Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

ROK SZKOLNY 2010/2011

 

I semestr

Aktualności27 II 2010 r. odbyła się kolejna impreza integracyjna klasy Ib. Tym razem spotkaliśmy się w niedzielne popołudnie na kuligu, zorganizowanym przez rodziców w miejscowości Hołówki Małe. Wspaniała przejażdżka sankami i „śniegolotami” po lesie, ognisko z bigosem, kiełbaskami i smakołykami przygotowanymi przez rodziców oraz ślizgawka były atrakcjami, z których chętnie korzystały dzieci i rodzice. Była to propozycja wspólnego, rodzinnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bawili się doskonale, a wszystko za sprawą organizatorów - Państwa Stasiewiczów, którym bardzo dziękujemy. (Mariola Sagun)

22.12.2010 r. odbyła się w klasie Ib klasowa Wigilia. Tego dnia towarzyszyli nam licznie przybyli rodzice. Po wysłuchaniu Ewangelii, podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń był czas na spróbowanie przygotowanych pyszności. Koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu dzieci i świąteczne obrazki z masy solnej były miłą niespodzianką dla rodziców. W czasie konkursu, na temat znajomości tradycji bożonarodzeniowych, dzieci i rodzice wykazali się dużą znajomością tematu. Na koniec była najmilsza niespodzianka. Odwiedził nas Mikołaj. Oczywiście miał dla wszystkich prezenty. Obiecał, że za rok znowu nas odwiedzi. (Mariola Sagun)


W listopadzie został przeprowadzony w klasie Ib konkurs promujący zdrowe odżywianie, a szczególnie spożywanie przez uczniów śniadania. Zadaniem konkursowym dla dzieci i ich rodziców było opracowanie propozycji na drugie śniadanie. Z powstałych prac przygotowano pięknie ilustrowaną „Książkę Śniadaniową klasy Ib” . Najlepsze pomysły zostały nagrodzone odznaką „Super Kucharzyka”. (Mariola Sagun)

21.10.2010 r. uczniowie klas VIa i VIb wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym punktem programu był spektakl w j. angielskim "Brzydkie kaczątko" w teatrze Arkadia, który dostarczył nam wiele wrażeń. Odwiedziliśmy także pomnik patrona naszej szkoły, Ks. J. Popiełuszki. (I. Szczerbińska)12.10.2010 r. na lekcji języka polskiego nasza klasa prezentowała inscenizację wybranych fragmentów Antygony Sofoklesa. Przez tydzień pracowaliśmy w grupach nad krótkimi przedstawieniami. Przygotowywaliśmy kostiumy. Lekcję rozpoczęliśmy od występów. Każda grupa wychodziła na scenę i odgrywała swoje role. W skład jednej z grup weszły: Kasia, Kamila, Anita i Marta. Dziewczyny przedstawiły scenę rozmowy Antygony z Kreonem. Każdy z aktorów był ucharakteryzowany. Kreon wystąpił w koronie, Antygona ubrała się w białą chlamidę, a Strażnik pokazał się w hełmie. Po obejrzeniu wszystkich występów pani Katarzyna Mosiej oceniła prezentacje uczniów. Moim zdaniem była to bardzo ciekawa lekcja. (Katarzyna Korolczuk)
01.10.2010 r. odbyła się w szkole impreza integracyjna dla dzieci i rodziców z klasy Ib pod hasłem „Aktywnie po zdrowie”, zorganizowana przez wychowawczynię p. Mariolę Sagun. W myśl hasła było bardzo aktywnie i wesoło. Całe rodziny uczestniczyły w licznych konkurencjach sportowych i plastycznych. Powstały piękne plakaty konkursowe na temat: „Dbam o zdrowie – dobrze się odżywiam i jestem aktywny”. W przeciąganiu liny najlepsi okazali się oczywiście tatusiowie, ale w „Wyścigu rodzin” równie dobrze radziły sobie mamusie i dzieci. Wyścigi, zabawy z tęczową chustą, a na koniec wspólne ognisko sprawiło, że wszyscy w dobrych nastrojach spędzili to niedzielne popołudnie, a najważniejsze, że była to doskonała okazja do lepszego poznania się i wspólnej zabawy. ( Mariola Sagun)

23.09.2010 r. pod opieką wychowawczyni p. Agaty Brzósko odbyła się wycieczka uczniów klasy IIIa do lasu w Lubejkach. Celem wycieczki było praktyczne poznanie warstw lasu. Wycieczka wszystkim się podobała. Uczniowie wrócili do domu z pełnymi koszami runa leśnego.


17.09.2010 r. - wybory do samorządu klasowego w klasie IIIa.
gospodarz klasy - Jakub Krasowski;
z-ca gospodarza - Jakub Litwińczuk;
sekretarz - Błażej Lewko;
skarbnik - Patrycja Filipczuk, Kacper Lewko;

        W klasie ...

 Aktualności

        W szkole ...
21.01.2011 - Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole  |>>>
22.12.2010 - uroczysta Wigilia w szkole |>>>
Tradycyjnie, w grudniu, odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny zorganizowany przez nauczycieli i uczniów  |>>>
14.12.2010 -  impreza promująca zdrowie w klasach 0-III  |>>>
08.12.2010 -  Poranek poetycki poświęcony pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki i jego matki, Marianny Popiełuszko  |>>>
25.11.2010 -  po raz kolejny odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum |>>>
04.11.2010 - pasowanie na przedszkolaka |>>>
19.11.2010 - ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej |>>>
11.11.2010 - Narodowe Święto Niepodległości w naszej gminie |>>>
10.11.2010 - Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole |>>>
28.10.2010 - W Gminnym Ośrodku Kultury w Juchnowcu Górnym odbyła się prezentacja spektaklu „Śladami Księdza Jerzego Popiełuszki”.  |>>>
23.10.2010 - Nagrody dla uczniów naszej szkoły na Festiwalu Naukowym w Białymstoku. |>>>
19.10.2010 - Biblioteka Zespołu Szkół im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym obchodziła MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). |>>>
19.10.2010 - Dzień Patrona w naszej szkole |>>>
13.10.2010 - Święto Edukacji Narodowej
01.10.2010 - konferencja podsumowująca 10 lat edukacji ekologicznej w ramach projektu „Czysty Powiat – Czysta Ziemia”. |>>>
27.09.2010 -  Europejski Dzień Języków Obcych  |>>>
19.09.2010 -  Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki” występował podczas gminnych Dożynek |>>>
14.09.2010 - prelekcja "Szanuj zdrowie - ratuj życie" z pokazem udzielania pierwszej pomocy dla klas VI sp i III gim.
01.09.2010 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011; |>>>

 

administrator:  zsjuchnowiec@wp.pl

Licznik odwiedzin: Licznik