Wydarzenia
Dziękujemy Sponsorom II Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym serdecznie dziękuje wszystkim Sponsorom II Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Państwa zrozumienie i hojność pozwoliły nagrodzić laureatów i uczestników konkursu.

Bardzo atrakcyjne nagrody w konkursie ufundowali:

  • Bank Spółdzielczy w Juchnowcu Kościelnym
  • Rada Rodziców
  • Solidarność Oświatowa w Białymstoku
  • Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny
  • Uniwersytet w Białymstoku
 
Sukces teatralny uczniów klasy IIIb gimnazjum
Wpisany przez Jolanta Samojluk   

Dnia 2 czerwca 2016 roku grupa teatralna Bez nazwy pod opieką p. Jolanty Samojluk zaprezentowała I Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ? Melpomena 2016 poruszający spektakl pt. Oskar i Pani Róża na podstawie powieści Emmanuella Schmitta. Sztuka została nagrodzona wyróżnieniem, zdobywając serca publiczności i jury, gdyż dotyczyła ważnych dla każdego człowieka wartości. Ciężka praca uczniów została doceniona licznymi pochwałami ze strony komisji oceniającej i zaproszeniami na wiele imprez okolicznościowych w Białymstoku. Pod adresem młodych aktorów padło wiele komplementów, co niewątpliwe dodaje skrzydeł i zachęca do dalszej pracy.

Na brawa zasługują więc:

Jacek Bycul

Aleksandra Kuczyńska

Maurycy Ogrodnik

Weronika Dołęgowska

Adrian Korytkowski

Tomasz Siemaszko

Laura Magnuszewska

 

A oto fragment opisu zmagań teatralnych podczas 4. dnia konkursu

(na podst. http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72517):

 

?Nie zatrzymujcie tych spektakli dla siebie. Pokazujcie je światu? ? pod prośbą jednej
z jurorek, Pani Heleny Marcinkiewicz, śmiało może podpisać się reszta składu sędziowskiego, oceniającego przedstawienia zgłoszone do I Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych
i Młodzieżowych ? Melpomena 2016. Za nami czwarty dzień konkursowych zmagań - jak się okazało: jeden z najbardziej emocjonalnych i intelektualnie wymagających. Młodzi aktorzy uczyli bawiąc, wywoływali silne wzruszenia i sięgali po tematy wymagające śmiałości oraz dużych zdolności aktorskich. Ich autentyzm, dojrzałość oraz umiejętność wyrażania trudnych emocji, za każdym razem nagradzane były burzą oklasków i niejednokrotnie także owacjami na stojąco.
(...)

Nastoletni artyści z teatru ?Bez nazwy? postawili na sceniczną adaptację książki ?Oskar i Pani Róża? Erica-Emmanuela Schmitta, mierząc się z poważnym tematem odchodzenia oraz religijnych dylematów młodych ludzi, nie tylko w obliczu nadchodzącej śmierci. O przyspieszonej ciężką chorobą sztuce dojrzewania oraz konieczności radzenia sobie w sytuacjach granicznych młodzież opowiedziała w zaskakująco dojrzały i bardzo dosadny sposób. (...)

Czwartkowe występy grup teatralnych oceniało jury w składzie: Dorota Białkowska-Krukowska (przewodnicząca) - aktorka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej
w Gdyni, Małgorzata Rokicka-Szymańska ? Kierownik Biblioteki Powiatu Białostockiego, Helena Marcinkiewicz ? przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Krystian Jaszczyk ? przedstawiciel Starostwa Powiatu Białostockiego, Magdalena Kruszewska-Sosnowska ? instruktorka teatralna, przedstawicielka WOAK Białystok, a także Franciszek Krukowski ? mały miłośnik teatru, który gościnnie kibicował swym starszym kolegom i szeptał o nich dobre słówko przewodniczącej Jury. Po każdym występie członkowie jury korzystali z okazji by porozmawiać z młodymi aktorami, przekazać im swoje gratulacje i wyrazy podziwu, a także wesprzeć uczestników dobrymi radami oraz cennymi uwagami z zakresu edukacji teatralnej
.

I dla takich chwili i słów warto żyć. Nic dodać, nic ująć.

 
Drodzy Rodzice!
Wpisany przez Agnieszka Pućkowska   

Dnia 12.06.2016r (niedziela) o godzinie 12 w Kasztanowym Przedszkolu przy Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbędzie się Dzień otwarty dla dzieci nowoprzyjętych. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy.

