Noc Bibliotek 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska, Monika Żochowska   

09.10.2020 r. w naszej szkole odbyła się kolejna Noc Bibliotek. Ze względu na sytuację epidemiczną została ona zorganizowana na platformie Microsoft Teams. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.30, a jego hasłem przewodnim były słowa Klimat na czytanie.

Podczas spotkania uczestnicy poznali klimatyczne książki zaskakujące swoją formą oraz książki przyjazne środowisku. Oprócz tego podczas Nocy Bibliotek nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów – Sleeveface – ubierz się w książkę oraz Klimatyczny kaligram. Wszyscy uczestnicy spotkanie wzięli też udział w dwóch konkursach. W pierwszym z nich– A Ty, czytasz bo …– uczestnicy musieli podać powody dla których warto czytać książki. Nagrodzeni w nim zostali:

I miejsce – Anna Pełszyńska kl. VIII a

II miejsce – Julia Skórak kl. VII b i Karolina Bieryło kl. VII b

III miejsce – Michał Ochocki kl. IV a

Wyróżnienie – Szymon Matys kl. VI a i Katarzyna Fiedorczuk kl. IV a

W drugim konkursie – Klimatycznym quzie -  sprawdzana była znajomość tytułów książek. Nagrodzeni zostali:

I miejsce – Anna Pełszyńska kl. VIII a

II miejsce – Artur Zapisek kl. VIII b i Julia Skórak kl. VII b

III miejsce –  Karolina Bieryło kl. VII b

Spotkanie zakończyło przekazanie linku i hasła do filmu Jakub, Mimmi i gadające psy udostępnionego przez organizatorów Nocy Bibliotek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w Nocy Bibliotek w przyszłym roku.