VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska   

Dnia 23 maja 2013 roku w Sali Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży w ramach XX Powiatowego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Juchnowcu Kościelnym - Melpomena 2013, zorganizowany przez p. Agnieszkę Zajkowską. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas I-III gimnazjum powiatu białostockiego.

Werdyktem jury wyłoniono następujących zwycięzców: I miejsce – Aleksandra Tomanek z Zespołu Szkół im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie,  II miejsce – Aleksandra Jaroszuk z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, III miejsce - Maciej Lulewicz z Gimnazjum im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie.