Wycieczka klas VIII do Augustowa i na Suwalszczyznę
Wpisany przez I. Szczerbińska, A. Kosińska, I. Dacewicz   

3 czerwca 2019r. uczniowie klas VIII pod opieką swoich wychowawców pojechali na jednodniową wycieczkę na Suwalszczyznę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od klasztoru pokamedulskiego nad jeziorem Wigry. Wzgórze wigierskie, to miejsce które odwiedzali wielcy królowie od Władysława Jagiełły zaczynając a na Janie Kazimierzu kończąc. To właśnie Wigry wybrał Św. Jan Paweł II na miejsce swojego kilkudniowego odpoczynku. My również chcieliśmy poznać to miejsce. Szczególne wrażenie zrobiły na nas podziemia klasztoru. Następnie pojechaliśmy do Augustowa, gdzie odbyliśmy wspaniały rejs statkiem. Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Wycieczka ta była naszym wspólnym pożegnalnym wyjazdem, na którym zrelaksowaliśmy się po wytężonej pracy w tym roku szkolnym.