Wydarzenia
"Bezpieczny Powiat Białostocki"
Wpisany przez Administrator   

Dnia 22 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Gilewska, Julia Rudczuk i Radosław Białowąs z klas VII oraz Natalia Korytkowska, Dominika Sołtan i Mateusz Nowakowski z klas VIII wzięli udział w powiatowym  konkursie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym "Bezpieczny Powiat Białostocki". Uczestnicy konkursu sprawdzili swoją  wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej
i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykazali się sprawnością fizyczną pokonując zaimprowizowany pożarowy tor przeszkód. Nasi reprezentanci zajęli w tych zawodach 7 i 9 miejsce na 25 startujących drużyn. Jak na pierwszy występ to przyzwoite osiągnięcie. W przyszłorocznej edycji konkursu powinno być tylko lepiej.
Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod okiem p. Jana Saguna. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnej edycji konkursu.

 

 
POMOCNA DŁOŃ
Wpisany przez Agata Brzósko   

Wczuwając się w trudne położenie Polaków w małych miejscowościach na Litwie już kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności, materiałów papierniczych, przyborów szkolnych, sprzętu sportowego i środków czystości. Koordynatorem akcji pomocowej w szkole była p. A. Brzósko wraz z wychowankami - ( kl. III a), którzy sprawnie posegregowali przyniesione produkty. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie  i wychowawcy klas O, I, II, III, IV, V, VI, VII , VIII b  oraz   dyrekcja i nauczyciele: p. B. Klimaszewska, p. M. Jabłońska, p. I. Dudzik, p. A. Kosińska. Pomocną dłoń okazały również najmłodsze dzieci 3, 4 i 5 letnie z przedszkola wraz w wychowawczyniami. Pomoc zostanie przekazana do polskich placówek – Domu Dziecka w Solecznikach oraz Wielofunkcyjnego Centrum Edukacyjnego w Taboryszkach przed Świętami Bożego Narodzenia przez OM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania  w Białymstoku. Wszystkim dziękujemy za otwarte serce.

 
Dzień Pluszowego Misia w klasach I – III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

25 listopada uczniowie klas I – III obchodzili w klasach Dzień Pluszowego Misia. Każda klasa na początek zapoznała się z historią tego dnia, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej jest związana z prezydentem Theodorem  Rooseveltem, który to podczas polowania ocalił małego niedźwiadka.

Misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, podczas różnych zajęć i czynności. Niektóre były z nimi na lekcjach wychowania fizycznego, inne uczyły się kodować, jeszcze inne brały udział w tworzeniu prac plastycznych związanych z misiami.  Wszystkie misie chętnie pozowały też do wspólnych zdjęć.

 
Najładniejsza szopka bożonarodzeniowa i gwiazda kolędnicza
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz, Jan Sagun   

Jak co roku, zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wraz z rodzicami do udziału w szkolnym konkursie na „Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową  i gwiazdę  kolędniczą”.

Prace na  konkurs  należy przynosić do 16 grudnia 2019 r. do nauczycieli techniki. Technika wykonywanych prac jest dowolna. Wystawa szopek i gwiazd kolędniczych zostanie zorganizowana na  szkolnym korytarzu. Prace uczniów można będzie oglądać do 20 grudnia 2019 r. Na autorów najładniejszych prac czekają nagrody.

Życzymy powodzenia.

 

Jak co roku, zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wraz z rodzicami do udziału w szkolnym konkursie na „Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową  i gwiazdę  kolędniczą”.

Prace na  konkurs  należy przynosić do 16 grudnia 2019 r. do nauczycieli techniki. Technika wykonywanych prac jest dowolna. Wystawa szopek i gwiazd kolędniczych zostanie zorganizowana na  szkolnym korytarzu. Prace uczniów można będzie oglądać do 20 grudnia 2019 r. Na autorów najładniejszych prac czekają nagrody.

Życzymy powodzenia.

 
Andrzejki w klasie II b
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

27 listopada uczniowie klasy II b podczas zabawy andrzejkowej sprawdzali, co ciekawego może się wydarzyć w przyszłości. Tradycyjnie główną rolę odegrały buty, które przepowiedziały dziewczynkom zamążpójście, a chłopakom ożenek. Poznaliśmy także imiona osób, które możemy wkrótce poznać.  Następnie sprawdziliśmy jakie liczby są  dla każdego z nas szczęśliwe i co one oznaczają. Nie zabrakło także tańców przy muzyce disco oraz słodkiego poczęstunku.

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisany przez Aneta Białous i Katarzyna Chrościcka   

Pluszowy miś od ponad 100 lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. Pluszak jest symbolem dobra, łagodności i opiekuńczości, czyli właściwie wszystkiego, czego pragnie człowiek. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych
w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych     sekretów
i tajemnic. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci
i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto
25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszej szkole też obchodziliśmy to święto. Tego dnia misie były wszędzie i chciały robić wszystko to, co robią w szkole dzieci. Całkiem dobrze im szło! Za rok zaprosiliśmy ponownie wszystkie misie do szkoły. Czy święto Misia jest potrzebne?   „Oczywiście, że tak!”

 
"Konkurs Pieśni Patriotycznej"
Wpisany przez Iwona Dudzik   

21.11.2019 w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. I miejsce zajął Krystian Sokołowski kl. VIb, II miejsce Filip Zajkowski kl. Vb, III miejsce Małgorzata Borzęcka kl. Vc. Wyróżnienia otrzymali: Paulina Moniuszko kl. Vc, Aniela Urbanowicz kl. VIb, Miłosz Koszykowski kl. Vc i Jan Radziszewski - Chańko kl. Vc.
.
.
 
Poznajemy bibliotekę publiczną – wyjście klas III a i III b do Gminnej Biblioteki w Juchnowcu Kościelnym
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Mariola Sagun, Agata Brzósko   

 

15 i 18 listopada 2019 r. uczniowie klas III a i III b odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Juchnowcu Kościelnym. Uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, przeprowadzonych przez p. Bożenę Cylko, mających na celu uświadomienie uczniom roli biblioteki i książki w życiu człowieka. Uczniowie zapoznali się również z księgozbiorem i funkcjonowaniem biblioteki publicznej.

 
Spotkanie z Misjonarzami Werbistami
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W  październiku obchodziliśmy w całym Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka. Hasłem przewodnim były słowa „Ochrzczeni i posłani”. Z tej okazji w dniach 22 i 31 października  gościliśmy w naszej szkole księży misjonarzy werbistów: Ojca Henryka Piotrowskiego i Ojca  Henryka  Ślusarczyka.

Ojciec Henryk Piotrowski prowadził spotkanie misyjne dla klas I – IV. Przepięknie opowiedział o swojej 24 - letniej posłudze na misjach w Kolumbii. Zaprezentował bardzo bogaty zbiór zdjęć, które pomogły nam poznać trudną, a jakże piękną posługę księdza w Kolumbii, religijność Kolumbijczyków, zwyczaje, tradycję, stroje, przyrodę, bogactwa naturalne, żywność, a także zagrożenia, z którymi zmagają się Kolumbijczycy każdego dnia. Na koniec ksiądz misjonarz podarowałnam czasopismo misyjne „Misjonarz”,  poświęcił i wręczył dzieciom różańce misyjne. Poprosił również o modlitwę za misje i misjonarzy. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym, egzotycznym kolumbijskim  śniadaniem.

Ojciec Henryk Ślusarczyk przygotował konferencję dla klas VI-VIII o Angoli.  W niesamowicie ciepły sposób opowiadał o swojej posłudze w kraju, gdzie od 27 lat panuje wojna domowa. Ksiądz Henryk przygotował obszerną prezentację, z której mogliśmy dowiedzieć się i zobaczyć, jak wygląda życie misjonarza. Poznaliśmy całe bogactwo i biedę Angoli.

Dziękujemy Księżom werbistom za piękną posługę

i świadectwo życia. Bóg zapłać!.

 

 
Wyjazd klas III na spektakl i na Białostocki Cmentarz Wojskowy
Wpisany przez Mariola Sagun   

19 listopada 2019r. uczniowie klas trzecich pod opieką pań Agaty Brzósko, Marioli Sagun i Agnieszki Słomińskiej pojechali na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było obejrzenie w Białostockim Teatrze Lalek wzruszającego spektaklu pt. „Dzikie serce” o odpowiedzialności i miłości w rodzinie. Kolejnym punktem było odwiedzenie niemal 100 - letniego Białostockiego Cmentarza Wojskowego, gdzie wspólną modlitwą i zapaleniem zniczy, uczestnicy oddali hołd poległym żołnierzom.

 
Apel z okazji 101.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w klasach I – III
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska i Anna Skorulska   

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”tymi słowami  uczniowie klas I – III rozpoczęli obchody 101.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowana przez panie: Annę Wysocką – Borys, Agnieszkę Skarżyńską i Annę Skorulską rozpoczęła się montażem słowno – muzycznym o historii narodu polskiego i sławnych Polakach. Następnie dzieci zatańczyły przepiękny taniec z flagą, który został nagrodzony ogromnymi brawami. Punktem kulminacyjnym uroczystego dnia było pełne powagi wykonanie po raz drugi hymnu państwowego z całą społecznością szkolną na dużej sali gimnastycznej.  W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła  dla Niepodległej”. Z ogromnymi wrażeniami i świadomością, że żyjemy w wolnej Polsce powróciliśmy do swoich sal.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 44