19.10.2007 I rocznica nadania imienia naszej szkole
Wpisany przez Administrator   

Data 14 października 2006r. w sercach społeczności Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym wpisała się jako doniosła uroczystość nadania szkole imienia Księdza Jerzego Popiełuszki. 19 października 2007 powróciliśmy pamięcią do tych jakże ważnych dla nas wydarzeń. Tego dnia uczciliśmy również 23. rocznicę tragicznej śmierci naszego patrona.

Podobnie jak rok temu dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły zapoczątkowali obchody rocznicowe podniosłą mszą świętą w Kościele Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, udając się tam w uroczystym przemarszu na czele ze sztandarem szkoły.

 

 

Mszę świętą w intencji wszystkich pracowników i uczniów Zespołu Szkół oraz rychłej beatyfikacji Księdza Jerzego Popiełuszki koncelebrował proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, Ksiądz Dziekan, Andrzej Kondzior. W rocznicowym święcie towarzyszyli nam także Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, p. Czesław Jakubowicz, a także ksiądz z miejscowej parafii, Adam Iwanowicz.

Po ceremonii kościelnej wszyscy zgromadzeni w podniosłym skupieniu przybyli do Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, gdzie na sali gimnastycznej nastąpiła dalsza część uroczystości.

 

 

Zebrani odśpiewali Hymn Państwowy, a następnie obejrzeli program artystyczny przybliżający życie i działalność Księdza Jerzego Popiełuszki w wykonaniu uczniów klas pierwszych i trzeciej gimnazjum naszej szkoły w reż. p. Jolanty Samojluk oraz chóru pod batutą p. Iwony Dudzik. Wzruszeni goście i młodzi artyści poczuli, że postać Księdza Jerzego stała się wszystkim jeszcze bliższa, tym bardziej, że wciąż zajmuje On ważne miejsce w sercach naszych Rodziców i Dziadków, którzy pamiętają Go jeszcze za życia.

Dla całej społeczności Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym nadanie imienia było wielkim zaszczytem, ale także wielkim zobowiązaniem. Czynimy więc wszystko, by godnie nosić Jego imię i realizować w codziennym życiu maksymę, która została wyryta na tablicy pamiątkowej: Zło dobrem zwyciężaj.