Kolejny sukces naszego zapaśnika PDF Drukuj Email

DOSKONAŁY WYSTĘP  NASZEGO ZAPAŚNIKA W MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI KADETÓW w zapasach styl klasyczny

147 zawodników z kraju (1- 8 m. z Pucharu Polski Kadetów) i zagranicy (Białorusi, Litwy, Danii, Czech, Słowacji i Niemiec) wystartowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski  Kadetów  w  zapasach styl klasyczny w Kostrzynie n/Odrą w dniach  30-31.03.2012.

Doskonale  zaprezentowali się zawodnicy KS ?Podlasie? Białystok , LUKS ?Amator? Juchnowiec  i MOSiR Grajewo.

Tomasz Stasiewicz - (trener Krzysztof Kierdelewicz), uczeń Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym zdobył złoty medal w wadze 46 kg.

Tomek wygrał 3 walki eliminacyjne i półfinał przez położenie na łopatki, a w walce finałowej pokonał Grzegorza Rutkowskiego ?Olimpijczyk? Radom (złotego medalistę PPK) na skutek przewagi technicznej.

Wielka niespodzianka czekała Tomasza Stasiewicza na koniec Mistrzostw. Wychowanek LUKS ?Amatora? Juchnowiec został wybrany najlepszym zawodnikiem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów (Tomek we wszystkich walkach zdobył 33 punkty techniczne, tracąc jedynie 7).