Wydarzenia
Projekt: ?Śladami Księdza Jerzego Popiełuszki?
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka, Małgorzata Jabłońska, Wojciech Rogowski, Anna Wysocka-Borys, Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

Nieformalna grupa nauczycieli pracujących w naszej szkole we współpracy z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym ?LUKS Amator? w Juchnowcu Górnym otrzymała dotację na realizację projektu ?Śladami Księdza Jerzego Popiełuszki? w ramach I konkursu na wsparcie inicjatyw lokalnych dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz grup samopomocowych. Organizatorem konkursu jest Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ?Podlaskie Lokalnie?, który ma na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych.

Celem organizacji projektu jest uczczenie pamięci i pielęgnowanie wartości związanych
z postacią Ks. Jerzego Popiełuszki, który jest patronem naszej szkoły. Jednym z zadań jest poznawanie i zgłębianie wiadomości o życiu, działalności i nauczaniu Ks. J. Popiełuszki. Zależy nam na tworzeniu i kultywowaniu tradycji związanych z postacią Ks. J. Popiełuszki oraz uwrażliwieniu dzieci
i młodzieży na miłość do ojczyzny. Chcemy, aby Ks. Jerzy stał się wzorem i autorytetem dla młodego pokolenia w naśladowaniu postawy patriotycznej, która zwłaszcza w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości powinna być przedstawiana młodzieży szkolnej. Pragniemy ukształtować przyjmowanie właściwej postawy wobec sztandaru, hymnu oraz patrona szkoły.

W ramach realizacji projektu zaplanowaliśmy następujące działania:

1. Mecz pokazowy piłki nożnej z udziałem zawodników klubu i uczniów promujący postawę fair play przy wsparciu kibiców: uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Gminy Juchnowiec Kościelny.
2. Konkurs wiedzy pod hasłem: ? Śladami ks. Jerzego Popiełuszki ? 100 pytań o patronie naszej szkoły?.

3. Dzień Patrona.

3. Spektakl pt. ?Śladami księdza Jerzego Popiełuszki?.

4.Wieczornica dla społeczności lokalnej, podczas której zostanie zaprezentowany spektakl oraz repertuar o tematyce patriotycznej w wykonaniu szkolnego chóru nauczycieli.

5. Patriotyczne śpiewanie przy ognisku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do rozpowszechnienia wiedzy o Ks. Jerzym w środowisku szkolnym i lokalnym, a dzięki zacieśnionej współpracy między Zespołem Szkół w Juchnowcu Górnym, Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym ?LUKS Amator?, Szkolnym Kołem Caritas, Gminną Biblioteką Publiczną w Juchnowcu Kościelnym, Ośrodkiem Kultury w Juchnowcu Kościelnym oraz Parafią pw. Świętej Trójcy przyczynimy się do pielęgnowania wartości, którymi żył i w obronie których poniósł śmierć Patron naszej szkoły.

 



 
Zaproszenie
Wpisany przez Administrator   

 

 
Wyjazd uczniów na spektakl teatralny oraz odwiedzenie miejsca pamięci
Wpisany przez Alicję Borchert i Marka Borcherta   

2 października 2018 roku ponad stu uczniów klas piątych i szóstych pojechało do Białegostoku pod opieką p. Alicji Borchert, p. Marka Borcherta, p. Anety Białous, p. Katarzyny Chrościckiej, p. Barbary Cylwik, p. Marka Muszyńskiego oraz p. Agnieszki Słomińskiej, gdzie obejrzało spektakl teatralny pt. ?Świat legend? wystawiony przez aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art. Tematem przedstawienia były polskie legendy opowiadające o początkach państwa polskiego, poznańskim hejnale, a także o zbójniku Madeju i okrutnym Popielu, którego zjadły myszy. Każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej, dzięki czemu widz nie mógł ulec znudzeniu. Twórcy spektaklu szczególny nacisk położyli na rozbawienie publiczności, choć nie zapomnieli również o scenach grozy, co pozwoliło młodzieży przeżyć wiele rozmaitych emocji, takich jak strach, złość, współczucie, radość, czy też euforię. Po obejrzeniu sztuki teatralnej uczniowie klas szóstych odwiedzili jedno z wielu miejsc pamięci. Udali się na ulicę Zwycięstwa, gdzie oddali hołd żołnierzom 1 Pułku Piechoty Legionów poległym 22 sierpnia 1920 r. w bitwie o Białystok. Zapalając symboliczne znicze, młodzież uczciła pamięć wszystkich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej, w tym kapitana Józefa Marjańskiego nazywanego przez wielu ?najdzielniejszym z dzielnych?.

 
Konkurs plastyczny "Podlasie - miejsce, które kocham"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

 

Dnia 25.09.2018. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Podlasie - miejsce, które kocham". Konkurs odbył się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

I miejsce zajęła Julita Matys kl. VIa, II miejsce zajęła Zuzanna Lul kl. VIb, III miejsce ex aequo zajęli Joanna Trzeciak kl. IVa i Franciszek Łupiński kl. IVc. Wyróżnienia otrzymali Martyna Matys kl. IVa, Marcin Domaszuk kl. Vb, Julia Rudczuk kl. VIb, Aleksandra Trzeciak kl. VIa, Hubert Marciniak kl. Vb, Aurelia Brzezina kl. IVa.

 

 
Akcja ?Kromka chleba dla sąsiada?
Wpisany przez Administrator   

 

W dniu 21 września 2018 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Agaty Pućkowskiej i p. Małgorzaty Jabłońskiej wzięli udział w  Ogólnopolskiej  zbiórce żywności Caritas ? Kromka chleba dla sąsiada?. Młodzież w piątkowe popołudnie zbierała żywność w sklepie ?Biedronka? w Horodnianach, wspierając potrzebujących.

 

 
Program profilaktyczny ?Cukierki?
Wpisany przez Administrator   

 

W dniu 20 września 2018 roku dzięki  finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii  w Juchnowcu Kościelnym uczniowie klas IV Szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w Programie profilaktycznym ?Cukierki?, realizowanym przez Ośrodek  Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku.  Celem Programu było

  • przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;
  • umiejętność zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi;
  • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;
  • wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny;
  • nauka współpracy jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym;
  • kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;
  • nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych;
  • rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

 

 
Mamy Mistrza Polski!
Wpisany przez Administrator   
W dniach 15-16 września w Kobylinie odbyły się Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo, podczas których uczennica naszej szkoły, reprezentantka LUKS ?Amator? Juchnowiec Karolina Domaszuk zdobyła złoty medal. Karolina wygrała wszystkie walki w swojej kategorii wagowej uzyskując tytuł Mistrza Polski.
 
XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru pod hasłem ?Przez Sybir do Niepodległej?
Wpisany przez Marka Borcherta, Krzysztofa Grzegorczyka   

7 września 2018 roku delegacja naszej szkoły udała się pod Pomnik Katyński w Białymstoku, aby wziąć udział w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Tegoroczny marsz został objęty honorowym patronatem Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych oraz najwyższych władz państwowych, w tym przedstawiciela Prezydenta RP oraz Prezesa Rady Ministrów.

Uczestników marszu ?Przez Sybir do Niepodległej? powitał przewodniczący Podlaskiej Rady Wojewódzkiej Związku Sybiraków inż. Tadeusz Chwiedź, który w krótkim, ale bogatym w treść, przemówieniu poinformował, że organizatorzy marszu chcieli w ten sposób oddać hołd kilku pokoleniom Polaków zsyłanym na Syberię i do Kazachstanu. Pierwsze zsyłki miały miejsce podczas konfederacji barskiej, w wyniku której na Sybir wysłano około 10.000 powstańców. Po insurekcji kościuszkowskiej skazano na zsyłkę 5.000 powstańców. Represje nie powstrzymały polskich patriotów i kolejne pokolenia nadal podejmowały walkę o wolną Polskę. W wyniku klęski poniesionej w powstaniu listopadowym i styczniowym władze carskie zesłały około 50.000 żołnierzy i powstańców. W czasie II wojny światowej i kilka lat po jej zakończeniu władze sowieckiej Rosji, w ramach walki z polskością, deportowały łącznie 1.350.000 ludzi. Kończąc przemówienie, przypomniał słowa Józefa Piłsudskiego, kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II. Wszystkie te wybitne postacie przekazały nam w swym testamencie obowiązek troszczenia się o Polskę i jej historię. Następnie dyrektor Muzeum Sybiru w Białymstoku otrzymał sztandar od jednego ze stowarzyszeń Sybiraków, który zostanie wyeksponowany w tymże muzeum.

