OGŁOSZENIA
Szkolna Kasa Oszczędności
Wpisany przez Administrator   

Od kilku lat działa w naszej szkole SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności. Głównym jej zadaniem jest wykształcenie u dzieci nawyku oszczędzania, a także przekazanie podstawowej wiedzy o finansach i bankowości. Do SKO należy 74 uczniów naszej szkoły. Mają oni własne konta, do których mogą się logować, by mieć wgląd we własne finanse. Mogą planować, w jaki sposób rozdzielać swoje środki, a „Lokatka Żyrafka” podpowiada, jak oszczędzać pieniądze. Uczniowie, którzy regularnie dokonują wpłat, biorą udział w konkursie „Superciułacz”. Ponadto na dodatkowych zajęciach dzieci dowiadują się, jak działają banki oraz w jaki sposób zarządzać swoimi pieniędzmi. Bank PKO, prowadzący SKO, dostarcza dzieciom broszury informacyjne zawierające porady w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego żywienia, a także ekooszczędzania. Są one dostępne u szkolnego opiekuna SKO.

Zasady działania SKO są opisane na stronie Banku PKO BP. Zamieszczona jest również strona DEMO serwisu http://sko.pkobp.pl/demo?movie_id=1. Proszę o zapoznanie się z powyższymi informacjami i zachęcam zainteresowanych uczniów do skorzystania z naszej oferty w kolejnym roku szkolnym.

Opiekun SKO

 
"Stop szkolnej agresji"
Wpisany przez Administrator   

 

 

W marcu wystartowała najnowsza kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Powiedzmy STOP szkolnej agresji”. Celem akcji jest nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży, a tym samym obniżenie poziomu agresji w szkole.

Przemoc rówieśnicza dotyczy wszystkich. Praprzyczyną przemocy rówieśniczej jest przemoc, jakiej dziecko doświadczyło wcześniej. Dzieci uczą się obserwując nas, dorosłych. Zachowania agresywne w szkole względem rówieśników mogą być odzwierciedleniem sytuacji, z jakimi dziecko styka się poza szkołą. Czasem może to być próba odreagowania trudnej sytuacji domowej. Dlatego kluczowym jest obserwacja, rozmowa, empatia, gotowość do działania, pomocy. – mówi Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Ofiarą dokuczania czy wyśmiewania przez rówieśników stają się dzieci, które niczym charakterystycznym nie wyróżniają się w grupie. Dokuczają rówieśnicy, starsi, młodsi, i chłopcy, i dziewczynki. Ani wyniki w nauce, ani sytuacja materialna nie różnicują środowiska na ofiary i sprawców. Agresja może dotyczyć każdego dziecka i jest procesem, który należy zdecydowanie przerwać. Szkoła jest dla dziecka ważnym miejscem, w którym zdobywa nie tylko wiedzę, ale też kształtuje kompetencje społeczne.

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od czwartku 24.05 do poniedziałek 28.05 w sekretariacie szkoły (w godzinach pracy sekretariatu) przyjmowane będą wpłaty na obiady czerwcowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koszt pełnych obiadów – 49,00 zupy – 14,00 zł

Wpłat na konto szkoły można dokonywać do dnia 28 maja – pieniądze muszą się znaleźć na koncie w dniu 28 maja.

Osoby, które dokonają wpłat na konto, przy odbiorze kartki obiadowej w sekretariacie muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

 
Dzień Otwarty!
Wpisany przez Administrator   

Szanowni Państwo,

16 maja 2018 r. (środa) w godzinach 16.00-19.00 odbędą się spotkania z wychowawcami klas IV-VII i gimnazjum oraz dzień otwarty. Będzie można spotkać się ze wszystkimi nauczycielami uczącymi Państwa dzieci i indywidualnie porozmawiać. Listy nauczycieli wraz z salami zostaną zamieszczone przy wejściu do szkoły oraz przy pokoju nauczycielskim.

 

Zapraszamy!

 
ZMIANY W DOWOŻENIU UCZNIÓW
Wpisany przez Administrator   

<<<< Szczegóły zmian w dowożeniu uczniów (format PDF) >>>>

 
Nabór dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2109
Wpisany przez Administrator   

Drodzy Rodzice

Do 30 marca 2018r. trwał  nabór dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019 dotyczył uczniów obecnych klas 0 - II, którzy będą stale (także po drugim odwozie) korzystać ze świetlicy ze względu na pracę zawodową rodziców.
W związku z planowaniem pracy na przyszły rok szkolny i koniecznością wskazania ilości  grup świetlicowych, prosimy zainteresowanych Rodziców o natychmiastowe (najpóźniej do piątku 06.03.2018r. do godz. 1000)  złożenie wypełnionej karty zgłoszenia.
Brak zapisu we wskazanym terminie może skutkować nieprzyjęciem dziecka do świetlicy z powodu  braku zaplanowanych miejsc.

 
Zmiany w zasadach dokonywania płatności
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje o wprowadzonych zmianach w zasadach  dokonywania płatności za usługi świadczone przez Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym:

<<<< Zasady dokonywania płatności  za obiady  i przedszkole (format PDF) >>>>

 
Plan zamówień w 2018 roku
Wpisany przez Administrator   

 

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od wtorku 19.12 do czwartku 21.12
w sekretariacie szkoły przyjmowane będą wpłaty na obiady styczniowe. Koszt pełnych obiadów – 49,00 zł , zupy - 14,00 zł.

Ze względu na koniec  roku budżetowego bardzo prosimy , aby dokonując wpłaty przez Internet  dokonać przelewu dopiero
w dniu  1 stycznia 2018r.   2 stycznia dziecko musi dostarczyć do szkoły dowód zapłaty i odebrać kartkę żywieniową.

 
Opłaty za obiady
Wpisany przez Administrator   

Od środy 25.10 do piątku 27.10 w sekretariacie szkoły (w godzinach pracy sekretariatu) przyjmowane będą wpłaty na obiady listopadowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koszt pełnych obiadów – 66,50 zł, zupy – 19,00 zł

Wpłat na konto szkoły można dokonywać do dnia 28 października – pieniądze muszą się znaleźć na koncie w dniu 28 października.

Osoby, które dokonają wpłat na konto, przy odbiorze kartki obiadowej w sekretariacie muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie zapłaty.

 
ZAPYTANIE OFERTOWE na pełnienie funkcji kierownika projektu
Wpisany przez Administrator   


Zespół Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym 16-061 Juchnowiec Górny ul. Szkolna 5
zaprasza do złożenia oferty na pełnienie funkcji kierownika projektu pn. "Przedszkola marzeń".

<<<< Zapytanie ofertowe (format PDF) >>>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6