Wydarzenia
Wycieczka klas I do Białegostoku
Wpisany przez Mariola Sagun, Agata Brzósko   

22.02.2018r. uczniowie obu klas pierwszych pod opieką pań Agaty Brzósko, Marioli Sagun, Moniki Kaliszewskiej i dwóch praktykantek odbyli wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. ?Świat Andersena? w wykonaniu teatru z Wrocławia. Widowisko było barwne i zabawne, opowiadające trzy baśnie. Po przedstawieniu uczniowie udali się pod pomnik Patrona naszej szkoły ? ks. Jerzego Popiełuszki. Wspólna modlitwa, zapalenie zniczy i oglądanie pomnika przybliżyło dzieciom postać ich Patrona. Kolejnym punktem było Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Wspaniałe wystawy w nowoczesnym wydaniu zachwyciły oglądających. Dzieciom najbardziej spodobały się naturalne eksponaty przyrodnicze północno-wschodniej Polski, hodowle terraryjne oraz wystawa akwarystyczna. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń artystycznych i poznawczych. Była również okazją do integracji pierwszoklasistów.

 
?Nocowanie w szkole?
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Iwona Niewińska   

Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczyniami panią Agnieszką Skarżyńską i Iwoną Niewińską z piątku na sobotę 2-3 marca spędzili noc w szkole.  Rodzice przywieźli swoje pociechy na godzinę 18 i zgodnie stwierdzili, że jeszcze nigdy dzieci z taką ochotą nie wybierały się do szkoły. Bo też tego wieczoru nic nie odbywało się tak, jak zazwyczaj w szkole. W klasie zamiast ławek pojawiły się materace z sali gimnastycznej, zamiast książek dzieci wyjmowały z plecaków śpiwory, koce i piżamy. Byliśmy w miejscach, gdzie na co dzień dzieci nie przebywają. Zwiedziliśmy niektóre pracownie, byliśmy też w pokoju nauczycielskim, a w szatni graliśmy w chowanego. Wieczór spędziliśmy bardzo aktywnie grając w piłkę,  tenis stołowy, piłkarzyki, pokonując tor przeszkód w sali korekcyjnej. Zjedliśmy wspólną kolację a następnie urządziliśmy wieczór filmowy. Rano przygotowaliśmy wspólne, zdrowe śniadanie, znów graliśmy w piłkę, posprzątaliśmy klasę i niechętnie, ale wróciliśmy do domów. Wychodząc dzieci pytały -  Kiedy znów nocujemy?

 
Zbiórka nakrętek
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Dnia  24 lutego 2018 roku nasza szkoła przekazała Pani Ewie Citko około 1000 kg plastikowych nakrętek na zakup rowerka trójkołowego dla chorego syna Tomasza.

Pani Ewa wyraziła ogromną wdzięczność całej społeczności szkolnej za okazane serce i ofiarowane nakrętki.

Tomek w dalszym ciągu potrzebuje naszej pomocy. Zbiórka nakrętek potrwa do końca roku szkolnego.

Z całego serca dziękuję Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w akcję pomocy Tomkowi.

 
Wyjazd uczniów klas II i III na spektakl muzyczny
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

13 lutego 2018 roku, dzieci z klas II i III wyjeżdżały na spektakl muzyczny pt. ?Nowe szaty króla?, o tematyce profilaktycznej. Teatr Muzyczny Forte zaprezentował sceniczną adaptację jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. Śledząc losy rozkapryszonego króla mali widzowie uczą się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

 
Wieczór kolędowy
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniu 13 stycznia 2018 roku  późnym popołudniem mieliśmy okazję uczestniczyć w ?Wieczorze kolędowym? zorganizowanym dla rodzin dzieci uczących się w naszej szkole. Zgromadzeni rodzice, dziadkowie i krewni mogli  wysłuchać kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, prowadzonego przez P. Iwonę Dudzik oraz obejrzeć  przedstawienie ?Jasełek? przygotowanych przez uczniów klas VII szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Agaty Pućkowskiej. W trakcie spotkania  wolontariusze Szkolnego Koła Caritas prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z Syrii, w ramach Projektu UNICEF ?Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę?, który szkoła realizuje.

