Wydarzenia
Rocznica beatyfikacji Ks. Jerzego
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Iwona Szczerbińska   

6 czerwca 2014 r. obchodziliśmy czwartą rocznicę beatyfikacji Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali slam poetycki dedykowany Patronowi szkoły. Recytatorzy zaprezentowali wiersze będące poetycką ilustracją biografii Ks. Jerzego. Przed publicznością szkolną wystąpili: Jakub Patryk Półtarzycki, Julia Żyłkowska, Anna Badalian, Katarzyna Wojszko, Edyta Domaszuk, Jakub Perkowski, Patrycja Zajkowska, Ewa Kowalska i Laura Magnuszewska.

Jury uczniowskie w składzie: Monika Korzeniecka, Anna Sidor i Marlena Felczuk wyłoniło zwycięzcę slamu poetyckiego i przyznało honorowy tytuł Duchowego Przyjaciela Ks. Jerzego Jakubowi Patrykowi Półtarzyckiemu. Gratulujemy.

Mieliśmy też przyjemność wysłuchać laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni o Patronie Szkoły i Czasach Solidarności. Monika Korzeniecka zaśpiewała piosenkę pt. „Solidarność”, Kinga Woźniuk wykonała utwór pt. „Kronika”, Kinga Jastrzębska zaprezentowała melodię pt. „Nad Twoją mogiłą”, a Marta Zalewska zaśpiewała „Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko”. Wokalistki przygotowała do konkursu pani Iwona Dudzik.

Na koniec Monika Korzeniecka odczytała napisaną przez siebie pracę pt. „Ks. Jerzy jako przyjaciel ludzi i męczennik”. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i podziękowała za wspaniały występ.

 
Pierwszaki w Operze Podlaskiej
Wpisany przez Bernadeta Sagun   

4.06.2014 r.  klasy pierwsze szkoły podstawowej wyjechały do Białegostoku. Pierwszą atrakcją była bajka muzyczna „Brzydki Kaczorek” w Operze Podlaskiej. Następnie dzieci odwiedziły pomnik Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie wysłuchały krótkiej pogadanki o Patronie szkoły, a także zapaliły znicze upamiętniające rocznicę beatyfikacji Księdza.

 
Warsztaty ekologiczne w Narwiańskim Parku Narodowym
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

5.06.2013 r. uczniowie  klas IV a, IV b i VI a i VI b pojechali na warsztaty ekologiczne do Narwiańskiego Parku Narodowego z siedzibą w Kurowie. Zajęcia były  zorganizowane w związku z akcją edukacyjną „Motyle i ważki Narwiańskiego Parku Narodowego”. Dziećmi opiekowały się p. S. Naliwko, K. Chrościcka i A. Zajkowska. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą cyklu życiowego motyli i ważek. Następnie wyposażeni w siatki entomologiczne z wielkim zaangażowaniem  łowili owady oraz dokonywali ich rozpoznania posługując się oznaczeniami w przygotowanych atlasach.Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

 
Wycieczka klas III do Warszawy
Wpisany przez Agata Brzósko i Monika Bielska   

Wycieczka klas III do Warszawy

Dnia 27.05.2014r. odbyła się wycieczka klas III do Warszawy. Na miejscu uczniów przywitał  sympatyczny i pełen humoru pan przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęło się od Łazienek Królewskich  i pomników znajdujących się w pobliżu (pomnik Chopina, Sienkiewicza). Następnie uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca. Z okna autokaru podziwiali  siedzibę władz  państwowych. Największą atrakcją okazał się pobyt dzieci w zoo i przejażdżka metrem, natomiast największe emocje wywarła u uczniów wizyta na grobie Patrona Szkoły Ks. Jerzego Popiełuszki. Klasy III pod opieką wychowawców (A. Brzósko, M. Bielska), opiekunów wycieczki ( A. Zajkowska, A. Skorulska) i kilkorga rodziców  miały okazję poznać się bliżej i zaprzyjaźnić.  Podróż w obie strony  umilały nam wspólne śpiewy i zabawy. Wycieczka pozostanie na długo w pamięci uczniów.

