Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie




Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wyjazd klas szóstych
Wpisany przez Sylwia Naliwko, Katarzyna Chrościcka   

1 czerwca 2016 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Prof. A. Myrchy. Młodzież miała możliwość posłuchać ciekawych opowieści przewodnika oraz zwiedzić kilka wystaw stałych, m.in przyroda regionu północno-wschodniej Polski, historia życia na Ziemi, minerały i skały oraz przyroda rejonów polarnych. Po intensywnym zwiedzaniu klasy udały się do kina na niezwykle poruszający seans "Mecz życia" opowiadający o romantycznej przyjaźni 12-latków, którą dopiero śmiertelna choroba i cierpienie mogą wydobyć i umocnić. Film wielu z nas wzruszył do łez. Dzień zakończyliśmy spacerem w Parku Branickich.

 
,, Szlakiem rękodzieła ludowego województwa podlaskiego?
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska Agnieszka Skarżyńska Anna Wysocka - Borys   

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy I a, I b i I c pod opieką pań: Małgorzaty Dzitowskiej, Agnieszki Skarżynskiej, Anny Wysockiej ? Borys i Doroty Ogonowskiej wyjechali na wycieczkę ,, Szlakiem rękodzieła ludowego województwa podlaskiego?. Jest to najstarszy w Polsce szlak obejmujący najcenniejsze zachowane w regionie pracownie i ośrodki rękodzielnicze, kultywujące sztukę ludową.

W czasie  podróży poznaliśmy ginące zawody. Najpierw odwiedziliśmy  pracownię łyżkarza, pana Mieczysława Baranowskiego z Zamczyska. Podziwialiśmy jego spryt i pracowitość. Prawie każde dziecko zakupiło drobne przedmioty użytkowe: łyżkę, widelec, łopatkę czy miseczkę.

Potem udaliśmy się do Czarnej Wsi Kościelnej, gdzie zwiedziliśmy kuźnię pana Mieczysława Hulewicza. Specjalizuje się on w wykonywaniu  drobnych przedmiotów z kowalstwa. Dodatkowo maluje i rzeźbi. Mogliśmy zobaczyć artystę przy pracy oraz  zachwycać się  najpiękniejszymi wyrobami wyeksponowanymi w galerii przylegającej do kuźni i na posesji artysty.

Na koniec udaliśmy się do pracowni garncarza, pana Jana Kudrewicza. Na własne oczy przekonaliśmy się, jak toczy się gliniane naczynia na kole garncarskim i poznaliśmy technikę wytwarzania ceramiki siwej. Każdy z nas wyszedł stamtąd z glinianym dzbanuszkiem, śpiewającym ptaszkiem, serduszkiem czy podkówką.

Przejazd zakończyliśmy w Świętej Wodzie zwiedzeniem zabytkowego kościoła, ogniskiem

z pieczeniem kiełbasek i wspólną zabawą.

Był to atrakcyjny i pożyteczny wyjazd.

 
Klasy trzecie zwiedzały stolicę
Wpisany przez Mariola Sagun. Anna Truskolawska, Marek Muszyński   

30 maja 2016r. klasy trzecie szkoły podstawowej były na wycieczce w Warszawie. Pogoda była upalna, ale uczniowie pod opieką pań Marioli Sagun, Anny Truskolawskiej i Agnieszki Skarżyńskiej oraz pana Marka Muszyńskiego dzielnie zwiedzali stolicę. Pierwszym punktem było miejsce związane z patronem naszej szkoły Bł. Ks. Jerzym Popiełuszko. Nawiedziliśmy jego grób, zapaliliśmy znicze, zwiedziliśmy muzeum. Metrem udaliśmy się do Centrum. Tutaj zobaczyliśmy wiele zabytków, pomnik Syrenki, Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki. Zjedliśmy pyszne lody na Starym Mieście i kupiliśmy pamiątki. Bardzo ciekawym punktem wycieczki był ogród zoologiczny. Różnorodny świat zwierząt zachwycił wszystkich. Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

 
Ogólnopolska akcja ?Bezpieczne Wakacje 2016?
Wpisany przez Administrator   

1 czerwca 2016r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje. Celem tej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Akcja trwa od 1czerwca 2016 do 30 września 2016r.

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje przeprowadzone zostaną zajęcia (godziny wychowawcze)
w oparciu o scenariusz z portalu www.bezpiecznewakacje.pl, które zaangażują młodzież do czynnego w nich uczestnictwa. Dzięki temu uczniowie zapamiętają lekcję oraz poznają podstawowe numery alarmowe i sposób, w jaki powinny przekazać wezwanie służbom ratunkowym. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym roku konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2016 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - promuje bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej.

 

 
Plakat
Wpisany przez Administrator   

 

 
Zaproszenie na Festyn Rodzinny
Wpisany przez Administrator   

Dnia 12.06.2016r. (niedziela) w godzinach 13:00 - 16.00 w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbędzie się V Festyn Rodzinny pod hasłem ?Sport to witaminy dla każdej rodziny?. Będzie to doskonała okazja do aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Miejsce zabawy - plac szkolny (na niepogodę budynek szkoły). W programie wiele atrakcji ( gry i zabawy dla całej rodziny- m.in. sztafeta rodzinna, pchnięcie kulą, przeciąganie liny, malowanie twarzy, kącik malucha, balonowe zwierzaki-cudaki, magiczny dywan,  kącik fotograficzny,  kącik ?Zdrowa żywność?, pomiar ciśnienia,  grochówka). Rodziny przynoszą ze sobą koce, wodę, koszyk piknikowy; przychodzą w strojach sportowych.

Ze względów bezpieczeństwa samochody należy zostawić poza terenem szkoły.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zadeklarowanie  przybycia rodziny na Festyn (do dnia 6.06.2016r.). Zapraszamy wszystkie rodziny, także te spoza naszej szkoły.

Organizatorzy: nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców

Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

 
RAMOWY PROGRAM
Wpisany przez Administrator   

RAMOWY PROGRAM

II Konkursu Recytatorsko-Muzycznego

poświęconego pamięci

Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

Ze względu na dużą ilość uczestników konkursu uprzejmie prosimy o przybycie do siedziby Organizatora na godz. 9.50.

godz. 10.00 - Uroczyste otwarcie konkursu i powitanie przybyłych gości.

godz. 10.15 - Przesłuchania konkursowe.

ok. godz. 11.15 - Przerwa na obrady jury, słodki poczęstunek i zwiedzanie wystawy ?Sługa Boży Ks. Jerzy Popiełuszko? oraz Izby Patrona.

ok. godz. 11.35 - Przesłuchania konkursowe.

ok. godz. 12.35 - Przerwa na obrady jury, obiad.

godz. 13.15 - Ogłoszenie wyników i prezentacja nagrodzonych utworów.

ok. godz. 14.15 - Zakończenie konkursu.

 

Uwaga! Godzina zakończenia konkursu może ulec zmianie.

 

 
Wizytacja Ks. Biskupa Henryka Ciereszko w naszej szkole
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

30 dzień maja  2016 roku był dla nas uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dniem szczególnym. W naszej wspólnocie gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.

Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska wprowadziła Księdza Biskupa w życie i działalność naszej szkoły. W czasie prezentacji multimedialnej działań związanych z Patronem  mogliśmy zobaczyć, jak na przestrzeni 10 lat staramy się być wiernymi nauce i ideałom naszego Patrona.

Młodzież gimnazjalna zaprezentowała utwory muzyczne pt. ? Nad Twoją mogiłą?, ?Z głębokości mórz?. Zespół Most zaśpiewał hymn Światowych Dni Młodzieży pt. ?Błogosławieni?. Uczestnicy II wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki organizowanego przez naszą szkołę zaprezentowali utwory literackie Teresy Boguszewskiej pt. ?Jesteś? i ?Ksiądz Jerzy bez ran?.

Naszą uroczystość uświetniły pieśni szkolnego chóru pod kierownictwem pani Iwony Dudzik. Ksiądz Biskup skierował do całej społeczności szkolnej słowa zachęty abyśmy podążając za Błogosławionym Księdzem Jerzym mieli odwagę głosić Jego motto życiowe ?Zło dobrem zwyciężać?. Następnie udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Ksiądz Biskup na ręce Pani Dyrektor złożył piękną płaskorzeźbę z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II.

Po uroczystej akademii najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprowadzili Księdza Biskupa na spotkanie z grupą przedszkolaków. Kolejną radością wspólnego świętowania było spotkanie z licznie zgromadzonymi nauczycielami.

Kończąc wizytację w naszej szkole Ksiądz Biskup dokonał pamiątkowego wpisu w księdze Patrona.

 
Bezpieczny przejazd kolejowy i projekt maskotki
Wpisany przez Anna Radziewicz   

W związku ze zbliżającymi się wakacjami we wszystkich klasach I ? III szkoły podstawowej odbyły się w ciągu ostatniego tygodnia zajęcia edukacyjne pt.: ?Bezpieczny przejazd kolejowy?. Głównym celem było poznanie zasad bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych i wykonanie projektu maskotki ? bohatera kampanii bezpieczny przejazd ? ?Szlaban na ryzyko!?, akcji zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

31 maja 2016 r. całkowicie bezstronna komisja w składzie: p. Anetta Śliwowska, Kamila Sawicka i Anna Łysenko zebrała się, aby po ciężkich i burzliwych obradach wyłonić zwycięzców etapu szkolnego.Wśród wielu prac wygrały następujące:

I miejsce  - Zuzanna Kwiatkowska ? kl. IId

II miejsce ? Tymoteusz Radziewicz ? kl. II b

III miejsce ? Karolina Kusznierczuk ? kl. III a

Warto wspomnieć, iż te trzy prace pojadą do siedziby PKP w Warszawie walczyć o wyższe pozycje wśród prac z całej Polski.

Zostały również wybrane trzy równorzędne wyróżnienia:

- Sara Kasper kl. I b

- Maksymilian Łobodziński kl. I b

- Kacper Zalewski kl. I a

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznych wakacji.

 
Dzień Matki w Ib
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska   

Dnia 25 maja uczniowie klasy I b wspólnie z rodzicami bawili się na imprezie integracyjnej z okazji Dnia Matki.

Wszyscy zgromadziliśmy się w odświętnie przygotowanej sali, udekorowanej kwiatami i portretami mam wykonanymi przez dzieci.

Uroczystość rozpoczęła się od wykonania części artystycznej. Dzieci wierszami i piosenkami podziękowały mamom za trud wychowania i codzienną, wytężoną pracę. Potem było ,, STO LAT?, gorące uściski , całusy i życzenia oraz wręczenie kolorowych laurek. Nie obeszło się bez wielkich wzruszeń i łez.

Następnie każda mama miała za zadanie odnaleźć swój portret. Nie sprawiło to żadnego problemu, bo prace wiernie oddawały urodę każdej mamy. Na pamiątkę razem z laurką zostały zabrane do domu.

Po głównej części imprezy odbył się słodki poczęstunek, o który zadbali tatusiowie. Nie zabrakło osobiście przygotowanych wypieków. Mogliśmy rozkoszować się ich smakiem słuchając pięknych utworów muzycznych o mamie.

Był to wieczór pełen radosnych i niezapomnianych przeżyć.

 
Wycieczka
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka, Iwona Szczerbińska, Agnieszka Kosińska, Agnieszka Zajkowska   

Dnia 23 maja uczniowie klas piątych i szóstych pod opieką pani K. Chrościckiej, A. Kosińskiej, I. Szczerbińskiej i A. Zajkowskiej wyruszyli na trzydniową wycieczkę. Pierwszym punktem podróży był  zamek królewski w Chęcinach, zbudowany  na przełomie XIII i XIV w.  Weszliśmy tam m.in. na  wieżę wschodnią, gdzie mieści się punkt widokowy. Następnym punktem była Kadzielnia, ścisły rezerwat przyrody nieożywionej, i najwyższe wzniesienie zwane tzw. Skałką Geologów (295 m n.p.m.) (wzgórze zbudowane głównie z wapienia zawierającego szczątki fauny morskiej). Nocowaliśmy w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym w Kaczynie. Drugiego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia na platformę widokową w górnym fragmencie gołoborza na Łysej Górze (595 m n.p.m.) zwanym również  Łysiec lub Św. Krzyż. Przeszliśmy do Klasztoru Świętego Krzyża. Mieliśmy szczęście, bo zostaliśmy pobłogosławieni Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Zwiedziliśmy także kościół pw. Trójcy Świętej, w którego wnętrzach na szczególną uwagę zasługują olbrzymie obrazy, m.in. ten przedstawiający legendę o św. Emeryku. Następnie  zeszliśmy do krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, gdzie widzieliśmy jego zmumifikowane ciało. Niezwykłym  wyzwaniem było wejście na wieżę widokową. Na koniec byliśmy w muzeum misyjnym. Kolejnym punktem na trasie  były Kielce.  Pierwsze kroki skierowaliśmy na Wzgórze Zamkowe, gdzie stoi Bazylika katedralna, a tuż obok pałac biskupów, wzniesiony w połowie XVII w. Byliśmy też na słynnym kieleckim deptaku. W pobliżu ulicy Sienkiewicza odwiedziliśmy Muzeum Zabawek i Zabawy. Wszyscy mieliśmy ogromną frajdę, oglądając zabawki sprzed wielu lat.Wieczorem przejechaliśmy do miejscowości Św. Katarzyna, skąd udaliśmy się na szlak wiodący na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich ? Łysicę (612 m n.p.m.). Idąc,  natrafiliśmy na urocze miejsce z kapliczką przy źródełku św. Franciszka. Dalej droga prowadziła łagodnie pod górę. Im wyżej, tym częściej pojawiały się większe głazy. Tuż przed samym szczytem zauważyliśmy gołoborze (odsłonięte miejsce, które pokrywają głazy powstałe w wyniku wietrzenia piaskowców kwarcytowych). Po kilkudziesięciu metrach dotarliśmy do szczytu Łysicy, gdzie wzniesiony został duży krzyż. Po obiadokolacji zwiedziliśmy  pobliski kościół w Kaczynie, w którym znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II, a miejscowy proboszcz udzielił nam błogosławieństwa. Następnie chłopcy i dziewczęta  rozegrali mecz piłki nożnej z uczniami z województwa podkarpackiego. Na zakończenie intensywnego dnia odbyła się biesiada. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne i Rezerwat "Krzemionki". Trasa turystyczna w Krzemionkach liczyła ok. 1,5 km długości. Oglądaliśmy oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń, hałdy górnicze oraz zagłębienia składające się na wyjątkowy krajobraz przemysłowy sprzed 5000 lat. Najciekawszą częścią trasy był fragment poprowadzony pod ziemią odługości 500 m, w najgłębszym miejscu osiągający 11,5 m. Podziemna trasa turystyczna w Krzemionkach jest jedynym tego typu obiektem na świecie otwartym dla szerszej publiczności. Ostatnim punktem była wizyta w Parku Rozrywki w Bałtowie. Tam w kinie 5D byliśmy uczestnikami scen rozgrywanych na ekranie. Oprócz trójwymiarowego obrazu mieliśmy też wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe. W oceanarium dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. W Jura Parku spotkaliśmy ponad 100 modeli naturalnej wielkości dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Dzieci miały też nieograniczoną możliwość korzystania z  urządzeń w Parku Rozrywki. Były tam karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych. Pełni nowych doświadczeń i wrażeń, i z planami na następny jeszcze dłuższy wyjazd bezpiecznie wróciliśmy do domu.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 78 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto