SPELLING BEE - SZKOLNY KONKURS ‘MISTRZ LITEROWANIA’
Wpisany przez Administrator   

SPELLING BEE - SZKOLNY KONKURS ‘MISTRZ LITEROWANIA’

wpisany przez Dorota Staleńczyk, Małgorzata Wiska-Koszykowska

 

 

Spelling bee to zawody rozgrywane głównie między dziećmi, polegające na literowaniu słów w języku angielskim. Pomysł na organizację takich zawodów wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie krajowe konkursy ‘Spelling bee’ odbywają się między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Meksyku, Indonezji, Indiach i Pakistanie*.
W naszej szkole, 3 marca 2020r., odbyła się już II edycja Szkolnego Konkursu ‘Spelling Bee -  Mistrz Literowania’. Jego celem jest popularyzacja języka angielskiego, doskonalenie umiejętności literowania i pisania, a także poszerzenie znajomości słownictwa.

Na każdym poziomie został wyłoniony MISTRZ LITEROWANIA:

  • klasy IV – Maciej Pełszyński (kl. IVa)
  • klasy V - Miłosz Koszykowski (kl. Vc)
  • klasy VI – Maximilian Albowicz (kl. VIc)
  • klasy VII - Dominika Kozioł (kl. VIIa)
  • klasy VIII – Natalia Cylwik (kl. VIIIa)

Przyznano również 3 wyróżnienia:

- Franciszek Łupiński, kl. Vc

- Anna Skowrońska, kl. VIc

- Anna Bieryło, kl. VIIIa

 

Gratulujemy Zwycięzcom!

Zapraszamy do udziału w III edycji w przyszłym roku szkolnym!

 

*(https://pl.wikipedia.org/wiki/Spelling_bee)