Wydarzenia
XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru Sybiracy – zwycięzcy spod Monte Cassino
Wpisany przez Marek Borchert   

12 września 2014 roku delegacja naszej szkoły udała się pod Pomnik Katyński w Białymstoku, aby wziąć udział w XIV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Przed rozpoczęciem marszu Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków, Tadeusz Chwiedź, przedstawił zebranym sytuację Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie w latach 1939–1941. Ukazał nam męczeństwo narodu polskiego w łagrach sowieckich na Syberii i siłę ducha, dzięki której schorowani ludzie stali się bohaterami spod Monte Cassino. Wyakcentował takie wartości jak patriotyzm i chęć walki o wolność Ojczyzny. Wzruszającym akcentem tegorocznych uroczystości była obecność żołnierza spod Monte Cassino.Na chwilę przed marszem uczestnicy otrzymali błogosławieństwo w obrzędzie katolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim. Poczty sztandarowe przeszły ulicą Świętojańską, Branickiego i Piastowską do Kościoła pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków, gdzie odprawiono Mszę Świętą. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów, zniczy oraz salwą honorową przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka. Warto zauważyć, iż każdego roku na tę uroczystość przybywa coraz więcej uczestników.

 
Wyjazd do Warszawy
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

15 września 2014roku w kościele p.w. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbył się zjazd  szkół noszących imię błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Nauczyciele i uczniowie z całej Polski spotkali się na wspólnej Eucharystii koncelebrowanej przez J. E. Bp. Rafała Markowskiego. Ks. biskup podkreślił   niezwykłą postać ks. Jerzego, który urzeczywistniał swoją posługę w imię ewangelicznej Prawdy, umiłowana Kościoła i Ojczyzny. W związku z obchodzoną w 2014 roku 30. rocznicą męczeństwa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki wszyscy uczestnicy zjazdu zostali zaproszeni do obejrzenia filmu o życiu i posłudze ks. Jerzego oraz zachęceni do zwiedzania Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Obchody uroczystości zwieńczyła wspólna modlitwa przy grobie Męczennika.

 
Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży z gmin partnerskich
Wpisany przez Beata Cylwik   

W dniach 4-13 sierpnia 2014r. na terenie naszej gminy odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży  z gmin partnerskich  koordynowane przez p. Beatę Cylwik. Uczestniczyło w nim 11 uczniów naszej szkoły. Celem  spotkania było poszerzenie wiedzy o krajach partnerskich, poznawanie nowych ludzi, rozwijanie  zaangażowania i zainteresowań młodzieży poprzez wspólne działanie, rozwijanie i rozszerzanie kompetencji językowych, poznawanie polskiej, niemieckiej i francuskiej kultury, nawiązanie nowych kontaktów rówieśniczych, obalanie stereotypów o Polakach i Niemcach, kreatywne spędzenie czasu, wymiana doświadczeń, wzmocnienie istniejącej współpracy, poznanie miejsc związanych z historią polsko-niemiecką, pokazanie piękna i różnorodności kulturowej Podlasia i Polski. Podczas pobytu w Polsce młodzież wspólnie brała udział w animacjach językowych, warsztatach, dyskusjach, rozgrywkach sportowych.  Wielką atrakcją był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, pobyt w parku linowym, rozgrywki w paintball, kręgle, bilard. Podczas zajęć wieczornych młodzież przedstawiała przygotowane samodzielnie prezentacje o swoim kraju i regionie, które pozwoliły na zebranie podstawowych informacji o gminach partnerskich oraz kulturze poszczególnych krajów. Wspólne prace nad słownikami tematycznymi  i rozgrywki sportowe integrowały uczestników.  Młodzież wracała do domów bardzo zadowolona z nadzieją na kolejne spotkanie w innym kraju za rok. Spotkanie dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która przekazała też publikacje ułatwiające komunikację oraz Gmina Juchnowiec Kościelny.

 
Klasy VI w Centrum Nauki „Kopernik”
Wpisany przez Małgorzata Skwarko   

Nowy rok szkolny klasa VI a i VI b rozpoczęły wycieczką do Warszawy. Na tę chwilę uczniowie czekali aż pół roku, gdyż tyle trwa oczekiwanie na wejście do Centrum Nauki „Kopernik”. Opiekunami wyjazdu były panie: Małgorzata Skwarko, Małgorzata Jabłońska i Agnieszka Zajkowska.

Dnia 5.09.2014 r. udaliśmy się na cały dzień do Warszawy. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania ZOO. Największą atrakcją okazał się ogromny rekin pływający w akwarium za 14- centymetrową szybą, brodzące w basenie potężne hipopotamy i dwa bawiące się w wodzie niedźwiedzie polarne.

Następnie pojechaliśmy do CN „Kopernik”, gdzie przez 4 godziny dzieci zwiedzały atrakcje tego ogromnego parku technologicznego. Za pomocą własnych zmysłów doświadczały zjawisk z dziedzin fizyki, chemii, optyki, akustyki, archeologii, biologii, geografii, kryminologii i astronomii. Robiły ogromne bańki mydlane, unosiły się na „latającym dywanie”, przeżyły trzęsienie ziemi, grały na „niewidocznych” strunach harfy, były chomikami biegającymi w kółku, przeprowadzały operacje chirurgiczne i wiele, wiele innych……

Na tarasie widokowym podziwialiśmy uroki Wisły i Warszawy prowadząc obserwacje przez lornetki.

Wrażenia były niezapomniane.

Potem pojechaliśmy do Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu na grób błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Pomodliliśmy się wspólnie i zapalili znicze w intencji naszego patrona.

Wycieczka była bardzo udana, pogoda wspaniale dopisała. Uczniowie przeżyli mnóstwo atrakcji i dużo się nauczyli.

Polecamy wszystkim!

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Wpisany przez S.Naliwko, K.Chrościcka, I.Gisztorowicz, M.Borchert   

1 września w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015. Na uroczystym apelu spotkali się przedstawiciele władz gminy, księża, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz ich licznie przybyli rodzice.
Podczas uroczystości upamiętniona została rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Deklamowane przez uczniów wiersze i śpiewane pieśni  przeniosły nas w rzeczywistość sprzed 75 lat oraz wyzwoliły refleksje nad złem, które niesie wojna. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska, życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów i wytrwałości na rozpoczynający się rok szkolny. Na koniec uczniowie klas piątych zaprezentowali krótki program artystyczny, podczas którego wakacyjnym pociągiem radośnie powrócili do szkoły, zabierając ze sobą wspomnienia letnich dni.

 
WYCIECZKI, rok szkolny 2013/2014
Wpisany przez Dyrekcja   

CEL

DATA

KLASA

NAUCZYCIEL ORGANIZUJACY

kino

18.10.2013r.

05.12.2013r.

04.01.2014r.

08.04.2014r.

18.06.2014r.

IIa gim

IVa, IVb

IIIa gim

Va, Vb

IIb gim

p. Dorota Staleńczyk

p. Sylwia Naliwko

p. Katarzyna Mosiej

p. Małgorzata Skwarko, p. Alicja Borchert

p. Monika Żochowska

Opera i Filharmonia Podlaska

31.10.2013r.

 

IIa, b sp

IIIa,b sp

p. Agnieszka Skarżynska

 

04.06.2014r.

Ia , b sp,

p. Mariola Sagun

teatr

14.11.2013r.

Va, Vb

p. Małgorzata Skwarko

11.12.2013r.

 

„0”

przedszkole

p. Aneta Śliwowska + wychowawcy

 

18.12.2013r.

IIIa gim

p. Katarzyna Mosiej

16.01.2014r.

VIa, VIb

p. Iwona Szczerbińska, p. Agnieszka Kosińska

muzeum

26.09.2013r.

Białostockie

Muzeum Wsi

IVa, IVb

 

 

p. Sylwia Naliwko

 

 

19.10.2013r.

IIIa, b gim

p. Katarzyna Mosiej

07.04.2014r.

Muzeum Przyrodnicze

Ia gim

p. Iwona Gisztorowicz

 

Białystok          i okolice

24.01.2014r.

Białystok- wyjazd

na lodowisko

Ia gim

 

 

p. Iwona Gisztorowicz, p. Elżbieta Jaroszuk

 

 

23.04.2014r.

Supraśl, Puszcza

Knyszyńska

IIb gim

 

 

p. Monika Żochowska

 

 

22.05.2014r.

Białystok

IIIa, IIIb gim

 

p. Renata Karwowska

 

30.05.2014r.

Białystok

klasy „0”

przedszkole

p. Kamila Sawicka + wychowawcy

 

05.06.2014r.

Narwiański Park

Narodowy

Kurowo

IVa, IVb

VIa, VIb

 

 

p. Katarzyna Chrościcka

 

 

 

12.06.2014r.

Frampol

IIIa gim

 

p. Katarzyna Mosiej

 

17.06.2014r. Caritas

Wasilków, Święta

Woda

IVa, Va, Vb

I, II, III gim

 

 

p. Agata Pućkowska, p. Małgorzata Jabłońska

 

 

 

24.06.2014r.

Czarna Wieś

Kościelna,

Święta Woda

Ia, Ib sp

 

p. Anna Truskolawska

 

 

wycieczki dalsze

19.10.2013r.

Warszawa

IIIa, IIIb gim

 

p. Katarzyna Mosiej

 

21.05.2014r.

Renel, Św. Lipka,

Gierłoż,

Ruciane Nida

IVa, IVb,

Va, Vb

 

 

p. Sylwia Naliwko

 

 

 

22-23.05.2014r.

Toruń, Biskupin,

Gniezno, Licheń

I, II, III gim

 

 

p. Dorota Staleńczyk

 

 

27.05.2014r.

Warszawa

IIIa, IIIb sp

 

p. Agata Brzósko, p. Monika Bielska

 

16-18.06.2014r.

