„BAJE, BAJKI, BAJECZKI...”
Wpisany przez Anna Kieczka   

6 maja 2013 r. zostały przeprowadzone w naszej szkole eliminacje XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki...” dla uczniów klas I-VI SP, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.  Komisja konkursowa po obejrzeniu występów 26 recytatorów ustaliła, że podczas etapu gminnego tego konkursu, naszą szkołę reprezentować będą:

Julia Korzeniecka z kl. II a, Szymon Zajkowski z kl. II b, Karolina Grabowska z kl. III b, Kinga Jastrzębska i Kinga Woźniuk z kl. IV a oraz Piotr Skarżyński z kl. V b .Ostatecznie, Kingę Jastrzębską, która w dniu konkursu gminnego reprezentowała naszą szkołę podczas innego konkursu w Białymstoku, zastąpiła Weronika Stasiewicz z kl. III b.

Eliminacje gminne konkursu „Baje, bajki, bajeczki...” odbyły się 7.05.2013 r. w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Rywalizowali w nich uczniowie ze szkół w Juchnowcu Górnym, Kleosinie i Księżynie. Komisja konkursowa nagrodziła dwie osoby, które reprezentować będą naszą gminę podczas wojewódzkiego finału konkursu 16 maja br.w Białymstoku.

Są to: w kategorii klas I-III Karolina Grabowska z SP w Juchnowcu Górnym, zaś na poziomie klas IV-VI - uczeń SP w Kleosinie.

Po trudnych zmaganiach uczestnicy imprezy mogli się wspaniale zrelaksować podczas „sesji” tanecznej zorganizowanej przez panie pracujące w OK.