 
Dzień Babci i Dziadka w kl. I ? III SP
Wpisany przez Anna Truskolawska   

19 stycznia 2018r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Gospodarzem tegorocznych obchodów była klasa II a wraz z wychowawczynią p. Anną Truskolawską, która zadbała o oprawę całej imprezy. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni dziadkowie i babcie uczniów klas I ? III SP. Każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne, teatralne i plastyczne. Oprócz złożonych życzeń babcie zostały udekorowane pięknymi koralami wykonanymi z makaronu, a dziadkowie otrzymali kolorowe, fantazyjnie ozdobione krawaty. Następnie odbyły się ciekawe konkursy, w których chętnie wzięli udział zaproszeni goście wraz ze swymi wnuczętami. W nagrodę otrzymali drobne upominki. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszył się występ Dziecięcego Zespołu Ludowego ?Jarzębinki? oraz pięknie zaprezentował się Młodzieżowy Zespół Ludowy ?Jarzębinki PLUS?. Na koniec nasi goście udali się na słodki poczęstunek i zostali serdecznie zaproszeni na uroczystość w przyszłym roku szkolnym.

 
Bal gimnazjalny
Wpisany przez Monika Żochowska   

18 stycznia 2018 roku uczniowie klas III gimnazjum wraz z rodzicami, Dyrekcją szkoły, wychowawcami oraz nauczycielami Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki do północy bawili się przy dźwiękach muzyki podczas Balu gimnazjalnego. Gimnazjaliści rozpoczęli uroczysty wieczór od podziękowań skierowanych w stronę Pani Dyrektor, wychowawców oraz nauczycieli za wszystkie lata spędzone w murach naszej szkoły. Uczniowie przygotowali taneczną niespodziankę, prezentując przed zaproszonymi gośćmi taniec w parach ? belgijkę. Nie zabrakło również podniosłych chwil osłodzonych specjalnie na tę okazję przygotowanym tortem. Wspólny wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci, a motto balu zaczerpnięte z fraszki Jana Kochanowskiego ("Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli") w pełni oddaje klimat wspaniałej, pełnej młodzieńczej radości zabawy.

 
Ferie zimowe w ramach otwartej szkoły
Wpisany przez Anna Radziewicz, Justyna Zdziech   

W ramach ?Otwartej szkoły? podczas pierwszego tygodnia ferii dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach plastycznych, ruchowych i integracyjnych zorganizowanych przez kilku pracujących społecznie nauczycieli z naszej szkoły. Odlewały z gipsu przy pomocy pani Ani Radziewicz przeróżne modele ze specjalnych foremek ? kwiaty, kotki, pejzaże i świeczniki, następnie malowały swoje odlewy farbami pod czujnym okiem pani Justyny Zdziech. Miały również możliwość pozjeżdżać na stoku w slalomie i uprawiać inne sporty na konsoli X-box z sensorem Kinect udostępnionej przez panią Justynę. Dużo ruchu na sali gimnastycznej metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne i zabawy integracyjne zapewniły panie Iwonka Niewińska i Ania Łysenko. Dzieciaki rewelacyjnie się bawiły, a po tak wielu emocjach świetnie smakowało drugie śniadanie, zapewnione dla obecnych.

 
Ferie z unihokejem 2018
Wpisany przez Jan Sagun   

Podzas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach z unihokeja Zajęcia trwały od 22 - 24 stycznia 2018r. i prowadzone były przez  p. Jana Saguna. Podczas pierwszych dwóch dni zajęć zawodnicy doskonalili podania i  prowadzenie piłki, strzały na bramkę oraz grę w obronie i w ataku. Bramkarze natomiast uczyli się skutecznej obrony strzałów i gry w polu bramkowym. Wszystkie umiejętności nabyte podczas treningów przydały się ostatniego dnia zajęć - wówczas rozegrany został Szkolny Turniej Unihokeja , w którym wzięło udział 17 zawodników.
Zawodnicy biorący udział w turnieju utworzyli cztery zespoły turniejowe:
(kl. IV a,  kl. IV c,  kl. V b  i  "Reszta Świata"). W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszego bramkarza - (Oliwier Olszewski), oraz  najlepszego napastnika - (Dawid Grzywiński) i napastniczkę - (Julia Chwieduk) turnieju. W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęła  kl. IV c,
II miejsce zajęła drużyna "Reszty Świata" a III miejsce przypadło drużynie kl. IV a.

Uczestnicy Turnieju otrzymali medale, dyplomy i słodycze ufundowane przez działające przy naszej szkole Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.  Gratulujemy!

 

Oto klasyfikacja końcowa Szkolnego Turnieju Unihokeja.

1 miejsce kl. IV c
(Grzywiński Dawid, Olszewski Oliwier, Chwieduk Julia + Bieryło  Michał)

2 miejsce "Reszta Świata"
(Tarasiuk Jakub, Rzędzian Krzysztof, Silwon Kinga + Cylwik Maciej)

3 miejsce kl. IV a
(Żędzian Sebastian, Radziewicz Tymoteusz, Gabrel Bartosz, Aleksiun Hubert)

Wyniki meczów:

 


KLASY


kl. IV a


kl. IV c


kl. V b


Reszta Świata


kl. IV a


X


2 : 5


10 : 2


1 : 5


kl. IV c


5 : 2


X


7 : 0


1 : 0


kl. V b


2 : 10


0 : 7


X


0 : 3


Reszta Świata


5 : 1


0 : 1


3 : 0


X

 
Program ?Przyjaciele Zippiego?
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

Od grudnia 2017 roku w klasie II oraz klasach III szkoły podstawowej realizowany jest program profilaktyczny ?Przyjaciele Zippiego?. Zippie to zwierzątko ? patyczak, przyjaciel jednego z bohaterów programu.

Program ?Przyjaciele Zippiego? to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Jest to cykl 24 spotkań, realizowanych w najstarszych grupach przedszkolnych oraz w pierwszych klasach szkół podstawowych, w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały.

Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności.

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Wpisany przez nauczycieli bibliotekarzy   

Od kwietnia do grudnia 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa mającym na celu ?(?) wspieranie organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych?. Biblioteka szkolna otrzymała w sumie 15000 zł na zakup nowości (12000 zł z budżetu Państwa oraz 3000 zł wkładu własnego Urzędu Gminy Juchnowiec Kościelny). Dotacja pozwoliła na zakup 978 książek (kl. I ? VI szkoły podstawowej: 762, kl. VII i II-III gimnazjum: 216), w tym łącznie 328 lektur z języka polskiego. Przy zakupach nowości uwzględniano przede wszystkim życzenia uczniów, którzy wrzucali karteczki z tytułami książek do pudełka ?Czytelnicze marzenia do spełnienia? znajdującego się w bibliotece.

Uczestnicząc w NPRCz, szkoła zobowiązana była do realizacji różnego rodzaju działań promujących czytelnictwo wśród uczniów, między innymi: organizowanie konkursów  i wydarzeń, przeprowadzenie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole, umożliwienie wypożyczania książek na okres ferii i wakacji. Projekty edukacyjne zostały zrealizowane dzięki zaangażowaniu wychowawców wszystkich klas. Efektem pracy metodą projektu są albumy o tematyce związanej z życiem i działalnością Patrona Szkoły, które zostaną przekazane do Izby Patrona.

Udział w NPRCz pozwolił nam znacząco wzbogacić i uatrakcyjnić księgozbiór naszej biblioteki. Jest z czego wybierać, więc zapraszamy do wypożyczania i czytania.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 44
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto