Laureaci konkursu recytatorskiego
Wpisany przez Monika Żochowska, Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

 

17 maja 2019 roku uczestnicy eliminacji szkolnych XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie podczas powiatowego finału. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klasy VIIa szkoły podstawowej: Anna Bieryło, Aleksander Juszczuk,  Weronika Mielech oraz Aleksandra Orzełek, która zdobyła III miejsce, a także reprezentantka klasy IIIa gimnazjum – Weronika Stasiewicz – zwyciężczyni konkursu. Laureatki wystąpiły w Gminnym Ośrodku Kultury w sobotę 18 maja podczas Gali z Melpomeną. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać recytacji utworu Sylwii Chorąży “I stała się Sylwia” oraz wiersza “W dolinie tej rzeki” Józefy Drozdowskiej.