“Gokuma” - spektakl grupy teatralnej “Lustro”
Wpisany przez Monika Żochowska   

20 maja 2019 roku uczniowie klas VI-VII naszej szkoły uczęszczający na zajęcia teatralne przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym zaprezentowali klasom I-III oraz IV-VI przedstawienie pt. “Gokuma”. Grupa teatralna “Lustro” wywalczyła nim wyróżnienie podczas IV Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “Melpomena 2019”. Szkolna publiczność również doceniła pracę aktorów, żywiołowo reagując na zabawną opowieść o skłóconych kandydatkach do roli Królewny, które ostatecznie się pogodziły, podejmując wyzwanie uratowania Żaby Gokumy i jej narzeczonego Kumkwaka. W finałowej piosence wybrzmiało najważniejsze przesłanie spektaklu: “Bo nieważne, kogo grasz. Ważne, że swą rolę znasz. Z tej historii płynie dla nas głęboka nauka, że skłóconych ludzi może złączyć tylko sztuka.”