Udział w grze strategicznej "Żywioły lasu"
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 22.05.2019r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wzięli udział w ogólnopolskiej strategicznej grze planszowej „Żywiołu lasu”.

Wydarzenie to promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu. Zakwalifikowane drużyny otrzymały bezpłatne egzemplarze gry „Żywioły lasu”, dzięki którym mogły ćwiczyć i przygotować się do udziału w turnieju.

Z naszej szkoły zgłosiły się 3 zespoły w składzie:

„Paprotki”: Aleksandra Gilewska, Anna Głowacka, Kacper Kulikowski i Artur Zapisek- klasa VI b

„Mustangi”: Dominika Kozioł, Karolina Kuśnierczuk, Julita Matys i Anna Pełszyńska- klasa VI a

„Sowy”: Kacper Muszyński- klasa VIII b, Julia Korzeniecka, Michał Marciniak i Sebastian Szoda- klasa VIII c

Uczniowie każdej 4-osobowej drużyny zapoznali się z regulaminem rozgrywek.
Dokładnie poznali zasady gry. Systematycznie, choć czasu było niewiele, trenowali i opracowywali strategię na turniej.  Rozgrywka regionalna odbyła się w Nadleśnictwie Supraśl w Kopnej Górze. Najwyższy wynik uzyskała drużyna „Paprotek” (w dniu turnieju zajęła ósme miejsce w Polsce), drugie miejsce zajęły „Sowy”, a trzecie „Mustangi”. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy od Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Supraśl. Uczniowie dzięki udziałowi w grze pogłębili swoją świadomość ekologiczną. Wiedzą, że należy chronić lasy przed skutkami sił żywiołów i dbać o to, aby las trwał dalej, z korzyścią dla ludzi i dla przyrody. Piękne otoczenie Puszczy Knyszyńskiej, miła atmosfera podczas dwóch etapów rozgrywek i smaczny, posiłek to wszystko sprawiło, że owocnie i przyjemnie spędziliśmy czas.