 
Turniej badmintona
Wpisany przez Jan Sagun   

26 maja 2014 r. odbył się szkolny turniej badmintona dla dzieci.  W turnieju wzięło udział 16 dziewcząt i 6 chłopców w kategorii U-11 i młodsi. Turniej rozegrano systemem grupowo-pucharowym. W rywalizacji grupowej mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów,  do 7 punktów bez przedłużeń. Na tym etapie nie było większych niespodzianek – wygrywali faworyci. Bardzo zacięty trzysetowy  mecz rozegrali Kacper Gierej i Igor Makarski. Wygrał Igor Makarski i dzięki temu zapewnił sobie udział w finale, gdzie czekał już na niego dynamiczny i waleczny Bartosz Łobodziński. Wśród dziewcząt większych problemów z pokonaniem kolejnych rywalek nie miały Anna Zalewska i Martyna Olechnicka i to właśnie one spotkały się ze sobą w finale. O miejsca trzecie walczyli: Aleksandra Łobodzińska z Natalia Mościcką oraz Kacper Gierej z Tomaszem Kuczyńskim. Tym razem sety rozgrywano do 15 punktów. Wśród  chłopców trzecie miejsce zajął Kacper Gierej pokonując Tomasza Kuczyńskiego 2 : 0  w setach (15-9; 15-9). Wśród dziewcząt  trzecie miejsce zajęła  Aleksandra Łobodzińska pokonując też 2 : 0 w setach (15-7; 15-5) Natalię Mościcką.
Nadszedł czas na rozegranie meczów finałowych. Szczególnie emocjonujący przebieg miał mecz finałowy chłopców. Bardzo wyrównany był pierwszy set, w którym Bartosz Łobodziński toczył zaciętą walkę z o rok starszym kolegą. Pod koniec pierwszego seta popełnił jednak kilka prostych błędów w grze przy siatce i przegrał go  na przewagi (22-20). Okres lepszej gry miał natomiast Igor Makarski, który wygrał kolejnego seta i cały mecz 2 : 0 w setach (22-20; 21-17).
W finale dziewcząt spotkały się  Anna Zalewska i Martyna Olechnicka. Mecz zapowiadał się bardzo wyrównanie, jednak od początku pierwszego seta wyraźną przewagę uzyskała Anna Zalewska i utrzymała ją do końca wygrywając go (21-15). W drugim secie Martyna Olechnicka poprawiła trochę technikę  gry, lecz pomimo dużej ambicji i woli walki, nie znalazła sposobu na mocno smeczującą koleżankę. W finale dziewcząt zwyciężyła Anna Zalewska pokonując Martynę Olechnicką 2 : 0 w setach (21-15; 21-9).
Cały turniej przebiegał w atmosferze sportowej rywalizacji i duchu fair-play. Uczestnicy głośno dopingowali swoich faworytów. Na zakończenie turnieju był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, oraz wręczenie nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.
Nagrody ufundowało  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  przy ZS w Juchnowcu Górnym oraz Państwo Małgorzata i Krzysztof Zalewscy za co serdecznie dziękujemy!
Mecze turniejowe sędziowali uczniowie sekcji badmintona „Amator” Juchnowiec: Karolina Szczytko, Kinga Zalewska, Julia Redlińska i Aleksandra Gierej. Sędzią głównym zawodów był Jan Sagun.

Wyniki turnieju:

U-11 chłopców                                                            U-11 dziewcząt


1. Igor Makarski                                                          1. Anna Zalewska

2. Bartosz Łobodziński                                               2. Martyna Olechnicka

3. Kacper Gierej                                                          3. Aleksandra Łobodzińska


 
Wycieczka do Torunia
Wpisany przez Anna Badalian, Monika Korzeniecka, kl. III A   

W dniach 22-23 maja 2014 r. odbyła się wycieczka uczniów klas gimnazjalnych do Torunia, Gniezna i Biskupina. Wyruszyliśmy w czwartek o godz. 6.00 spod ZS im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Na początku udaliśmy się do Gniezna. Tam zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską i zjedliśmy pyszny obiad. Tego dnia byliśmy również w biskupińskim muzeum, gdzie poznaliśmy życie pierwszych ludzi mieszkających w Polsce. Następnie udaliśmy się do Lichenia. Tam, po zakwaterowaniu w pensjonacie, wyruszyliśmy na spacer po okolicy, aby na końcu zobaczyć zapierającą dech w piersiach licheńską bazylikę. W piątek, wypoczęci i spragnieni wrażeń zjedliśmy śniadanie i z uśmiechem na twarzy pojechaliśmy do głównego punktu wycieczki - Torunia. Mieliśmy okazję ujrzeć piękny toruński rynek, a także obejrzeć interesujący seans w tamtejszym planetarium. Po chwili czasu wolnego zgłodnieliśmy, w związku z czym, zjedliśmy obiad. Ze smutkiem opuściliśmy tak piękne miasto, jakim jest Toruń, i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

 
Wycieczka po Warmii i Mazurach
Wpisany przez Sylwia Naliwko   

21 maja 2014 roku uczniowie klas czwartych i piątych wyjechali na jednodniową wycieczkę po Warmii Mazurach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zamku biskupów warmińskich w malowniczym miasteczku Reszel. Poznaliśmy jego niezwykle ciekawą historię oraz obejrzeliśmy celę, w której więziono Barbarę Zdunk przed spaleniem jej na stosie. Następnie zwiedziliśmy bazylikę świętolipską wraz z klasztornymi krużgankami. Tam wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Kolejnym punktem naszej podróży był  Wolfsschanze – Wilczy Szaniec w Gierłoży – jedna z najbardziej tajnych wojennych kwater Adolfa Hitlera. Tu obejrzeliśmy pozostałości bunkrów, między innymi kasyno, herbaciarnię, schron dla gości, bunkier Hitlera. Pani przewodnik opowiedziała historię najsłynniejszego nieudanego zamachu na faszystowskiego przywódcę, który miał miejsce właśnie w kętrzyńskim lesie. To warowne miasto bunkrów przeraża śladami przeszłości. Była to dla nas niezapomniana lekcja historii. Ostatnim i  najbardziej oczekiwanym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem po malowniczym Jeziorze Nidzkim. Gorące promienie słońca, szum wody i śpiew ptaków wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Podziwialiśmy piękne widoki i tańczyliśmy przy dźwiękach muzyki. To był naprawdę udany dzień. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 
GWIAZDA SZERYFA PRAW DZIECKA
Wpisany przez Anna Borowska   

Nasza szkoła realizowała w maju projekt edukacyjny "Szkoła z Prawami Dziecka" opracowany przez UNICEF. W jego ramach nauczyciele przeprowadzili zajęcia w klasach i przypomnieli wychowankom prawa dziecka. Uczniowie natomiast, w tym uczestnicy projektu "Gramy w radę, damy radę" - grupa NOWA PRZYSZŁOŚĆ, wybrali spośród lokalnej społeczności osoby najbardziej zaangażowane w propagowanie i ochronę ich praw. Zdaniem dzieci i młodzieży na uznanie zasłużyli: p. Agata Pućkowska - nasz szkolny pedagog, p. Krzysztof Muszyński - trener badmintona w naszej szkole oraz p. Krzysztof Sokólski - dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Uroczyste wręczenie Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka oraz pamiątkowych dyplomów odbyło się 18 maja 2014 r. w czasie festynu rodzinnego. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

 
Festyn Rodzinny 2014
Wpisany przez Marek Borchert   

18 maja 2014 r. w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbył się III festyn rodzinny, podczas którego społeczność szkolna mogła się lepiej poznać, zintegrować, a także aktywnie spędzić to ciepłe niedzielne popołudnie.

Część artystyczna imprezy odbyła się pod hasłem „Cała szkoła tańczy”. Na prowizorycznej scenie swe umiejętności taneczne zaprezentowały różne grupy, w tym Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki” z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym, grupa taneczna hip-hop z Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym oraz grupa taneczna uczniów klas 0-III sp.

Na uczestników festynu czekały liczne atrakcje, m.in. gry, zabawy i konkurencje sportowe, które były bardzo urozmaicone (rzut woreczkami do celu, skoki w workach, kręcenie hula-hop, skakanie na piłkach gimnastycznych, przejście przez tunele animacyjne, mecz towarzyski piłki nożnej Rodzice – Uczniowie i wiele innych). Dzieci i rodzice wspólnie wykonywali zadania przygotowane na poszczególnych stanowiskach. Nagrodą za włożony trud był udział rodziny w loterii fantowej. Oprócz stanowisk punktowanych przygotowano wiele kącików zainteresowań, gdzie uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień plastycznych, manualnych oraz organizacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy specjalnymi farbkami do makijażu. Ogromną radość dawała dzieciom nauka wykonywania zwierzaków z baloników. W kąciku fotograficznym można było skorzystać z interesujących strojów, peruk lub rekwizytów, by stworzyć wspaniałą kreację utrwaloną na pamiątkowym zdjęciu. Rodziny mogły miło spędzić czas przy grach planszowych, puzzlach i przekonać się, że jest to dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu jako alternatywa dla komputera czy telewizji.

W ramach imprezy zorganizowano nie tylko kiermasz ciast i wyrobów rękodzielniczych dostarczonych przez rodziców naszych wychowanków oraz nauczycieli, ale także kiermasz uczniowskich prac plastycznych pt. „Moja rodzina – dobrze nam razem” promujących wartości rodzinne.

Na stoisku  policyjnym można było oznakować rowery i mienie. Dzieci miały możliwość obejrzenia pojazdów policyjnych i przeprowadzenia rozmowy z funkcjonariuszami zaprzyjaźnionymi ze szkołą.

W festynie, wpisującym się w ogólnopolską kampanię „Postaw na Rodzinę!”, uczestniczyło 556 osób, w tym 135 rodzin (213 dorosłych i 237 dzieci), 50 nauczycieli oraz 56 uczniów w roli asystentów i porządkowych. Celem wspomnianej kampanii jest budowanie pozytywnych relacji w rodzinie, promowanie zdrowego stylu życia, zwłaszcza wśród młodzieży, alternatywnych form spędzania czasu wolnego, jak również konstruktywnych sposobów radzenia sobie ze stresem.

Podczas imprezy nikomu nie doskwierał głód, ponieważ panie kucharki przygotowały przepyszną grochówkę.

Tego dnia wszyscy uczestnicy festynu przekonali się, że szkoła to miejsce nie tylko nauki i pracy, ale także wspaniałej zabawy w gronie sympatycznych ludzi.

 
Zdjęcia rodzinne z Festynu Rodzinnego
Wpisany przez Administrator   

 
Dzień Ziemi
Wpisany przez Monika Bielska, Agata Brzósko   

W tym roku, po raz już siódmy, nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali Gminny Konkurs Plastyczny, którego hasłem było „Z Ekoludkiem zmieniaj nawyki, nie klimat!”. Przedsięwzięciu patronował Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, który był również sponsorem atrakcyjnych nagród. Równorzędnie do Gminnego Konkursu, przeprowadzone zostały eliminacje na etapie szkolnym, gdzie sponsorem nagród dla zwycięzców była szkoła. Uroczystość podsumowania konkursu połączona była z obchodami Dnia Ziemi w klasach 0-III. Gospodarzami tego spotkania zostały klasy III z wychowawczyniami, które przygotowały przedstawienie pt. „Wakacje z duchami. Akt I- Duch Eolog”. Całą uroczystość uświetniła bogata scenografia, aktorskie zdolności uczniów i zadowolone, pełne uśmiechu buzie zwycięzców konkursu. Mamy nadzieję, że to Święto Ziemi przybliży dzieciom tematykę dbania o swoje środowisko, oraz zachęci do wzięcia udziału razem z Ekoludkiem w następnej, ósmej edycji konkursu.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 44