Niech żyje bal …gimnazjalny!!!
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Niech żyje bal! Słowa piosenki Maryli Rodowicz są dobrą ilustracją do wydarzenia, które miało miejsce w naszej szkole 27.02.2014r.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli zaszczyt bawić się na balu gimnazjalnym i po raz pierwszy zaprezentować się w bardzo odświętnych i eleganckich strojach. Niecodzienne szaty oraz odtańczony przez przyszłych absolwentów polonez sprawiły, że uczestnicy tej niecodziennej zabawy karnawałowej zaistnieli na niej jako główni bohaterowie. Poloneza uczniowie odtańczyli z powagą i elegancją należącą się tańcowi narodowemu. Warto wspomnieć, że trzecioklasiści ćwiczyli figury i układ taneczny poloneza na lekcjach wychowania fizycznego pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Młodzież potrafiła stworzyć nastrój radosnej zabawy. Wszyscy zaproszeni goście włączyli się do zabawy na parkiecie i z uśmiechem na twarzach prezentowali swoje umiejętności taneczne. Młodzieńcze szaleństwo na parkiecie trwało jeszcze długo po zmroku, bowiem Bal to najdłuższy na jaki nas proszą,
nie grają na bis, chociaż żal.