Wyniki konkursów (osiągnięcia)
ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kieczka   

26.04.2018 r. dziesięcioro reprezentantów naszej szkoły konkurowało z przedstawicielami szkół podstawowych w Kleosinie i w Księżynie podczas eliminacji gminnych XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Poziom konkursu był wysoki. W kategorii klas V-VII komisja zarządziła „dogrywkę”, w której trzy uczestniczki zostały poproszone o przedstawienie drugiego przygotowanego wiersza: Julita Matys z kl. V b i Jagoda Radziewicz z kl. VI a z naszej szkoły oraz uczennica z ZS w Kleosinie. Zwyciężyła Julita Matys, i to ona – obok najlepszej recytatorki w kategorii kl. I-IV ze szkoły w Kleosinie – będzie reprezentować Gminę Juchnowiec Kościelny podczas finału wojewódzkiego tego konkursu 25 maja w Białymstoku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim reprezentantom. Julicie gratulujemy i życzymy wielu  sukcesów w przyszłości!

 
VII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Mikołaj Kopernik i jego czasy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Borchert, Marek Borchert   

16 kwietnia 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych – Kinga Jastrzębska z klasy III a oraz Igor Makarski z klasy II b – wzięli udział w VII Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mikołaj Kopernik i jego czasy” zorganizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego przez Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Dla uczniów naszej szkoły konkurs wiedzy zakończył się pomyślnie – Igor Makarski zajął I miejsce, zaś Kinga Jastrzębska otrzymała tytuł finalistki.

Opiekunami uczniów byli Alicja i Marek Borchertowie. Gratulujemy naszym uczniom odniesionych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach na wysokim szczeblu.

 
Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Pisanki, kraszanki, wyrywanki” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Radziewicz, Justyna Zdziech   

W ramach zajęć w świetlicy szkolnej dzieci wykonały prace na konkurs „Pisanki, kraszanki, wyrywanki”. Była to już VII edycja Podlaskiego Konkursu Plastycznego pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Uczennice klasy pierwszej zdobyły wyróżnienia, a ich prace wzięły udział w licytacji, w której pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Wyróżnione zostały prace następujących uczennic:

Martyna Sulik – klasa 1a

Wiktoria Zalewska – klasa 1a

Lena Becker – klasa 1b

 
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Finalista II Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Borchert   

W roku szkolnym 2017/2018 Igor Makarski, uczeń klasy II b gimnazjum, brał udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjum organizowanym przez
Podlaskiego Kuratora Oświaty. Na etapie wojewódzkim konkursu uzyskał – jako jedyny uczestnik – maksymalną ilość punktów, zajmując w ten sposób pierwsze miejsce wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w województwie podlaskim.

Kolejnym konkursem, z którym zmierzył się nasz gimnazjalista, była II Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W niedzielę, 4 marca 2018 roku, w Pałacu w Wilanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na którym Igor otrzymał dyplom finalisty. Olimpiada składała się z trzech etapów, a każdy z nich – z części pisemnej i ustnej. Warunkiem przystąpienia do niej było napisanie pracy historycznej ocenianej przez pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku.

Na etapie okręgowym i centralnym wiedzę uczestnika oceniały komisje składające się z pracowników naukowych i doświadczonych nauczycieli historii. Na etapie okręgowym Igor zdobył najwyższą ilość punktów, zaś w eliminacjach centralnych w Warszawie uzyskał tytuł finalisty, co pozwala nazywać go młodym historykiem. Opiekunem Igora Makarskiego był pan Marek Borchert.

Gratulujemy naszemu uczniowi odniesionych sukcesów i życzymy kolejnych.

 
Wielkanocny Konkurs z Barankiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W niedzielę 25 marca 2018 r. został rozstrzygnięty Wielkanocny Konkurs z Barankiem, którego organizatorem był Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, a honorowym patronatem objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, pan Krzysztof Marcinowicz. Niespodzianką dla licznie zebranej widowni był spektakl „Kukła z wiejskiego podwórza” w wykonaniu Teatru Pod Orzełkiem. Spośród około stu prac jury wyłoniło najciekawsze. W gronie nagrodzonych są także uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym:

Kategoria Przedszkola i klasy „0”: Sebastian Wojewódzki, Aleksandra Więcko.

Kategoria klasy I-III szkół podstawowych: Michał Ochocki, Amelia Wojewódzka.

Kategoria open: Julita Matys, Krystian Sokołowski, Emilia Tarasiuk, Zofia Skarżyńska.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 14