 
Wyniki II Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przeprowadzonego w dniu 6 czerwca 2016 r.
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

a) Konkurs Recytatorski

Komisja konkursowa w składzie:

1. Przewodniczący: Urszula Roman

2. Aneta Kaliściak

3. Agnieszka Panas

4. Krzysztof Korotkich

5. Ks. Krzysztof Łapiński

 

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce        Edyta Komosa ? Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jaświłach

II miejsce       Gabriela Żynel ? Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

III miejsce      Dominika Bielawska ? Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

 

Wyróżnienia:

1. Szymon Ossowski ? Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Biebrzańskiego Parku Narodowego w Grajewie

2. Anna Milewska ? Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach

3. Angelika Poddubik ? Publiczne Gimnazjum nr 19 Sportowe w Białymstoku

4. Piotr Skarżyński ? Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym


b) Konkurs Pieśni o Ks. Jerzym Popiełuszce i czasach Solidarności

 

Komisja konkursowa w składzie:

1. Przewodniczący: Ks. Krzysztof Łapiński

2. Urszula Roman

3. Aneta Kaliściak

4. Agnieszka Panas

5. Krzysztof Korotkich

 

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce        Zuzanna Dworakowska ? Gimnazjum nr 1 im. ppłk. St. Nilskiego-Łapińskiego w Łapach

II miejsce       Karol Czerwiec ? Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach

III miejsce      Maria Zaręba ? Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach

 

Wyróżnienia:

1. Kinga Jastrzębska ? Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

 
XI Powiatowy Konkurs Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska   

Dnia 30 maja 2016 r. odbył się skierowany do uczniów gimnazjum XI Powiatowy Konkurs Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży w ramach I Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Juchnowcu Kościelnym ? Melpomena 2016. Organizatorką konkursu recytatorskiego jest mgr Agnieszka Zajkowska.

Jury w składzie:
Dorota Białkowska-Krukowska (przewodnicząca) ? aktorka Teatru Muzycznego  im. Danuty Baduszkowej w Gdyni;
Małgorzata Rokicka-Szymańska ? kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego;
Helena Marcinkiewicz ? przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego;
Agnieszka Polińska ? przedstawicielka Starosty Powiatu Białostockiego;
Magdalena Kruszyńska-Sosnowska ? instruktorka Teatralnego WOAK (członkowie), postanowiło przyznać:

I miejsce Aleksandrze Maj z Publiczne Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego  w Wasilkowie za recytację wiersza Leonardy Szubzdy  ?Jeszcze o krok?

II miejsce Karolinie Charyło z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku za recytację wiersza Piotra Wiesławskiego  ?O tym, ze warto pytać?

III miejsce Radosławowi Kowalczukowi z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Kościelnym za recytację wiersza Teresy Radziewicz ?Wiersz o zwykłych sprawach?

Ponadto przyznano wyróżnienia:

- Wiktorii Stępnickiej z Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie za recytację wiersza Katarzyny Ewy Zdanowicz  ?Nożyk?

- Luizie Szarucie z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Kościelnym za recytację wiersza Wiesława Kazaneckiego ?Kościół Św. Kazimierza w Białymstoku?

 
Nasze talenty literackie
Wpisany przez Jolanta Samojluk   

Z przyjemnością informujemy, że dn. 16.05.2016 zostaliśmy zawiadomieni o sukcesach literackich naszych uczniów w I Konkursie Plastyczno ? Literackim Co w lesie?. zorganizowanym przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz Stowarzyszenie im. prof. Simony Kossak w Łomży.

Oto laureaci konkursu:

- w kategorii: proza: Aleksandra Kuczyńska kl. IIIb gim. ? I miejsce

- w kategorii: poezja: Julia Małaszewicz kl. IIb gim. ? wyróżnienie

- w kategorii: praca plastyczna: Weronika Szekalska kl. IIb ? wyróżnienie

3 czerwca 2016 uczestniczyliśmy w uroczystej gali, podczas której laureaci otrzymali cenne nagrody, a oprócz tego organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje dla młodzieży.
Po oficjalnej uroczystości uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wyjątkowe warsztaty w pracowni rysunku, malarstwa i grafiki. W trakcie wizyty uczestnicy gali mogli również zwiedzić liceum i poznać bliżej sylwetkę Simony Kossak.

Było nam niezwykle miło gościć w szkole.

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Krzysztofowi Marcinowiczowi, Wójtowi Gminy Juchnowiec Kościelny, za bezpłatne udostępnienie busa na dojazd do Łomży.

 
Wyniki konkursu ? Bezpieczny Internet 2016r."
Wpisany przez Administrator   

W dniach 20.05- 03.06.2015 r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym odbył się konkurs multimedialny ?Bezpieczny Internet?.

Założeniem konkursu jest podniesienie świadomości zagrożeń płynących z Internetu oraz kształtowanie umiejętności selekcji. Chcemy też podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa podczas wakacji szczególnie zwrócić uwagę na bezpieczne formy spędzanie czasu wolnego.

Dnia 6.06.2015 r. komisja w składzie: mgr Sylwia Naliwko, mgr Małgorzata Dakowicz, mgr Agnieszka Zajkowska wybrała najlepsze prace, których autorami są następujące osoby :

na poziomie Szkoły Podstawowej:Julia Cylwik z kl. VIb - I miejsce, Szymon Zajkowski z kl. Vb - II miejsce, Aleksandra Kuczyńska z kl. Va - III miejsce, wyróżnienie- Kacper Muszyński z kl. Vb

Na poziomie gimnazjum:Joanna Kuczyńska z kl. II B - I miejsce, Agata Brzozowska z kl. II B - II miejsce, Julia Małaszkiewicz z kl. II B-  III miejsce, wyróżnienie: Dominika Sałacińska z kl. I B Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
?Dzień badacza? pod hasłem ?Eksperymenty i doświadczenia z wodą?
Wpisany przez Anna Wysocka- Borys   

1 czerwca w klasie I c odbył się ?Dzień badacza? pod hasłem ?Eksperymenty i doświadczenia z wodą?. Najpierw dzieci przypomniały wiadomości, jakie jest znaczenie wody dla ludzi, zwierząt i roślin; jak możemy o nią dbać i oszczędzać. Po części teoretycznej nastąpił moment przeprowadzania doświadczeń.

Sprawdziliśmy co pływa, a co tonie; co zawiera wodę - owoce, warzywa, ziemia; co się stanie gdy pieprz połączymy z mydłem itp. Najciekawszym doświadczeniem była ?magiczna butelka?. Mimo, że zrobiliśmy pinezką dziurki w butelce plastikowej..wypełniliśmy ją wodą..to woda nie wyciekała!! Uczniowie szybko doszli do wniosku, że działo się tak dlatego, że po zakręceniu korka?powietrze nie dochodziło do butelki. W momencie kiedy odkręcaliśmy nakrętkę, woda zaczęła wyciekać!

Dzień był pełen wrażeń i zabawy.

 
Mamy III miejsce w Wojewódzkim konkursie programowania gier dla dzieci
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz Agnieszka Zajkowska   

1 czerwca Wydział Informatyki zaprosił uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Dżemiku, czyli konkursie programowania gier komputerowych.Dżemik to turniej, w którym młodzi fani informatyki, samodzielnie lub drużynowo, w ciągu 3 godzin przygotowują grę komputerową 2D lub 3D. Wcześniej wybierają oprogramowanie, w którym będą pracować (Scratch, Kodu, Unity3D).

Do udziału w drugiej edycji Dżemiku zgłosiło się 66 uczniów. Podzieleni na 35 zespołów przystąpią do konkursu, podczas którego nie będą mogli korzystać z internetu, telefonów komórkowych, czy innych form wymiany danych.

Nasz zespół w składzie: Aleksandra Dziwińska i Julita Felczuk z gimnazjum zajął III miejsce. Gratulujemy

 
Wyjazd klas szóstych
Wpisany przez Sylwia Naliwko, Katarzyna Chrościcka   

1 czerwca 2016 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Prof. A. Myrchy. Młodzież miała możliwość posłuchać ciekawych opowieści przewodnika oraz zwiedzić kilka wystaw stałych, m.in przyroda regionu północno-wschodniej Polski, historia życia na Ziemi, minerały i skały oraz przyroda rejonów polarnych. Po intensywnym zwiedzaniu klasy udały się do kina na niezwykle poruszający seans "Mecz życia" opowiadający o romantycznej przyjaźni 12-latków, którą dopiero śmiertelna choroba i cierpienie mogą wydobyć i umocnić. Film wielu z nas wzruszył do łez. Dzień zakończyliśmy spacerem w Parku Branickich.

 
,, Szlakiem rękodzieła ludowego województwa podlaskiego?
Wpisany przez Małgorzata Dzitowska Agnieszka Skarżyńska Anna Wysocka - Borys   

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy I a, I b i I c pod opieką pań: Małgorzaty Dzitowskiej, Agnieszki Skarżynskiej, Anny Wysockiej ? Borys i Doroty Ogonowskiej wyjechali na wycieczkę ,, Szlakiem rękodzieła ludowego województwa podlaskiego?. Jest to najstarszy w Polsce szlak obejmujący najcenniejsze zachowane w regionie pracownie i ośrodki rękodzielnicze, kultywujące sztukę ludową.

W czasie  podróży poznaliśmy ginące zawody. Najpierw odwiedziliśmy  pracownię łyżkarza, pana Mieczysława Baranowskiego z Zamczyska. Podziwialiśmy jego spryt i pracowitość. Prawie każde dziecko zakupiło drobne przedmioty użytkowe: łyżkę, widelec, łopatkę czy miseczkę.

Potem udaliśmy się do Czarnej Wsi Kościelnej, gdzie zwiedziliśmy kuźnię pana Mieczysława Hulewicza. Specjalizuje się on w wykonywaniu  drobnych przedmiotów z kowalstwa. Dodatkowo maluje i rzeźbi. Mogliśmy zobaczyć artystę przy pracy oraz  zachwycać się  najpiękniejszymi wyrobami wyeksponowanymi w galerii przylegającej do kuźni i na posesji artysty.

Na koniec udaliśmy się do pracowni garncarza, pana Jana Kudrewicza. Na własne oczy przekonaliśmy się, jak toczy się gliniane naczynia na kole garncarskim i poznaliśmy technikę wytwarzania ceramiki siwej. Każdy z nas wyszedł stamtąd z glinianym dzbanuszkiem, śpiewającym ptaszkiem, serduszkiem czy podkówką.

Przejazd zakończyliśmy w Świętej Wodzie zwiedzeniem zabytkowego kościoła, ogniskiem

z pieczeniem kiełbasek i wspólną zabawą.

Był to atrakcyjny i pożyteczny wyjazd.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 29 z 44
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto