Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie




Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Nabór Partnera do projektu
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ogłasza nabór Partnera do projektu przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014- 2020, nr RPPD.03.01.02-IŻ.00-20-001/16.

Oś Priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.2

Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych


Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje o wyniku naboru Partnera do projektu przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 ? 2020, nr RPPD.03.01.02-IŻ.00-20-001/16. Oś Priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych:

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje,że  uroczyste

rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się

we czwartek 1 września 2016 .

Msza Święta dla uczniów i rodziców o  godzinie 9.00 w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym.

Uroczystości na sali gimnastycznej o godzinie 10.30.

 

Uczniowie innych wyznań, nieuczestniczący w nabożeństwie , mogą skorzystać z opieki świetlicy od godz. 8.00.

Przedszkole od 1  września pracuje zgodnie z grafikiem od godziny 6.30.

Grupa młodsza swoją salę na okres remontu będzie miała w starych pomieszczeniach sekretariatu.

Grupa starsza będzie się mieścić w dużej świetlicy.

 
Zapytanie ofertowe
Wpisany przez Administrator   

Zapytanie  ofertowe/cenowe:

  • Ogłoszenie 230.36.1.2016 - Sekretariat:

Zapytanie  ofertowe/cenowe:

  • Ogłoszenie 230.36.2.2016 - Wicedyrektor:

Zapytanie  ofertowe/cenowe:

  • Ogłoszenie 230.38.2016 - Przedszkole:

 
Zapytanie ofertowe
Wpisany przez Administrator   

2.08.2016 Zapytanie ofertowe

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym prosi o podanie kosztów poniższych asortymentów wraz z kosztami transportu.

 
Festyn zorganizowany przez młodzież z Gminy Juchnowiec Kościelny
Wpisany przez Marka Borcherta   

Dwa miesiące temu ? w ramach projektu Między Narwią a Puszczą Knyszyńską ? czyli Młody i Aktywny Juchnowiec w całości finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności ? dziesięcioro uczniów klas trzecich z Gimnazjum w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym, czworo absolwentów wymienionej szkoły i pięcioro uczniów klas drugich z Gimnazjum w Zespole Szkół w Kleosinie z wielkim zaangażowaniem przystąpiło do prac nad organizacją festynu. Ci młodzi ludzie podjęli się niezwykle trudnego zadania, mogli jednak liczyć na wsparcie ze strony pani Anny Kasjaniuk i pani Anety Kosteckiej ze Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Nasza Natura oraz pana Marka Borcherta, nauczyciela Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Młodzież opracowała wstępny scenariusz i podzieliła się zadaniami. Jedna grupa pisała ofertę sponsorską, inni poszukiwali sponsorów i osób mogących wesprzeć ich w tym przedsięwzięciu. Zaplanowanych działań było dużo, więc pojawiały się drobne niedopatrzenia, z którymi młodzież bardzo dobrze sobie poradziła. Po tygodniach przygotowań i wielu spotkaniach organizacyjnych nadszedł długo wyczekiwany dzień. Młodzież samodzielnie przygotowała stanowiska, zawiązała współpracę ze sprzedawcami waty cukrowej, kebabu, lodów, a także cukierków. Wynajętym ekipom pomogła przygotować dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci i strzelnicę wraz z punktem pokazu broni palnej.

Festyn rozpoczął się w niedzielę, 26 czerwca 2016 roku, o godzinie 16.00. Młodzież realizująca projekt podziękowała Wójtowi Gminy Juchnowiec Kościelny i Dyrektorowi Ośrodka Kultury za życzliwość, cierpliwość i owocną współpracę. Ogromną wdzięczność za wsparcie finansowe okazano sponsorom ? firmom: Widlak, Mag?Bud Dachy z Juchnowca Dolnego, CHM z Lewickich, Bankowi Spółdzielczemu w Juchnowcu Górnym ? bez których impreza nie doszłaby do skutku. Głównymi atrakcjami podczas festynu były pokazy zapaśnicze, wybrane ćwiczenia wojskowe zaprezentowane przez Podlaskie Stowarzyszenie Młoda Krew oraz cieszący się wielkim zainteresowaniem towarzyski mecz piłki nożnej zakończony remisem, a rozegrany pomiędzy drużyną pana Wójta i drużyną Młodych-Aktywnych z Juchnowca. Ponadto można było postrzelać na strzelnicy, obejrzeć dawny radiowóz milicyjny, współczesny pojazd policyjny, jak również wóz straży pożarnej. Do dodatkowych atrakcji należy zaliczyć występ zespołu Koplanianki, malowanie twarzy oraz zjeżdżalnię, na której szaleli najmłodsi uczestnicy festynu. Gimnazjaliści ze szkoły w Juchnowcu pochwalili się swoimi umiejętnościami z zakresu ratownictwa medycznego wyniesionymi z lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, a także z kursu pierwszej pomocy przeprowadzonego w ramach projektu przez instruktora z Maltańskiej Służby Medycznej. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Juchnowca Dolnego sprawili uczestnikom festynu dużą niespodziankę, polewając ich wodą. Przygoda ta nie ostudziła zapału zgromadzonych gości, którzy udali się na koncert zespołu Never. Przy jego muzyce długo bawiła się nasza młodzież, sprawiając tym radość nieco starszej publiczności. Wieczorem, kiedy odpowiedni nastrój zapewnił nam blask księżyca, odbyło się wspaniałe widowisko ? taniec z ogniem. Około godziny 22.00 organizatorzy festynu ? młodzież realizująca projekt ? odetchnęli z ulgą, ponieważ impreza dobiegła końca. Rodzice mogą być dumni ze swoich pociech, rzadko się bowiem zdarza, aby młodzi ludzie samodzielnie i odpowiedzialnie przeprowadzili tak trudną pod względem organizacyjnym imprezę.

 
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w klasach IV-VI SP i Gimnazjum
Wpisany przez Marek Borchert   

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Juchnowcu Kościelnym, po której uczniowie wraz z nauczycielami powrócili do szkoły. Jak co roku uczniowie klas III gimnazjum zrobili pożegnalne zdjęcia do szkolnej gabloty absolwentów.Podczas uroczystości ? przygotowanej przez p. Marka Borcherta, p. Iwonę Gisztorowicz oraz p. Iwonę Dudzik ? pani Dyrektor wyróżniła uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce, wręczając im nagrody książkowe i statuetki. Poza tym uhonorowano Agnieszkę Ostrowską i Julitę Markiewicz za uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Nagrodzono również uczniów, którzy osiągnęli stuprocentowe wyniki na sprawdzianie szóstoklasisty (Julia Cylwik i Martyna Filipczuk z języka polskiego, zaś Weronika Stasiewicz i Jakub Skarżyński z matematyki) oraz na egzaminie gimnazjalnym (Angelika Kuczyńska z języka polskiego, natomiast Aleksandra Dziwińskaz części podstawowej języka angielskiego). Kolejne nagrody otrzymali uczniowie ze 100% frekwencją na zajęciach lekcyjnych, najlepszy czytelnik w szkole, chorążowie i asysta z pocztu sztandarowego, a także dzieci z zespołu Jarzębinki.Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny,pan Krzysztof Marcinowicz,wyróżnił najlepszych uczniów naszej szkoły, czyli tych, którzy osiągnęli średnią ocen 5,50 i wyżej. Profesor Politechniki Białostockiej, pan Maciej Zajkowski,wręczył nagrodę Optimus czterem najlepszym uczniom naszej szkoły, którzy wyróżnili się w naukach matematyczno-przyrodniczych.Podczas uroczystościdoceniono uczniów klas III gimnazjum uczestniczących w projekcie Między Narwią a Puszczą Knyszyńską ? młody i aktywny Juchnowiec. Pamiątkowe książki wręczyła im przedstawicielka Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Nasza Natura?pani Anna Kasjaniuk, która pochwaliła naszych gimnazjalistów za zaangażowanie w realizację projektu i zaprosiła wszystkich obecnych na festyn organizowany przez naszych absolwentów. W tym wspaniałym dniu również rodzice zostali docenieniprzez panią Dyrektor ? niektórzy z nich otrzymaliListy Gratulacyjneza bardzo dobre wychowanie dziecilubPodziękowaniaza pracę na rzecz szkoły. Rodzice uczniów kończących szkołę podziękowali nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie ich dzieci, zaś absolwenci - w ramach podziękowań - wręczyli nauczycielom kwiaty. Uczniowie klas II gimnazjum oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pożegnali starszych kolegów i koleżanki, przekazującim drobne upominki. Pod koniec uroczystości trzecioklasiścizaprezentowali samodzielnie wykonane,zabawne filmiki.Gdy uroczystość na sali gimnastycznej dobiegła końca, uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa szkolne i  pożegnali się z kolegamioraz z wychowawcami. Po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu nadeszły upragnione przez wszystkich WAKACJE!!!

 
Zakonczenie roku szkolnego 2015/2016 w klasach I-III
Wpisany przez Administrator   

 
Festyn
Wpisany przez Marka Borcherta   

23 czerwca 2016 roku odbył się festyn w Ignatkach Osiedlu zorganizowany przez Ośrodek Kultury, podczas którego wójt gminy Juchnowiec Kościelny - pan Krzysztof Marcinowicz - wręczył medale dla najlepszych uczniów ze szkół znajdujących się w naszej gminie. Wśród uczniów naszej szkoły uhonorowani zostali: Julia Cylwik - uczennica klasy VI b oraz Agnieszka Ostrowska i Julita Izabela Markiewicz z klasy III b gimnazjum. Podczas festynu nie zabrakło również naszych sportowców, którzy zorganizowali uczestnikom festynu pokaz zapaśniczy.

 
Nasz kawałek świata ? wycieczka rowerowa do Frampola
Wpisany przez Marka Borcherta   

22 czerwca 2016 roku klasy III gimnazjum udały się na wycieczkę rowerową do Frampola - przysiółka  Hołówek Dużych. W wycieczce wzięło udział szesnaścioro uczniów i dwóch opiekunów - pan Marek Muszyński i p. Marek Borchert. Podczas trzech postojów omawialiśmy interesujące obiekty znajdujące się na trasie naszej wycieczki. Pierwszy postój znajdował się przy wzgórzu Ciekuny, przy którym przeszło 160 lat temu istniała wieś o tej samej nazwie. W wyniku zarazy przestała ona istnieć, ponieważ wszyscy mieszkańcy tej miejscowości najprawdopodobniej umarli.  Podczas drugiego postoju zatrzymaliśmy się przy krzyżu dziękczynnym z 1848 roku wystawnym przez mieszkańców Hołówek. Krzyż ten upamiętnia wielką zarazę, która szczęśliwie ominęła tę miejscowość. Pobożni mieszkańcy podziękowali w ten sposób Bogu za ocalenie. Trzeci postój wypadł przy budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Hołówkach Dużych - uczęszczał do niej Edward Redliński, autor wielu wartościowych powieści, np. Konopielki. Po obejrzeniu szkoły i wspaniałego metalowego krzyża wykonanego przez kowala -  artystę Romualda Muszyńskiego z Hermanówki udaliśmy się do Frampola ? domu rodzinnego Edwarda Redlińskiego. Po dotarciu na miejsce przywitał nas daleki krewny pisarza i oprowadził nas po miejscu urodzin i młodości pisarza.  Po wielu przygodach, które będziemy długo i z radością wspominać, dotarliśmy z powrotem do szkoły w Juchnowcu.

 
Tytuł CZYTELNIKA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 zdobyły w naszej szkole następujące osoby:
Wpisany przez Anna Borowska i Anna Kieczka   

 

NA POZIOMIE KLAS I SP

Franciszek Sękowski z klasy I c

NA POZIOMIE KLAS II SP

Anna Skowrońska z klasy II b

NA POZIOMIE KLAS III SP

Julia Krasowska z klasy III a

i Karolina Kusznierczuk z klasy III a

NA POZIOMIE KLAS IV-VI SP

Kacper Muszyński z klasy V b

NA POZIOMIE KLAS I-III GIMNAZJUM

Rozalia Bagińska z klasy II A

 
PROGRAM ?KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ?
Wpisany przez Anna Kieczka   

W roku szkolnym 2015/16 Szkoła Podstawowa w Juchnowcu Górnym była beneficjentem Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży ? Książki naszych marzeń. Biblioteka szkolna otrzymała 2712,50 zł na zakup książek ?niebędących podręcznikami, w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie użyteczne w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego?. Planując zakup 219 nowości, wykorzystano wyniki Wyborów Książek przeprowadzonych w naszej szkole w marcu 2015 roku, podczas których uczniowie podawali 3 najciekawsze ich zdaniem książki. Uczestnictwo w programie ?Książki naszych marzeń? wiązało się z koniecznością wypełnienia przez szkołę pięciu wymagań,

z których najtrudniejsze okazało się zorganizowanie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki. W naszej szkole zrealizowaliśmy projekt ?Tę książkę warto przeczytać?, w którym po przeczytaniu wybranej książki przez każdego członka zespołu, grupy z klas I i II wykonywały pracę plastyczną,

z klas III ? inscenizację fragmentu książki, zaś grupy z klas IV-VI przedstawiały albo inscenizację fragmentu, albo wypowiedź ustną zachęcającą do przeczytania reklamowanej  książki. Największe zaangażowanie podczas realizacji projektu wykazali uczniowie odgrywający role w scenkach z książek. W wielu wypadkach ? zwłaszcza w klasach III ? wykonanie zadania wspierali również rodzice uczniów, za co bardzo dziękujemy.

Nowości zakupione w ramach programu spowodowały duży wzrost zainteresowania uczniów czytaniem książek i działaniami biblioteki. Wśród drugo- i trzecioklasistów najpopularniejsze okazały się książki z serii ?Klub Kociaków Słodziaków? oraz ?Magiczny Piesek? i ?Magiczny Kotek?,  zaś starsi czytelnicy najchętniej czytali serię o Koszmarnym Karolku.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 75 z 119
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto