Biuletyn Informacji Publicznej

Szkoła Niepodległej

szkolaniepodleglej.jpg

Szkoła bez przemocy

szkolaBEZprzemocy.jpg

Szkoła współpracy

Szkola_Wspolpracy.jpg

Lepsza szkoła

logo_LS (2).jpg

Szkoła w ruchu

szkolawruchu.jpg

Miejsce odkrywania talentów

miejsce_odkrywania_talentow.jpg

Szkoła odkrywców talentów

Logowanie
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny 2021
Wpisany przez Dyrekcja   

 
6 maja 2021 - Światowy Dzień Hasła
Wpisany przez Administrator   

 

Pierwszy czwartek maja to dzień znienawidzony przez hakerów. W jaki sposób jeszcze bardziej można zepsuć im humor? Mocnym hasłem! Ten dzień przypomina nam o ochronie naszych danych i wszelkich kont zróżnicowanymi hasłami.

W tym dniu proponuję zapoznanie się z niniejszym poradnikiem.

Pamiętaj! Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich danych!

 
Dzień Talentów
Wpisany przez Jolanta Samojluk i Agnieszka Zajkowska   

W kwietniu 2021 odbył się w naszej szkole projekt pod hasłem „Dzień Talentów” skierowany do uczniów kl. IV - VIII. Mimo że w tytule tego przedsięwzięcia zawarte jest słowo „dzień”, to z uwagi na liczność działań, projekt trwał prawie przez miesiąc. Do realizacji tego zadania przystąpili wychowawcy i chętni nauczyciele różnych przedmiotów, którzy popisali się ogromną kreatywnością.

Opiekunowie klas przeprowadzili zajęcia wychowawcze, na których dzieci i młodzież miały szansę zaprezentować swoje talenty i zainteresowania, wypełnić ankietę diagnozującą ich pasje i umiejętności, co pozwoliło przypomnieć sobie, co sprawia im radość na co dzień.  Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty talentów, wizytówki przyszłości, mapy marzeń, prace plastyczne ukazujące ich zainteresowania, prezentacje w programie PowerPoint itp. Dzięki temu mogli oni lepiej poznać swoje mocne strony oraz podzielić się planami na przyszłość z kolegami z klasy.

Ponadto wielu nauczycieli przeprowadziło zajęcia w ramach swoich przedmiotów, promując rozwijanie talentów i zainteresowań, uświadamiając tym samym, jak ważna jest edukacja i chęć rozwoju.

Oto niektóre efekty Ich działań:

- lekcja języka polskiego: cykl lekcji w ramach, których uczniowie poznawali sylwetki Noblistów: Gretty Thunberg, Marii Skłodowskiej – Curie, Malali, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza – lekcje miały na celu uzmysłowienie uczniom, jak ważna jest determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów, że żadne trudności nie stanowią przeszkody, aby zdobywać wykształcenie i rozwijać swoje pasje,

- lekcja języka francuskiego: uczniowie mieli okazję zapoznać się z sylwetką Coco Chanel – słynną francuską projektantką mody, która odegrała dużą rolę w procesie emancypacji kobiet.

Lekcja zakończyła się dyskusją na temat talentów i dążenia do upragnionych celów. Oto niektóre z wypowiedzi:

„Watro rozwijać swoje talenty i pasje, bo wtedy wykonujemy naszą pracę z przyjemnością.”

„Lepiej spróbować osiągnąć swój cel niż żałować, że nie podjęliśmy próby.”

- muzyka - zaprezentowanie sylwetek wybitnych kompozytorów i muzyków, ich życiai twórczości oraz ścieżki do osiągnięcia sukcesu pomimo napotykanych w życiu trudności; omówienie zawodu muzyka – organisty i dyrygenta.

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w ten projekt i podzielenie się swoimi pomysłami na zrealizowanie takich działań.

 

 
Edukacja patriotyczna na lekcjach techniki
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

Miesiąc maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. Obchodzimy ważne święta: Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej i Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku obchodzimy 230-lecie Konstytucji 3-go Maja. Święto to nie było tak uroczyste jak co roku i nie należy zapominać o nim. Nasi uczniowie w ramach lekcji techniki on-line wykonali bardzo ładne prace. Efekty można zobaczyć poniżej.

 

 
Dzień Ziemi 2021 w klasach I – III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

Podczas nauki zdalnej spędzamy bardzo dużo czasu przed monitorami laptopów, tabletów, telefonów. Zmęczony jest nasz kręgosłup, wzrok, umysł…

Z okazji  Światowego Dnia Ziemi uczniowie postanowili  spędzić inaczej ten dzień. Postanowili podjąć  wyzwanie i zbliżyć  się do... Ziemi.

Dzieci  obejrzały  filmiki poświęcone zagrożeniom oraz ochronie naszej planety.  Następnie wybrały się w teren, aby posprzątać wspólnie z najbliższymi pobliski las, pobocze lub ogródek, zasadzić rośliny, pobyć na świeżym powietrzu. Niektórzy postanowili zrobić po prostu kolorową pracę plastyczną.

Czysta planeta, każdy to powie... To lek najlepszy na nasze zdrowie!!!

 

 
Święto Konstytucji 3 Maja
Wpisany przez Dyrekcja   

 
Ogłoszenie w sprawie rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2021-2022
Wpisany przez Dyrekcja   

Prosimy zainteresowane osoby o zapoznanie się z ogłoszeniem

 
Informacja o powrocie do nauczania stacjonarnego w szkołach
Wpisany przez Dyrekcja   

Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:

  • Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
  • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
  • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

 

Powrót do nauki stacjonarnej - wskazówki dla uczniów

Powrót do nauki stacjonarnej - wskazówki dla rodziców

 
Wyniki XX edycji podlaskiego konkursu „Pisanki, kraszanki, wyrywanki”
Wpisany przez Anna Radziewicz   

W klimacie Świąt Wielkiej Nocy, wśród opowiadań o tradycjach i zwyczajach, powstawały przepiękne prace na XX edycję podlaskiego konkursu "Pisanki, kraszanki, wyrywanki". Część prac powstała w naszej świetlicy pod opieką p. Ani Radziewicz. Dzieci z klasy I a i b, oraz z klasy III b skręcały sznureczki z bibuły, a następnie wyklejały narysowane przez siebie wzory.

Druga część rysowanych i malowanych prac zrobiona była w klasie Ia pod opieką wychowawczyni, p. Agaty Brzósko.

Przed Świętami Wielkanocnymi dotarła do nas informacja, że uczennica naszej Szkoły, Kasia Hryniewska z kl. I a zajęła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie na pisankę. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy!!!

 

 
Zaproszenie do udziału w konkursie
Wpisany przez Dyrekcja   

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje skierowany do dzieci i młodzieży konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Termin wysyłania prac: 18 czerwca 2021 roku.

Szczegóły w regulaminie.

 
Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”
Wpisany przez Katarzynę Chrościcką i Iwonę Gisztorowicz   

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. 
W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Z powodu pandemii wszystko  odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.

Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania”. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania zasad:

·        odmawiaj,

·        ograniczaj,

·        wykorzystaj ponownie,

·        recyklinguj,

·        kompostuj.

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie odpowiedzieli na propozycję zaprezentowania pomysłów: czy ja mogę zrobić coś dla Ziemi?

Propozycje tych działań przedstawili na sketchnotkach:

 

Uczniowie wykonali też małe arcydzieła: prace plastyczne i mikro-ekosystemy czyli „las w słoiku”. Las w słoiku to świetna dekoracja do salonu, sypialni oraz edukacyjna zabawa dla dzieci i młodzieży, która może uczyć o przyrodzie, pokazywać zachodzące w niej procesy.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 116