Po przemówieniu oraz błogosławieństwie udzielonym w obrzędzie katolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim rozpoczął się marsz. Poczty sztandarowe przeszły ulicami Białegostoku do Kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie odprawiono Mszę Świętą. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów, zniczy oraz salwą honorową przy Pomniku-Grobie Nieznanego Sybiraka.

 
Wygraliśmy konkurs dotacyjny ?Niepodległa 2018. Fundacja PZU z Kulturą?
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko, Wojciech Rogowski   

 

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Amator" w Juchnowcu Górnym wygrał konkurs dotacyjny ?Niepodległa 2018. Fundacja PZU z Kulturą?

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Amator" w Juchnowcu Górnymotrzymał dotację na realizację projektu ?Drogi do Niepodległej Polski?. Projekt będzie finansowany ze środków Fundacji PZU.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej z obszarów wiejskich i małych miejscowości. Ponadto projekt ma się przyczynić do pogłębienia wiedzy dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości. Autorzy projektu zaplanowali następujące działania: dwudniową wycieczkę do Warszawy pt. ?Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec?, obejrzenie musicalu pt. ?Piloci? w Teatrze Muzycznym Roma, wyjazdy do Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historycznego w Białymstoku oraz wizytę w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Adresatami projektu są uczniowie klas siódmych Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ? członkowie Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Amator" w Juchnowcu Górnym. W wyniku realizacji projektu uczestnicy w większym stopniu będą potrafili docenić dar niepodległości i w sposób szczególny pielęgnować osobisty patriotyzm.

Realizatorami projektu są Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko, Wojciech Rogowski.

Partner Fundacja PZU

 


 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Wpisany przez Anetę Białous, Katarzynę Chrościcką, Barbarę Cylwik, Marka Borcherta   

 

3 września 2018 roku pożegnaliśmy cudowne, gorące wakacje i przyszliśmy do szkoły, aby przywitać nowy rok szkolny. Na porannej mszy świętej zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, by wspólnie wymodlić potrzebne siły i łaski na nadchodzący nowy rok szkolny 2018/2019.

Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, ksiądz Dziekan Andrzej Kondzior udzielił wszystkim błogosławieństwa i życzył dobrych, owocnych dziesięciu miesięcy nauki. Tego dnia, jak co roku, uczciliśmy kolejną,  w tym roku już 79-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas piątych przygotowali krótki uroczysty apel, podczas którego przypomnieli tragiczne fakty z historii naszej Ojczyzny.

Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz  hymn szkoły. Chór szkolny, pod kierownictwem pani Iwony Dudzik, zapewnił piękną oprawę muzyczną. Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęło wielu zacnych gości. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska  skierowała do nas ciepłe słowa i życzyła wszystkim zapału i energii do pracy, samych piątek i szóstek. Dobrego roku życzył również wszystkim wójt gminy Juchnowiec Kościelny ? pan Krzysztof Marcinowicz.

Od naszych młodych kolegów dowiedzieliśmy się, co robić, żeby nie mieć dwójek i usłyszeliśmy, że w naszej szkole nauczysz się wiele, bo są tu super nauczyciele. Piątoklasiści dawali nam słowo, że w naszej szkole  jest czadowo! Po spotkaniach z wychowawcami, wszyscy wrócili do domów, by już następnego dnia, głodni wiedzy wrócić do szkoły.

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego
Wpisany przez Administrator   

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 44
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto