Damy radę


JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez medakowicz   
wtorek, 17 czerwca 2014 10:10

Gra symulująca działalność Młodzieżowej Rady Gminy trwała od września 2013 r. do czerwca 2014 r. Chwilami wydawało nam się, że rok staje się wiecznością. Jednak z nieukrywaną dumą i radością możemy powiedzieć: „Finis coronat opus”. Kończymy grę jako zwycięzcy – jesteśmy na 1. miejscu w rankingu ogólnopolskim i wojewódzkim (uzyskaliśmy 226 punktów) oraz na 1. miejscu w rankingu wyróżnień (zdobyliśmy ich aż 14).

 
WSPÓŁPRACA „NOWEJ PRZYSZŁOŚCI” Z MŁODZIEŻOWYMI RADAMI Z CAŁEJ POLSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez medakowicz   
niedziela, 15 czerwca 2014 10:39

Przez ponad miesiąc „Nowa Przyszłość” pracowała nad zad. H – Networking. Polegało ono na stworzeniu sieci kontaktów z Młodzieżowymi Radami z całej Polski. Pewną barierą – jak się okazało do pokonania – było zachęcenie przedstawicieli MR do podjęcia kontaktów nie tylko z nami, ale również między sobą. Namiastkę swojej pracy ukazaliśmy w pracy opublikowanej na http://speedy.sh/8Xnhs/fb-Nowa-Przyszlosc-i-Mlodziezowe-Rady.ppt. Wszystkim reprezentantom MR, których wymieniliśmy w przygotowanej przez nas prezentacji, serdecznie dziękujemy, bo dzięki ich życzliwości i otwartości mogliśmy przekonać się o potrzebie istnienia MR oraz nawiązaliśmy kontakty z wieloma wartościowymi ludźmi. Chylimy czoła przed tak ambitnymi ludźmi, którzy w natłoku spraw znaleźli chwilę również dla nas. Trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy w pracy na rzecz młodzieży.

 
Razem w przyszłość PDF Drukuj Email
wtorek, 10 czerwca 2014 08:17

Grupa „Nowa Przyszłość” spotkała się z Wójtem Gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztofem Marcinowiczem. Rozmawiano m.in. o powołaniu Młodzieżowej Rady Gminy. Spotkanie zakończyło się podpisaniem przez wójta deklaracji, będącej wstępem do utworzenia młodzieżowej rady.

 

6 czerwca 2014 r. w Urzędzie Gminy Juchnowiec Kościelny odbyło się spotkanie członków grupy „Nowa Przyszłość” z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym z panem Krzysztofem Marcinowiczem. Wynikiem przeprowadzonej rozmowy było podpisanie przez wójta deklaracji wyrażającej chęć podjęcia dalszych konsultacji z młodzieżą – uczestnikami rocznego, ogólnopolskiego projektu „Gramy w Radę, damy radę” –  dotyczących utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy.

Celem spotkania było zasygnalizowanie potrzeby utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Juchnowiec Kościelny. Młodzież omówiła swoje dotychczasowe dokonania, a także przedstawiła argumenty przemawiające za utworzeniem Młodzieżowej Rady Gminy oraz wskazała potrzeby organizacyjne związane z tym procesem. Wielomiesięczne starania grupy „Nowa Przyszłość” pozytywnie ocenił obecny na spotkaniu Krzysztof Sokólski – dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, z którym zespół wielokrotnie współpracował podczas realizacji projektowych zadań.

Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze – Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny z uwagą oraz ze zrozumieniem wysłuchał głosu przedstawicieli młodego pokolenia. Ogromna życzliwość okazana członkom „Nowej Przyszłości” jest dowodem na to, że władze samorządowe są otwarte na wszelkie wartościowe – również śmiałe i nowatorskie – propozycje, które mają na względzie nie tylko dobro gminy, lecz także jej mieszkańców, nawet tych najmłodszych.

 

 

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego ze spotkania.

http://www.itvjuchnowiec.com.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=9&video_id=51

Poprawiony: wtorek, 10 czerwca 2014 08:22
 
Zapraszamy do obejrzenia filmów PDF Drukuj Email
Wpisany przez medakowicz   
czwartek, 22 maja 2014 12:02

Od września 2013 r. grupa „Nowa Przyszłość” opublikowała już wiele filmików nakręconych podczas realizacji kolejnych zadań wykonywanych w ramach projektu „Gramy w radę, damy radę”. Ostatnio powstały trzy wartościowe nagrania, do obejrzenia których serdecznie zachęcamy.

Wywiad z p. Krzysztofem Sokólskim – dyrektorem Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny – jest dostępny na http://itvjuchnowiec.com.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=9&video_id=41.

Filmik podsumowujący przeprowadzone przez Nową Przyszłość referendum młodzieżowe można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=ELaRgfDSOM4.

Ostatnio zrealizowaliśmy film prezentujący gminną uroczystość z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, który został opublikowany m.in. na

http://www.itvjuchnowiec.com.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=3&video_id=49.

 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 223. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja i Marek Borchertowie   
poniedziałek, 12 maja 2014 16:52

W ramach projektu „Gramy w radę, damy radę” Nowa Przyszłość przygotowała gminną uroczystość z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, która 3 maja 2014 r. rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przeszli na cmentarz w Juchnowcu Kościelnym, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Uczestniczyły w niej m.in. władze samorządowe, kościelne oraz szkolne, a także poczty sztandarowe. W lokalnych miejscach pamięci narodowej – przy pomniku poległym za Wiarę i Ojczyznę i pomniku żołnierzom Wojska Polskiego poległym w wojnie polsko-bolszewickiej – okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Krzysztof Marcinowicz oraz ksiądz dziekan Andrzej Kondzior. Dalsza część obchodów odbyła się w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym, gdzie można było obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez Nową Przyszłość, w której uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Zgromadzeni goście otrzymali biało-czerwone kotyliony. Prowadzący uroczystość – Marlena Felczuk i Jakub Perkowski – przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jej doniosłość dla historii Polski. Całość wzbogaciła recytacja wielu utworów poetyckich, a także piękne pieśni wykonane przez chór prowadzony przez p. Iwonę Dudzik oraz wzruszające piosenki śpiewane przez utalentowane laureatki Konkursu Pieśni Ojczystej – trzy uczennice ze szkoły w Juchnowcu. Na koniec Nowa Przyszłość zaprosiła do udziału w ankiecie dotyczącej potrzeby organizowania uroczystości z okazji świąt państwowych. 5 maja 2013 r. program artystyczny przygotowany na gminną uroczystość został zaprezentowany społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.

Poprawiony: poniedziałek, 12 maja 2014 16:55
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6