Aktualne informacje


Pasowanie na Przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zawadzka   

20.11.2015r. odbyło się ważne wydarzenie w Kasztanowym Przedszkolu. Dzieci zostały uroczyście przyjęte do grona Przedszkolaków i Starszaków. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości . W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez grupę przedszkolną „Kasztanki”, grupę 01 „Pszczółki” oraz grupę 02 „ Sówki” pod opieką pań: Agnieszki Pućkowskiej, Beaty Biryckiej, Anetty Śliwowskiej, Kamili Sawickiej i Moniki Zawadzkiej. Piosenki, wiersze, taniec oraz inspiracje muzyczne z instrumentami upiększyły ten czas – wszystkie dzieci mimo lekkiej tremy starały się pokazać swoje umiejętności, dobrze się bawiąc i czerpiąc ogrom radości z artystycznych pokazów. Każda grupa przygotowała również tematyczne stroje wpasowane w znaczenie grupy . Najważniejszą chwilą było przejście przez symboliczne drzwi przedszkola i pasowanie uczniów przez Panią Dyrektor – Barbarę Klimaszewską, która ciepło przywitała najmłodszych swoich podopiecznych. Zanim dzieci zostały pasowane- rodzice oraz opiekunowie również zostali poproszeni o wypowiedzenie przysięgi. Nie mogło też zabraknąć pamiątkowych upominków dla dzieci. Od swoich Pań uczniowie dostali dyplomy, od rodziców ogromne paczki z zabawkami , od Rady Rodziców kolorowe chusteczki z odblaskami , by dzieci były widocznie podczas spacerów i wyjazdów. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Dzieci z dumą będą wspominały ten jakże ważny dla nich dzień.

 
Zajęcia edukacyjne z psem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Łysenko   

Dnia 17.11.15r. przedszkolaki z Kasztanowego Przedszkola uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z psem. Zajęcia odbyły się z udziałem specjalnie przygotowanego i przeszkolonego psa o imieniu „Manio”. Zajęcia poprowadziła pani Ala, która jest opiekunem i przewodnikiem psa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak należy się zachować w kontakcie z psem. Wzięły również udział we wspólnych zabawach z psem. Chętne dzieci mogły nakarmić Mania psim przysmakiem, pogłaskać go i wyprowadzić na krótki spacer. Nie zabrakło również pokazu psich sztuczek. Obcowanie z pieskiem przyniosło dzieciom wiele radości, co widać na załączonych zdjęciach.

 
WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "KASZTANOWE ZOO" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 21 października 2015 r. Zwycięskie prace wytypowało  Jury w składzie: Katarzyna Chrościcka, Małgorzata Skwarko, Anna Radziewicz i Jan Sagun.

I miejsce- Szymon Szczytko z Rodziną

II miejsce- Jan Sic z Rodziną

III miejsce Jan Śliwowski z Rodziną

Jury przyznało również trzy wyróżnienia:

Wiktoria Zalewska z Rodziną

Jakub Pietrasz z Rodziną

Zosia Witowska z Rodziną

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek włożony w przygotowanie prac konkursowych oraz gratulujemy wspaniałych pomysłów!

Fundatorami nagród w konkursie są:

SKLEP ABC W JUCHNOWCU GÓRNYM

SKLEP „RÓŻA” W JUCHNOWCU KOŚCIELNYM

HURTOWNIA „INTEGRO” BIAŁYSTOK

 
Bezpieczna droga do przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Ważnym elementem edukacji najmłodszych w początkowym okresie pobytu w przedszkolu jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  W bieżącym roku szkolnym zagadnienia z tego zakresu zostały przypomniane i utrwalone 1 października 2015 r. na spotkaniu z policjantkami z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Dzieci z przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu oraz obiecały przestrzegać zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 21