Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Przetarg nieogranczony
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprasza do składania ofert w przetargu nieograniczonym na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w roku szkolnym 2013/2014.

załączniki do pobrania:

 
Regulamin Stroju Uczniowskiego
Wpisany przez Teresa Radziewicz   

Od dnia 1.09.2013 w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym będzie obowiązywał nowy strój szkolny. Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM STROJU SZKOLNEGO.

plik do pobrania

 
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Uczennice klasy IIa gimnazjum Anna Sidor i Dominika Zubrzycka reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim podsumowującym działania związane z priorytetem MEN „Wzmacnianie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych”.

Anna Sidor zajęła I miejsce, prezentując wiersz Ewy Lipskiej „Dom dziecka”. Gratulujemy! Uczennica kl. IIa gim. wywarła wielkie wrażenie na komisji konkursowej sugestywną interpretacją wiersza Ewy Lipskiej.

Konkurs odbywał się w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Recytatorom towarzyszyło motto zaczerpnięte z twórczości Ryszarda Kapuścińskiego: Boję się świata bez wartości podkreślające priorytety konkursu: rodzina, tolerancja, bezpieczeństwo. Ania i Dominika miały też niecodzienną okazję spędzenia czasu w atmosferze słowa poetyckiego interpretowanego w sposób artystyczny.

 
XI Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej
Wpisany przez Barbara Cylwik   

6 czerwca 2013 roku miał miejsce finał XI Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. „Kobiety rosyjskiej poezji”. Konkurs ma na celu przybliżenie młodym ludziom w Polsce rosyjskiej poezji - różnorodnej i pięknej w swej stylistyce, formie, języku. Finał odbył się w Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego w Białymstoku. Konkurs został zorganizowany przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce z Zarządem Stowarzyszenia w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku pod patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku Jerzego Kiszkiela, Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno, Prezydenta Miasta Białegostoku dr hab. Tadeusza Truskolaskiego, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP. Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniu 5 kwietnia 2013 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku ul. Liniarskiego 3. Do przesłuchań konkursowych w kategorii szkół gimnazjalnych przystąpiło 19 osób. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Jaroszuk z kl. II B, Dominika Kołodziejczyk z kl. III A i Bartosz Ziółkowski z kl. II B. Wszyscy oni recytowali wiersze ikony rosyjskiej poezji Anny Achmatowej. Jury zakwalifikowało do przesłuchań finałowych Aleksandrę Jaroszuk i Dominikę Kołodziejczyk. Przesłuchania finałowe odbywały się na dużej auli Wydziałów Filologicznego i Humanistycznego UwB. Nasi uczniowie po raz pierwszy brali udział w tym konkursie, tym bardziej jestem z nich bardzo dumna. Dominika Kołodziejczyk została finalistką konkursu, zaś Aleksandra Jaroszuk zajęła II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Wszystkim gratuluję pięknie wyrecytowanej poezji. Z niecierpliwością czekam na następną edycją konkursu i kolejne sukcesy moich uczniów.

 
Wojewódzki konkurs plastyczny „Mnie ta ziemia od innych droższa”
Wpisany przez Jan Sagun   

28 maja w Sali Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mnie ta ziemia od innych droższa” zorganizowanego przez SP nr 5 w Białymstoku. Troje uczniów naszego gimnazjum otrzymało w tym konkursie wyróżnienia. Są to: Małgorzata Olendzka, Szymon Kuczyński  i  Wojciech Sobolewski. Część prac uczniowie wykonali podczas zajęć artystycznych.  Gratulujemy osiągnięć!

 
VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska   

Dnia 23 maja 2013 roku w Sali Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży w ramach XX Powiatowego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Juchnowcu Kościelnym - Melpomena 2013, zorganizowany przez p. Agnieszkę Zajkowską. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas I-III gimnazjum powiatu białostockiego.

Werdyktem jury wyłoniono następujących zwycięzców: I miejsce – Aleksandra Tomanek z Zespołu Szkół im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie,  II miejsce – Aleksandra Jaroszuk z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, III miejsce - Maciej Lulewicz z Gimnazjum im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie.

 
Spektakl „Bleee” na Melpomenie 2013
Wpisany przez Monika Żochowska   

21 maja 2013 roku podczas drugiego dnia Powiatowego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych uczestnicy zajęć teatralnych prowadzonych przez panią Monikę Żochowską zaprezentowali jako grupa „Wielokropek” spektakl pt. „Bleee”. Przedstawienie w oparciu o scenariusz Maliny Prześlugi pod maską owadów pokazuje ludzkie słabości i kompleksy, które dzięki możliwości odkrycia swoich talentów prowadzą do przekonania o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i potrzebny. Podczas „Gali z Melpomeną” jury przyznało naszej grupie teatralnej wyróżnienie za kostiumy, scenografię i charakteryzację, a odtwórczyni tytułowej roli-Patrycja Zajkowska-została wyróżniona za kreację aktorską. Wielkie brawa dla wszystkich twórców spektaklu!!!

 
Barwy Folkloru 2013
Wpisany przez Jan Sagun   

23.05.2013r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie III Powiatowego Konkursu „Barwy Folkloru” 2013. Na konkurs wpłynęły 102 prace (56 wycinanek i 46 haftów krzyżykowych) z sześciu szkół z terenu naszego powiatu.  Jury konkursu nagrodziło prace następujących uczniów:

I miejsca: Patrycja Kuczyńska kl. III (haft), Agnieszka Ostrowskakl.VI (wycinanka), Karolina Szczytko kl. V (haft), Anna Badalian kl. III gim.( wycinanka) - ZS w Juchnowcu Górnym, Aleksander Tworkowski kl. I - ZS w Kleosinie (wycinanka), Sylwia Ściepuk kl. III gim.(haft) ZS w Turośni Kościelnej

II miejsca: Martyna Filipczuk kl. III (wycinanka),Michał Andruk kl. V (wycinanka), Patrycja Gierej kl. V (haft), Karolina malinowska kl. III gim. (wycinanka), Adrian Kuczyński kl. II gim. (haft)- ZS w Juchnowcu Górnym, Adam Kondrat kl. I(haft) - ZS w Kleosinie

III miejsca: Jagoda Radziewicz kl. I (wycinanka), Izabela Litwiejko kl. V (haft), Anna Muszyńska kl. VI (wycinanka), - ZS w Juchnowcu Górnym, Magdalena Porowska kl. III (haft) SP nr 2 w Łapach,Monika Siennicka kl. II gim. (haft), Daria Muszyńska kl. III gim. ( wycinanka) – ZS w Turośni Kościelnej

Wyróżnienia: Weronika Stasiewicz kl. III, Dominika Sałacińska kl. IV, Kamil Turecki kl. V, Natalia Sztulc kl. V, Jan Muszyński kl. I gim., Sylwia Litwiejko kl. II gim., Edyta Domaszuk kl. II gim., Elżbieta Gawinek kl. III gim., Bartłomiej Jastrzębski kl. III gim.,  Szymon Kuczyński kl. III gim., Dominika Kołodziejczyk kl. III gim.- ZS w Juchnowcu Górnym, Kamila Kowalko kl. I, Wiktoria Hryniewicka kl. I, Lan Anh Nguyen Tat kl. III – ZS w Kleosinie, Magdalena Murawska kl. IV –SP w Kruszewie, Patrycja Pogorzelska kl. VI - SP w Złotorii, Aleksandra Komenda kl. IV - SP nr 2 w Łapach, Urszula Bukłaha kl. III gim. – ZS w Turośni Kościelnej.

Galę podsumowania konkursu uświetnił występ działającego w naszej szkole zespołu ludowego „Jarzębinki”. Współorganizatorami konkursu i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Białymstoku i Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. Sponsorami konkursu byli: Firma ChM w Lewickich, Selgros w Białymstoku, KFC ul Branickiego w Białymstoku, BS w Juchnowcu, Piekarnia Szydłowscy w Choroszczy. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok!

 
WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM „BAJE, BAJKI, BAJECZKI...”
Wpisany przez Anna Kieczka   

Uczestniczka wojewódzkiego konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych „Baje, bajki, bajeczki...”, który odbył się 16 maja 2013 r. w Białymstoku, reprezentująca Gminę Juchnowiec Kościelny Karolina Grabowska z kl. III b otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III. W tej grupie wiekowej rywalizowało około 40 dzieci z województwa podlaskiego, które wcześniej wygrały eliminacje gminne lub miejskie.

Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Konkurs Recytatorski im. Sylwii Chorąży 2013
Wpisany przez Marek Muszyński   

W czwartek 16 maja w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży dla uczniów gimnazjum. Jury w składzie: p. Teresa Radziewicz (przewodnicząca), p. Anna Kieczka i p. Marek Muszyński (członkowie) wysłuchali recytacji osiemnastu gimnazjalistów. Zgodnie z regulaminem prezentowali oni wiersze poetów z regionu Podlasia. Etap szkolny znanego i cenionego konkursu zdominowały klasy drugie gimnazjum, to właśnie z nich jurorzy wprezentantów do finału konkursu, który odbędzie się 23.05.2013 r. w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Są to (w  kolejności alfytypowali reabetycznej): Edyta Domaszuk , Aleksandra Jaroszuk, Marlena Felczuk (wszystkie z kl. IIB), Jakub Półtarzycki, Anna Sidor, Julia Żyłkowska (wszyscy z kl. IIA). Tym recytatorom (zob. zdjęcie poniżej) należą się gratulacje i wsparcie duchowe podczas finału.

 
IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TURYSTYCZNY MŁODZIEŻY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 16.05.2013r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Turystycznego dla młodzieży gimnazjalnej województwa podlaskiego. Wzięli w nich udział  uczniowie klasy I i III gimnazjum: Jakub Rybak i Paweł Sobolewski, którzy pokonali w eliminacjach szkolnych swoich rówieśników. Uczestników Konkursu powitała Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Uczniowie przystąpili do II etapu konkursu. Atrakcją i jednocześnie nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu była wycieczka do niezwykle ciekawego miasteczka – Tykocin. Zwiedziliśmy Synagogę i Muzeum w Tykocinie poświęcone życiu i twórczości Zygmunta Glogera. Następnie udaliśmy się nad dolinę Narwi w Górze Strękowej. Uczestniczyliśmy w lekcji historii i dowiedzieliśmy się, że był to przed II wojną światową strategiczny punkt obronny. Na Górze Strąkowej mieścił się bunkier dowodzenia.    Heroiczna obrona tego odcinka podczas kampanii wrześniowej, zwanego „odcinkiem Wizna”, porównywana jest do obrony Westerplatte i nazywana Polskim Termopile. 720 polskich żołnierzy pod dowództwem kap. Władysława Raginisa przez trzy dni broniło się przed liczącymi 42 tys. żołnierzy wojskami hitlerowskiego Wermachtu. Mimo druzgocącej przewagi wroga Polacy przez trzy dni odpierali zmasowane ataki Niemców. Kpt. Raginis i dowódca artylerii por. Stanisław Brykalski złożyli przysięgę, że żywi nie oddadzą swoich pozycji. W końcu jednak Polacy musieli uleć. Ostatnim punktem oporu był bunkier dowodzenia na Górze Strąkowej. Por. Stanisław Brykalski zginął trafiony odłamkiem pocisku. Kpt. Raginis, polecił żołnierzom poddać się, a sam, wierny złożonej przysiędze, popełnił samobójstwo rozrywając się granatem. Ciała kpt. Raginisa i por. Brykalskiego zostały pochowane obok schronu.

Obserwowaliśmy też przepiękne rozlewiska Narwi i ptaki, które w ogromnych ilościach znalazły na narwiańskich łąkach swój azyl.

Kolejną atrakcją był pobyt w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Brama na bagna” w Strękowej Górze. Wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i rozdanie nagród zwycięzcom oraz upominków wszystkim uczestnikom, sprawiły że bardzo miło spędziliśmy dzień.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 76 z 81