Aktualne informacje
Dzień pluszowego misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Birycka   
środa, 20 czerwca 2018 06:49

24 listopada 2018 r. Kasztanki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia. Przedszkolaki  recytowały im wierszyk, rozwiązywały zagadki, tańczyły i pląsały z nimi  przy misiowych przebojach, wykonały pracę plastyczną. Było bardzo miło i sympatycznie!

 
Wiosenny bal PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anetta Śliwowska   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:26

W słoneczny czwartkowy poranek wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w Wiosennym balu. Panie oraz dzieci przebrały się w piękne wiosenne stroje. Były pszczółki, biedronki, żabki, bociany oraz inne wspaniałe roślinki i zwierzątka. Dzieci bawiły się przy muzyce, pokonywały przeszkody oraz sprawdzały swoja sprawność fizyczną. Wszyscy dobrze się bawili i cieszyli z nadejścia wiosny.

 
Święto Pluszowego Misia 2018 w grupie "Sówki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zawadzka   
wtorek, 05 czerwca 2018 06:44
Święto Pluszowego Misia 2018 w grupie "Sówki":

 
Warsztaty Sensoplastyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anetta Śliwowska, Kamila Sawicka   
poniedziałek, 21 maja 2018 13:27

Choć za oknem wiosna w pełni, dzieci z grupy Pszczółek wraz z Mamami w poniedziałek 7 maja 2018 r. miały okazję przypomnieć sobie zabawy zimowe i pobawić się śniegiem. W dodatku takim śniegiem, który nigdy się nie roztapia! Później wszyscy zebrani przygotowali własnoręcznie różnokolorową ciastolinę, a na koniec ciastem przypominającym naleśnikowe, malowali obrazki, które urosły w mikrofalówce! Niemożliwe? A jednak! Wszystko to dzięki warsztatom Sensoplastyka®, których celem była polisensoryczna, multikolorowa i przede wszystkim atrakcyjna zabawa. Dziękujemy Mamom i dzieciom za wspólnie spędzony czas J

 

 
Audycja muzyczna dla klas 0 – III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   
poniedziałek, 21 maja 2018 06:46

11 maja 2018 roku uczniowie przedszkola i  klas II – III mieli okazję wysłuchać audycji muzycznej pt. „ O smutnym Mollu i wesołym Durze”, w wykonaniu artystów zespołu Arte - Muza.

W piękny słoneczny dzień spotykają się dwaj przyjaciele – Dur i Moll. Moll jest bardzo smutny i przygnębiony, chociaż nie ma do tego powodów. W życiu wszystko mu się układa, jest zdrowy i bogaty, a mimo to nic go nie cieszy. Dziwi to wesołego Dura, który, pomimo że jest biedny, schorowany i musi bardzo ciężko pracować, to cały czas jest zadowolony i uśmiechnięty. Obaj panowie wplątują się w różne zabawne sytuacje, ale każdy z nich reaguje inaczej – Moll się martwi, a Dur się cieszy.

Przy okazji przygód dwójki przyjaciół dzieci zapoznały się z pojęciami muzycznymi „dur” i „moll”. Dowiedziały  się dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło, a te w tonacjach molowych smutno. Uczyły się również śpiewać i rozróżniać akordy durowe i molowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10