Aktualne informacje
Przedstawienie "Czerwony Kapturek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zawadzka   

Miesiąc maj w grupie Sówki był miesiącem aktorskim. Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały, składający się aż z 4 aktów spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Dzieci odegrały swoje role fenomenalnie biorąc pod uwagę krótki czas przygotowań (ze względu na obostrzenia pandemiczne). Rodzice również mieli ogromny wpływ - utrwalając rolę z dziećmi w domu. Tournèe grupy Sówki to cały tydzień przedstawień wszystkim grupom przedszkolnym. Namiastka teatru i dobrej zabawy.

 

 
Konkurs na Herb Grupy Przedszkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Ogonowska, Monika Zawadzka   

W naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs pt. Herb Grupy Przeszkolonej. Uczestniczyło w nim 18 rodzin. Jury w składzie: Pani wicedyrektor Terasa Radziewicz, Justyna Zdziech, Agnieszka Słonimska, Anna Borowska i Małgosia Jabłońska wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce: Oliwer Skórka z rodziną
II miejsce: Ignacy Adam Piankowski z rodziną
III miejsce: Karolina Rudczuk z rodziną
IV miejsce: Pola Koszykowska z rodziną
I wyróżnienie: Maria Łozowska z rodziną
II wyróżnienie: Wiktoria Tworkowska z rodziną
III wyróżnienie: Oliwier Drągowski z rodziną
IV wyróżnienie: Julia Ostaszewska z rodziną

 

 
Ogłoszenie o organizowanej zbiórce żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka, Beata Birycka   

 
Dzień Dziecka w Kasztankach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Chociaż Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, to Kasztanki zaczęły świętować już 31 maja! W myśl porzekadła „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko” miały w przedszkolu nietypową możliwość- brudzić się do woli! Już od wejścia do sali podekscytowane dzieliły się z panią informacją, że mama pozwoliła się brudzić :D. I całe szczęście, bo przy zabawie mąką, wodą, olejem i barwnikami spożywczymi nie było innej możliwości! Na początku dzieci robiły śnieg z mąki ziemniaczanej i oleju, do którego później dodały wodę, mąkę pszenną i barwniki. Powstała mieszanka została nazwana przez dzieci SLIME (już nie trzeba kupować go w sklepie!) i dała dzieciom mnóstwo radości- mogły ją zgniatać, rozciągać, turlać, podrzucać i… deptać! Na koniec po dodaniu do gniotka produktów sypkich (makaronu, fasoli i ciecierzycy) powstała ścieżka sensoryczna, której pokonywanie zdawało się nie mieć końca! Niestety trzeba było wreszcie pożegnać brudną zabawę i z powrotem stać się czystymi przedszkolakami ;)

 

 
Światowy Dzień Książki w Kasztankach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Światowy Dzień Książki corocznie obchodzony jest 23 kwietnia. W związku z tą okazją Kasztanki uczestniczyły w cyklu zajęć związanych z tematyką książek i czytelnictwa, z których jeden dotyczył biblioteki. Dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę, w której mogły obejrzeć wybrane przez siebie książeczki, a Pani Bibliotekarka wprowadziła je w tajniki swojej pracy. Zadbała również o przedstawienie nietypowych książek, które wywołały u dzieci mnóstwo radości. Na zakończenie tego bardzo interesującego spotkania każde z dzieci dostało zakładkę do książki – oby używały jej jak najczęściej!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 26