XI Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej
Wpisany przez Barbara Cylwik   

6 czerwca 2013 roku miał miejsce finał XI Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. „Kobiety rosyjskiej poezji”. Konkurs ma na celu przybliżenie młodym ludziom w Polsce rosyjskiej poezji - różnorodnej i pięknej w swej stylistyce, formie, języku. Finał odbył się w Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego w Białymstoku. Konkurs został zorganizowany przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce z Zarządem Stowarzyszenia w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku pod patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku Jerzego Kiszkiela, Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno, Prezydenta Miasta Białegostoku dr hab. Tadeusza Truskolaskiego, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP. Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniu 5 kwietnia 2013 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku ul. Liniarskiego 3. Do przesłuchań konkursowych w kategorii szkół gimnazjalnych przystąpiło 19 osób. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Jaroszuk z kl. II B, Dominika Kołodziejczyk z kl. III A i Bartosz Ziółkowski z kl. II B. Wszyscy oni recytowali wiersze ikony rosyjskiej poezji Anny Achmatowej. Jury zakwalifikowało do przesłuchań finałowych Aleksandrę Jaroszuk i Dominikę Kołodziejczyk. Przesłuchania finałowe odbywały się na dużej auli Wydziałów Filologicznego i Humanistycznego UwB. Nasi uczniowie po raz pierwszy brali udział w tym konkursie, tym bardziej jestem z nich bardzo dumna. Dominika Kołodziejczyk została finalistką konkursu, zaś Aleksandra Jaroszuk zajęła II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Wszystkim gratuluję pięknie wyrecytowanej poezji. Z niecierpliwością czekam na następną edycją konkursu i kolejne sukcesy moich uczniów.