Gwiazdka dla Afryki
Wpisany przez Agnieszka Kosińska   

Od grudnia 2013 r. do lutego 2014 r. w naszej szkole trwała akcja "Gwiazdka dla Afryki", której inicjatorem była organizacja Unicef. Jej celem było zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Na początku rozwiesiliśmy plakaty informujące o akcji, a niektórzy nauczyciele przeprowadzili zajęcia z uczniami na podstawie materiałów otrzymanych  od Unicefu. Następnie uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wykonali pudełka na prezenty, w których umieścili symboliczne szczepionki - karteczki z ilością i nazwą szczepionki. Wszystkie pudełka zostały wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, który odwiedzili rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły i wszyscy ludzie dobrej woli. W akcję szczególnie zaangażowało się Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski. Ze sprzedaży pudełeczek uzyskano 280 złotych.