Przegląd Poezji Sylwii Chorąży 2013
Wpisany przez Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska   

Od wielu lat podczas juchnowieckich spotkań teatralnych ph. Melpomena organizatorzy przeprowadzają Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży. Z uwagi na nikłą znajomość twórczości zmarłej w 2002 roku poetki naszego regionu pp. Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska postanowiły przybliżyć sylwetkę młodej pisarki wszystkim uczniom naszego gimnazjum. Prezentacji wierszy Sylwii Chorąży dokonali chętni uczniowie ze wszystkich klas gimnazjalnych. Recytację poprzedziły krótkie wspomnienia p. Grażyny Karpiuk o Jej znajomości z Sylwią. Uczestnicy przeglądu poetyckiego z uwagą i w skupieniu wysłuchali wzruszającej poezji ciężko chorej dziewczyny, która umiała „pięknie umierać i pięknie żyć”.