XVII Gminny Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicję Borchert   

W maju 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kleosinie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, na który przybyli młodzi znawcy polskiej ortografii. Uczniowie z klas IV-VII mieli trudny orzech do zgryzienia. Na poziomie klas czwartych zwycięzcami okazali się: Dominika Kalinowska (II miejsce, opiekun – Alicja Borchert), Agata Łajewska i Marcin Korolczuk (III miejsce, opiekun – Katarzyna Mosiej). W klasach piątych najlepiej zaprezentowali się Dominika Kozioł i Marcin Mińczuk, którzy zajęli I miejsce (opiekun – Alicja Borchert), zaś III miejsce zdobyła Julia Rudczuk (opiekun – Alicja Borchert). Wśród szóstoklasistów pierwszym miejscem może się poszczycić Natalia Cylwik (opiekun – Teresa Radziewicz). Na poziomie klas siódmych wspaniale wypadła Julia Korzeniecka (III miejsce, opiekun – Barbara Sydow). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureatom wręczono również nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny.