Wydarzenia
Szkolny Konkurs Literacki ?Współczesny patriotyzm?
Wpisany przez Monika Żochowska   

 

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele poloniści skłonili uczniów do refleksji nad współczesnym obliczem patriotyzmu, zachęcając ich do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Literackim. Zadaniem uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej było napisanie pracy, w której dzieci odpowiadały na pytanie: ?Za co chciałbym/chciałabym podziękować Polsce??. Młodzież z klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum w swoich pracach dzieliła się pomysłami na temat tego, co mogliby zrobić dla ojczyzny, by czuć się patriotą. Spośród 17 prac w młodszej kategorii komisja konkursowa (p. Justyna Zdziech, p. Monika Żochowska) nagrodziła prace następujących osób:

I miejsce: Zofia Skarżyńska, kl.6b

II miejsce:  Oliwier Olszewski, kl.5c

III miejsce: Dominik Kobryński, kl.5d

wyróżnienia: Julita Matys, kl.6a, Marcin Domaszuk, kl.5b, Klara Śliwowska, kl. 5b.

Wśród 12 prac starszych uczniów znalazło się 6 najlepszych prac wyróżnionych przez jury:

I miejsce: Julia Korzeniecka, kl.8c

II miejsce: Martyna Filipczuk, kl. IIIA gim.

III miejsce: Zuzanna Kulesza, kl.7b

wyróżnienia: Sylwia Radziwon, kl. 8B, Aleksandra Frankowska, kl. 8a, Igor Makarski, kl. IIIB gim.             Najciekawsze prace zostały zaprezentowane podczas uroczystego apelu 19 listopada 2018 roku. Można je również przeczytać na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z treścią prac młodych patriotów.

 

<<<< Prace konkursowe (format M. Word) >>>>

 

 

 
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie
Wpisany przez Krzysztofa Grzegorczyka   

W dniu 28 listopada 2018 roku odbyły się  Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej . Zawody  przeprowadzono w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku brało w nich udział osiem najlepszych drużyn z województwa podlaskiego.  Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Mościcka, Martyna Olechnicka, Oliwia Ziółkowska i Anna Zalewska ,które zajęły VII miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Kacper Gierej, Igor Makarski i Jakub Skarżyński zajęła V miejsce w województwie podlaskim.

 
Dzień Misia w klasach I-III
Wpisany przez Mariola Sagun   

26.11.2018r. w klasach młodszych naszej szkoły obchodziliśmy ?Dzień Misia?. Tego dnia misie były wszędzie i chciały robić wszystko to, co robią w szkole dzieci. Całkiem dobrze im szło! Postanowiły również ustanowić rekord szkoły w ilości misiów. Usiadły w długim wężu i okazało się, że zajęły 17 metrów!  Odbył się również pokaz najmniejszych i największych misiów. Za rok zaprosiliśmy ponownie wszystkie misie do szkoły.

 
IGRZYSKA DZIECI W BADMINTONIE ? FINAŁ WOJEWÓDZKI
Wpisany przez Krzysztof Grzegorczyk   

W dniu 27 listopada 2018 roku odbyły się Wojewódzkie  Igrzyska Dzieci w Badmintonie w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku. W zawodach brało udział po osiem najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach powiatowych i grupowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Sorko, Dominika Kozioł, Karolina Sorko i Maja Ziółkowska zajęły V miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Marcin Domaszuk, Aleksander Łapiński, Tymoteusz Radziewicz i Rafał Roszkowski zajęła również V miejsce.

 
Pasowanie na przedszkolaka
Wpisany przez Beata Birycka, Joanna Lepietuszko   

Kasztanki mają już za sobą swój pierwszy występ przed szeroką publicznością. W czasie uroczystości Pasowania na przedszkolaka recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach i złożeniu przyrzeczenia Pani Dyrektor czarodziejskim lizakiem dokonała symbolicznego pasowania. ?Gdy lizak dotknie dziecka małego, to zrobi z niego przedszkolaka dzielnego? i w ten sposób nasza społeczność przedszkolna powiększyła się o nowe dzieci. Cieszymy się, że jesteście wśród nas ! Po części oficjalnej pojawiła się niespodzianka w postaci tortu, która  sprawiła przedszkolakom wiele radości.

Dzieciom i Rodzicom życzymy dużo uśmiechu na twarzy i samych przyjemnych chwil spędzonych w naszej społeczności przedszkolnej.

 
Ślubowanie Pierwszoklasistów
Wpisany przez Anna Wysocka ? Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

22 listopada 2018 roku do braci uczniowskiej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zostali przyjęci kolejni uczniowie.

W tym dniu na dużej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. Program uroczystości przygotowały wychowawczynie klas I.

Na uroczystość pasowania przybyli: Sekretarz Gminy ? p. Teresa Rudzik, Ks. Dziekan Andrzej Kondzior ? proboszcz parafii pw. Św. Trójcy w Juchnowcu Kościelnym, Panie Wicedyrektor ? Teresa Radziewicz i Beata Cylwik, przedstawiciel Rady Rodziców ? p. Małgorzata Stasiewicz, uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami; Rodzice oraz najważniejsi w tym dniu ? Pierwszoklasiści.

Uroczystość prowadziły uczennice z klas VII w osobach Julii Kozak i Natalii Cylwik. Ten rok jest dla naszej Ojczyzny szczególny. W naszej szkole wielokrotnie nawiązywaliśmy do setnej rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości. Pierwszoklasiści także udowodnili, że są prawdziwymi Polakami i o naszej Ojczyźnie wiedzą bardzo dużo. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne na forum szkoły.

Po zakończeniu części artystycznej odbyła się oficjalna część ślubowania. Uczniowie klas I w obecności Pocztu Sztandarowego uroczyście ślubowali:

My, uczniowie, rozpoczynający naukę w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki, w obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz starszych kolegów, ślubujemy: rzetelnie i uczciwie wypełniać obowiązki ucznia, osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, zdobywać nowe umiejętności, być dobrym kolegą, szanować tradycje i dobre imię szkoły.

Następnie panie Wicedyrektor ? Teresa Radziewicz i Beata Cylwik oraz Sekretarz Gminy - pani Teresa Rudzik dokonały symbolicznego pasowania, a przedstawiciele klas I odcisnęły swój paluszek na znak, że są już uczniami naszej szkoły. Następnie swoje przyrzeczenia złożyli Rodzice. Dorośli zapewnili wszystkich, że będą słuchać swoich pociech, o czym one mówią, przytulać je często, doceniać w nich to, co najlepsze. Pierwszoklasiści otrzymali od swoich Pań pamiątkowe dyplomy, od Rady Rodziców kolorowe czapeczki z logo szkoły, od Rodziców ? odblaskowe chusty na szkolne wycieczki, a od Samorządu Uczniowskiego ? gry i przybory do prac artystycznych. Po wykonaniu wspólnych, pamiątkowych zdjęć wszyscy goście, pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, podczas którego miło i przyjemnie spędzili czas podczas pierwszej szkolnej dyskoteki. Pani Agnieszka zachęciła do wspólnych pląsów nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także rodziców.

Za wszystkie prezenty, życzenia, pomoc w organizacji imprezy serdecznie wszystkim dziękujemy.

 
Projekt czytelniczy ?Podlaskie Spotkania z Pisarzami?
Wpisany przez Agnieszka Słomińska   

22 listopada 2018 r. został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs plastyczny ?Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek??, przeprowadzony w ramach projektu czytelniczego ?Podlaskie Spotkania z Pisarzami?. Organizatorem konkursu było: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku. Uczennica klasy II a Antonina Litwińczuk zajęła w nim III miejsce.