Wieliczka,

Zakopane, Kraków

Va, Vb

VIa, VIb

 

p. Iwona Szczerbińska, p. Agnieszka Kosińska

 

 

24.06.2014r.

Białowieża

IIa, IIb sp

p. Małgorzata Dzitowska

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w szkole podstawowej i gimnazjum
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Bardzo uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2013/2014. Na początku uczniowie klas III gimnazjum zatańczyli poloneza-reprezentacyjny polski taniec narodowy. Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Zgodnie z tradycją wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, pan Krzysztof Marcinowicz, specjalnymi Nagrodami Wójta Gminy wyróżnił uczniów z najlepszymi wynikami w nauce na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klas VI szkoły podstawowej nie rozstali się jeszcze z Zespołem Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. Po wakacjach będą kontynuować naukę w gimnazjum. Życzymy im wielu sukcesów w nauce. Pani Dyrektor Barbara Klimaszewska w specjalnym wystąpieniu pogratulowała absolwentom-uczniom klas trzecich-wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego i ze wzruszeniem pożegnała trzecioklasistów. Uroczystość uświetnił występ solowy tegorocznej absolwentki Moniki Korzenieckiej, która zaśpiewała utwór Marka Grechuty pt. „Solidarność”. Artystyczne ideały odchodzących ze szkoły absolwentów wyraziła Anna Sidor, recytując wiersz Adama Asnyka pt. Do młodych”. Chór szkolny pod kierunkiem pani Iwony Dudzik wyśpiewywał nastrojowe i wakacyjne melodie. Na koniec absolwenci podziękowali Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wysiłek włożony w ich wykształcenie i wychowanie. Sala gimnastyczna rozkwitła kwiatami.

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w edukacji wczesnoszkolnej
Wpisany przez Administrator   

 
Integracja klas III na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego
Wpisany przez Monika Bielska, Agata Brzósko   

Dzięki gościnności Państwa Flisiaków z Wólki dnia 14 czerwca uczniowie obu klas trzecich, mogli poprzez zabawę i naukę zacieśniać więzi przyjaźni. Największą atrakcją był konkurs strzelania z łuku, który zaczął się treningiem przygotowującym uczniów do rozgrywek. Również wychowawczynie podjęły się trudnej sztuki strzeleckiej. Każdy mając równe szanse i będąc pod okiem fachowego instruktora, oddał taką samą ilość strzałów. Wstępne eliminacje wyłoniły grupę finalistów, z których zwyciężczynią okazała się Aleksandra Charkiewicz z klasy III a. W przerwie uczniowie mogli skorzystać z różnego rodzaju sprzętu lub zjeść apetyczne smakołyki, choć i tak największą popularnością cieszyły się wspólne zabawy w domku na drzewie. Panie wychowawczynie- Agata Brzósko i Monika Bielska obserwując zgodną i radosną zabawę swoich podopiecznych, są spokojne o dalszą ich edukację i wychowanie w klasach czwartych.

 
Wycieczka Klasy IIB gimnazjum do Białegostoku
Wpisany przez Monika Żochowska   

W środę 18 czerwca 2014 roku klasa IIB gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Moniką Żochowską wybrała się na wyjazd do Białegostoku, aby wspólnie spędzić jeden z przedwakacyjnych dni. Rozpoczęliśmy od gry w kręgle w Kręgielni „Kula-Hula” przy ulicy Jurowieckiej, gdzie na trzech torach rywalizowaliśmy o zwycięstwo w rozgrywkach. Najlepsi okazali się Damian Michałowski, Mateusz Ramotowski oraz Patrycja Zajkowska. Po intensywnej godzinie wspólnej zabawy podczas spaceru odwiedziliśmy pomnik Ks. Jerzego Popiełuszki, rozważając główną myśl naszego Patrona: „Zło dobrem zwyciężaj”. Następnie udaliśmy się do kina Helios w Galerii Alfa na projekcję filmu pt. „Powstanie Warszawskie”. Wszyscy byliśmy poruszeni autentycznością dokumentalnych zdjęć wykorzystanych w filmie ukazującym codzienne życie uczestników powstania. W oczekiwaniu na autobus powrotny cieszyliśmy się z pięknej pogody i udaliśmy się na przepyszne lody. Nasz wspólny wyjazd pozwolił nam poznać się lepiej w mniej oficjalnych sytuacjach, co z pewnością wpłynie na poprawę wzajemnych relacji.

 
Dzień badacza w IA
Wpisany przez Anna Truskolawska   

W czerwcu 2014r. odbył się Dzień Badacza w klasie I a. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: Co to jest ceramika? Badali właściwości piasku i gliny, rozpuszczalność w wodzie,  sprawdzali ich przepuszczalność oraz plastyczność.  Podczas wycieczki „Szlakiem ginących zawodów” poznają pracę garncarza i zobaczą jak powstaje porcelana. Te zajęcia rozbudziły zainteresowanie dzieci przyrodą nieożywioną i sprawiły wiele radości.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 44