Impreza integracyjna IIa i IIIb
Wpisany przez Malgorzata Dzitowska, Anna Truskolawska   

W dniu 18 czerwca 2018r. uczniowie klasy II a i III b ze swoimi rodzicami i paniami: Anną Truskolawską i Małgorzatą Dzitowską bawili się na ostatniej imprezie integracyjnej w tym roku szkolnym. Skorzystaliśmy z zaproszenia rodziców uczennicy klasy II Amelii, którzy posiadają zakład kowalstwa artystycznego. Tata,  pan Adam i jego brat Marek są twórcami ludowymi i starają się kultywować i ocalić od zapomnienia ten ginący zawód. Mogliśmy ich zobaczyć przy pracy. Podziwialiśmy spryt, ogromny wysiłek i pracowitość przy wykonywaniu drobnych przedmiotów na kowadle ręcznym i ciężkim młocie mechanicznym. Niektórzy z nas na pamiątkę zostali obdarowani metalowym cukierkiem, pogrzebaczem lub listkiem. Potem mogliśmy obejrzeć więcej wyrobów w urządzonej przez nich galerii. Następnie przenieśliśmy się na teren parku, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko. Piekliśmy kiełbaski i częstowaliśmy się przygotowanymi przez mamy słodyczami. Po takiej porcji zgromadzonych kalorii nie mogło zabraknąć zajęć sportowych, które pozwoliły nam je ,,zgubić”. Każde dziecko mogło wybrać coś dla siebie: huśtawkę, trampolinę, oponę lub hamak do bujania, rzuty kółkiem na odległość, grę w piłkę, badmintona. Było mnóstwo wesołej zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych. Niektórym uczniom trudno było się ze sobą rozstać. Byliśmy szczęśliwi, że udało się nam radośnie i pożytecznie spędzić ten wspólny czas i pobyć ze sobą.