Wydarzenia
Patriotyczne Śpiewanie 2014
Wpisany przez Iwona Dudzik   

07.11.2014. w ZSJ odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W przedsięwzięciu tym udział
wzięli wszyscy uczniowie SP i GIM. wraz z nauczycielami. Wykonane zostały pieśni: Wojenko, wojenko, W krwawym polu, Przybyli ułani, Warszawianka, Piechota, Rota, Czerwone maki na Monte Cassino, O mój rozmarynie, Pierwsza kadrowa, Marsz, marsz Polonia, Jak długo w sercach naszych, Pierwsza brygada.

 
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KAROLA WOJTYŁY W KLEOSINIE
Wpisany przez Anna Kieczka   

30 października 2014 r. odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły, organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie.
W trudnych zmaganiach konkursowych, w których uczestniczyło łącznie 31 uczniów (m.in.
z Białegostoku, Filipowa, Moniek, Sokółki) wystąpiło czworo naszych reprezentantów: Weronika Stasiewicz z kl. V a, Kinga Woźniuk z kl. VI a, Julia Małaszewicz z kl. I B gim. oraz Piotr Skarżyński z kl. I A gim. Na poziomie klas IV-VI SP Weronika Stasiewicz zajęła II miejsce, zaś Piotr Skarżyński otrzymał wyróżnienie na poziomie klas gimnazjalnych. Naszym recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Sukces naszych uczniów w konkursie literackim!
Wpisany przez Dyrekcja   

29 października 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli odbyło się podsumowanie diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci i młodzieży „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”. W grupie zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Julita Markiewicz z kl. II B gimnazjum oraz Radosław Kowalczuk z kl. VI a szkoły podstawowej. Ich prace zyskały uznanie Jury – Julita zdobyła II miejsce, a Radek – wyróżnienie, co wiązało się z atrakcyjnymi nagrodami. Gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie ogólnopolskim!

 
Spotkanie autorskie w PG Nr 2 w Białymstoku
Wpisany przez Marek Muszyński   

W czwartek 23 października br. sześcioosobowa grupa naszych gimnazjalistów, pod opieką nauczyciela bibliotekarza Marka Muszyńskiego, odwiedziła Państwowe Gimnazjum Nr 2 w Białymstoku. Juchnowieccy gimnazjaliści, najlepsi czytelnicy z poszczególnych klas w ubiegłym roku szkolnym, zostali tam zaproszeni na spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko. Pochodzący ze Śląska znany pisarz, autor wielu powieści dla młodzieży, odwiedził Białystok w ramach piątej edycji Podlaskich Spotkań z Pisarzami.

Poczytny autor przez godzinę interesująco opowiadał o swoich książkach i pracy pisarza. Chętnie udzielał też odpowiedzi na liczne pytania, zadawane przez uczniów z kilku białostockich gimnazjów, również zaproszonych na spotkanie.

Na zakończenie, tradycyjnie, Kazimierz Szymeczko podpisywał swoje książki. Nasi uczniowie zdobyli autografy do książek zakupionych przez siebie i do dwóch egzemplarzy z naszej szkolnej biblioteki.

Wszyscy obecni na spotkaniu - Monika Brzezińska, Patrycja Filipczuk, Bartłomiej Litwińczuk, Laura Magnuszewska, Anna Muszyńska i Karol Walicki - uznali, że wyjazd do Białegostoku był udany.

 
Licheń
Wpisany przez Małgorzat Jabłońska, Małgorzata Jabłońska   

W dniach 11-12 października 2014roku odbyła się pielgrzymka nauczycieli i pracowników naszej szkoły do Lichenia. Na pielgrzymim szlaku odwiedziliśmy miejsce szczególne, związane z  bł. ks. Jerzym Popiełuszką.   W lesie w  okolicach Górska  został uprowadzony ks. Jerzy. Wśród drzew, żywych świadków  tragedii, postawiono krzyż i pomnik upamiętniający wydarzenie sprzed trzydziestu lat.

W Licheńskiej Bazylice modliliśmy się przed ołtarzem poświęconym Naszemu Patronowi  i prosiliśmy o rychłą  kanonizację ks. Jerzego.

 
Dzień Papieski
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

16 października 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIV Dzień Papieski. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas  wręczali nauczycielom i pracownikom szkoły anegdoty z życia św. Jana Pawła II. Niezwykłą atrakcją była możliwość zakupu i skosztowania papieskich kremówek.

 
ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI KAROLA WOJTYŁY
Wpisany przez Anna Kieczka i Marek Muszyński   

16 października 2014 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły, organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie.

Uczestnikami byli reprezentanci klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.

Wyniki:

Poziom klas IV-VI

I miejsce

Weronika Stasiewicz z kl. V a  i  Kinga Woźniuk z kl. VI a

II miejsce

Maciej Bieryło z kl. VI b

III miejsce

Kacper Muszyński z kl. IV b  i  Aleksandra Łobodzińska z kl. V a

Poziom gimnazjum

I miejsce

Julia Małaszewicz z kl. I B  i  Piotr Skarżyński z kl. I A

II miejsce

Agnieszka Ostrowska z kl. II B

III miejsce

Luiza Szaruta z kl. II A

 

Zwycięzcy z obu szkół, czyli: Weronika Stasiewicz, Kinga Woźniuk, Julia Małaszewicz i Piotr Skarżyński będą reprezentować Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym podczas konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 30.10.2014 r. w ZS w Kleosinie.

 
Rodzinna impreza integracyjna klasy II b – „Święto pieczonego ziemniaka”
Wpisany przez Mariola Sagun i Marek Muszyński   

19.10.2014 r. w piękne niedzielne popołudnie spotkaliśmy się na posesji Państwa Gilewskich w Wojszkach. Na początku  przygotowaliśmy wystawę darów jesieni przyniesionych przez uczestników zabawy. Wśród przeróżnych warzyw i owoców królowały oczywiście ziemniaki. Po zapoznaniu się z ich historią zaczęła się aktywna zabawa – wyścigi z warzywami w roli głównej i wykonywanie stworków.  Dary jesieni zamieniły się w piękne zwierzęta, ludziki, cudaki i inne wspaniałości. Wystawa była naprawdę imponująca, a wszystko za sprawą kreatywności dzieci i rodziców. Wreszcie nadszedł czas na ognisko, pieczenie ziemniaków i kiełbasek. W karczmie gospodarzy rodzice przygotowali wspaniałą ucztę, na którą składała się babka ziemniaczana, przepyszne ciasta, a nawet jesienny tort. Wszyscy z apetytem zajadali te wspaniałości. Na zakończenie dzieci rozwiązywały jesienne zagadki, a rodzice przygotowali swoim pociechom niespodziankę – inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. W doskonałych humorach zakończyliśmy naszą imprezę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę i zaangażowanie  i za to, że ten dzień był wyjątkowo pogodny i udany. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Marzeny i Piotra Gilewskich – gospodarzy imprezy.

 
Uczciliśmy 30. rocznicę śmierci Patrona
Wpisany przez Dorota Staleńczyk, Monika Żochowska   

Na dzień 19 października przypadała w tym roku 30. Rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona naszej szkoły. Jak co roku Parafia p.w. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu organizowała w tym dniu uroczystą Mszę Świętą upamiętniającą postać błogosławionego Księdza Jerzego. Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedstawiciele klas III gimnazjum wraz z Pocztem Sztandarowym reprezentowali Zespół Szkół im. Ks. J. Popiełuszki podczas warszawskich uroczystości. Wyjazd do stolicy umożliwił naszym uczniom również spacer po urokliwych zakątkach warszawskiej Starówki. Pogodna aura złotej polskiej jesieni w połączeniu z czasem zadumy nad tragicznym losem naszego Patrona sprawiła, że wracaliśmy do domu w refleksyjnym nastroju.

 
Dzień Patrona
Wpisany przez Anna Borowska i Iwona Szczerbińska   

17 października 2014 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Patrona. Społeczność szkolna, o godz. 8.00, na czele z pocztem sztandarowym, udała się do Kościoła pw. Św. Trójcy w Juchnowcu Kościelnym ma Mszę Św. Po powrocie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali montaż przygotowany pod kierunkiem p. Anny Borowskiej i p. Iwony Szczerbińskiej pt. "Narodziny dla nieba". Omawiał on czas od śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki, od której minęło już 30 lat, do rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego Naszego Patrona. Część artystyczną uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Iwony Dudzik.

 
Wycieczka nauczycieli, czyli na zachód i z powrotem
Wpisany przez Dyrekcja   

Nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły nie tylko zachęcają do poznawania świata, ale sami uwielbiają to czynić. Dlatego, jeżeli tylko mają możliwość, wyruszają w drogę. Tak właśnie zdarzyło się w dniach 11-13 października 2014 r. Tym razem kompas wskazywał kierunek zachodni. W dniu pierwszym dotarliśmy do Torunia i z przyjemnością spacerowaliśmy po zadbanej starówce szukając śladów Kopernika. Obowiązkowy okazał się zakup toruńskich pierników! W dalszej drodze wyjątkowym przystankiem stało się miejsce porwania Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – w okolicach Górska odnaleźliśmy pomnik poświęcony temu zdarzeniu i we wspólnej modlitwie powierzaliśmy naszemu Patronowi całą społeczność szkolną. Na nocleg dotarliśmy do Lichenia, gdzie podziwialiśmy monumentalną Bazylikę ze słynącym cudami obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Dzień drugi to Poznań: kolejna piękna starówka, zachwycający rynek (koziołki poznańskie o 12.00) oraz kolebka polskości – Ostrów Tumski, miejsce chrztu Mieszka I. Dodatkową atrakcją była wizyta w poznańskiej palmiarni. Dzień trzeci to podróż do Berlina i kilka wyjątkowych miejsc w stolicy Niemiec: Reichstag – gmach parlamentu Rzeszy, Mur Berliński, a właściwie pozostałości po jego zburzeniu, Brama Brandenburska, w oddali Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa), przepiękne Charlottenburg – zespół budowli pałacowych i ogród, pozostałości Kościoła Pamięci. Niestety, tylko z daleka zerkaliśmy na słynną Wyspę Muzeów – koniecznie trzeba przyjechać tutaj jeszcze raz. Berlin towarzyszył nam piękną jesienną pogodą, a kiedy odjeżdżaliśmy, żegnał deszczowymi łzami.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 44