Targi Edukacyjne
Wpisany przez Administrator   

W dniu 3 kwietnia 2019r. w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Wybór przyszłości - wiele możliwości"”po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole "Targi Edukacyjne”. Na zaproszenie organizatorów - doradców zawodowych: Beaty Cylwik i  Elżbiety Jaroszuk - odpowiedziało 18 placówek :Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej, Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych WSAP w Białymstoku, Liceum Ogólnokształcące CN-B Feniks w Białymstoku, Zespół Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku,  Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, Technikum Usług Fryzjerskich DEHAG w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku, Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 w Białymstoku, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Technicznych w Białymstoku, Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku, Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku (XIII LO), X Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku (IX LO), Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Każda szkoła przygotowała swoje stanowisko promocyjne. Młodzież miała  okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami wystawiających się szkół, poznać warunki nauki, obejrzeć prezentację z działalności szkół. Wśród uczniów prezentujących szkoły byli nasi absolwenci, którzy zachęcali do pójścia w ich ślady. Targi zwiększyły dostępności informacji edukacyjnej i zawodowej dla uczniów. Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się do kalendarza imprez w naszej szkole.