Noc Bibliotek
Wpisany przez Monika Żochowska, Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska, Marek Muszyński   

W sobotę 5 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się Noc Bibliotek. O godzinie 17:30 przedstawiciele klas IV-VIII rozpoczęli pierwsze zmagania konkursowe podczas „Spotkania z książką”. Zadaniem uczestników było odgadnąć autorów i tytuły  dziesięciu fragmentów książek. Osoby, które najlepiej i najszybciej to zrobiły, w nagrodę udały się do pobliskiej biblioteki, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez p. Bożenę Cylko – Dyrektor Gminnej Biblioteki Gminnej w Juchnowcu Kościelnym. Odbyły się tam warsztaty połączone z konkursem „Kreatywne opowiadanie”. Uczniowie w swoich pracach wykorzystali skojarzenia z hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek – „Znajdźmy wspólny język” , a także wpletli w ich treść tytuły trzech książek spośród bogatych zbiorów gminnej biblioteki. Pozostałe osoby w tym czasie rozegrały „Turniej Scrabblowy” pod czujnym okiem p. Marka Muszyńskiego. Zdobywcy I, II, III miejsca w każdej konkurencji zdobyli dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy w prezencie od bibliotekarzy (p. Agnieszki Słomińskiej, p. Justyny Zdziech, p. Moniki Zochowskiej) otrzymali drobne upominki książkowe oraz pamiątkowe naklejki. W progach szkolnej biblioteki nie zabrakło tej nocy bohaterów książkowych. Odwiedziły nas postacie z powieści Tolkiena, które odegrały scenę narady u Eurona. Zwieńczeniem Nocy Bibliotek była projekcja adaptacji filmowej „Władcy pierścieni”. Mamy nadzieję, że nocne wydarzenie w szkolnej bibliotece rozpali w naszych uczniach pasję czytelniczą.