Wycieczka do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku
Wpisany przez Anna Truskolawska   

24 października 2019r. w ramach poznawania zawodów wykonywanych przez rodziców uczniowie kl. I a pod opieką wychowawczyni p. Anny Truskolawskiej i p. Agnieszki Słomińskiej odwiedzili JRG 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Dzieci poznały pracę strażaków, zwiedziły garaże z wozami bojowymi i niezbędnym sprzętem strażackim. Podczas zajęć w Sali Edukacyjnej „OGNIK” utrwaliły znajomość telefonów alarmowych, nauczyły się, w jaki sposób wezwać pomoc w razie grożącego niebezpieczeństwa i jak poradzić sobie w sytuacji pojawienia się pożaru. Wzięły udział w zorganizowanych ćwiczeniach  i zdobyły Certyfikaty „Dzielny Mały Strażak”. Wszystkim bardzo spodobał się wyjazd oraz odpowiedzialna praca strażaków.