W etapie szkolnym konkursu, zorganizowanym przez nauczyciela - bibliotekarza p. Agnieszkę Słomińską, wzięli udział uczniowie klas I a, I b, II a i III a. Na zajęciach plastycznych uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Słomińskiej, p. Justyny Matuszczyk i p. Anny Truskolawskiej przygotowali ilustracje do wybranej książki Agnieszki Frączek.

Do biblioteki szkolnej dostarczonych zostało 37 prac. Komisja konkursowa w składzie: Iwona Dudzik, Małgorzata Jabłońska, Agnieszka Słomińska wyróżniła 3 prace, które zostały przekazane organizatorowi etapu międzyszkolnego konkursu. Ich autorkami były: Antonina Litwińczuk z kl. II a, Amelia Kozak z kl. III a i  Maria Kiryluk z kl. III a. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 
Zabawa integracyjna klas I
Wpisany przez Anna Wysocka ? Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

20 listopada 2018r.  uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w imprezie integracyjnej w ?Jumper Park Trampolin?  w Białymstoku. Podczas 2 godzinnej zabawy dzieci miały okazję sprawdzić swoją odwagę i sprawność fizyczną. Pod  opieką instruktorów i pań mogły, m.in. wspinać się po ściance, skakać z wysokości, grać w piłkę, pokonywać tor przeszkód. Wyjazd w  całości był sponsorowany przez szkołę. Dostarczył on dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

 
Sprawozdanie z dwudniowej wycieczki do Warszawy kl. VII
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko   

 

?Sfinansowano ze środków Fundacji PZU?

 

9 listopada uczniowie klas VII - członkowie Ludowego Uczniowskiego Klubu ?Amator? - zaprezentowali całej społeczności szkolnej dwudniowy wyjazd do Warszawy. Siódmoklasiści Sebastian Mróz i Natalia Cylwik podczas szkolnych obchodów 100 - lecia Niepodległości mieli okazję przedstawić sprawozdanie z wycieczki do stolicy naszego kraju. Sprawozdanie zawierało bogatą dokumentację fotograficzną.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu ?Drogi do Niepodległej Polski? finansowanego ze środków Fundacji PZU. Projekt jest adresowany do uczniów klas VII.

 

 

 
Śniadanie daje moc !!!
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Z tego też powodu w dniu 14.11.2018 r. uczniowie klas I-III kolejny już raz uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ?Śniadanie daje moc?.

Po krótkich zajęciach teoretycznych, dotyczących wartości śniadania oraz zdrowego odżywiania, uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczyniami, przystąpili do części praktycznej. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do pracy. W mgnieniu oka powstały przepyszne szaszłyki owocowe, koreczki oraz cudne kanapki . Po zakończonej pracy każda klasa zaprezentowała swoje pyszności na stolikach przed swoimi salami. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment ? wspólne szkolne śniadanie!  Zarówno dzieci, jak i Dyrekcja, nauczyciele i rodzice, byli zaskoczeni pomysłowością i ilością przygotowanych smakołyków. Dzieci podzieliły się również swoim śniadaniem z koleżankami i kolegami z klas starszych.

 
Patriotyczny Festiwal Głośnego Czytania
Wpisany przez Monika Żochowska   

W dniach 6, 7, 8 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Patriotyczny Festiwal Głośnego Czytania. Celem akcji było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pogłębianie patriotycznych postaw uczniów oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Przez trzy dni na początku każdej lekcji nauczyciele odczytywali fragmenty książek przygotowane przez bibliotekarzy. Znalazły się wśród nich legendy, baśnie polskie, klechdy domowe, fabularyzowane powieści historyczne (Krzysztof Mierzejewski "Skrzydlaci jeźdzcy. Opowieść o polskiej husarii", Grażyna Bąkiewicz "Mówcie mi Bezprym", Paweł Beręsewicz "Wszystkie lajki Marczuka"), dokumentalne książki o tematyce historycznej (Joanna Wieliczka-Szarkowa "Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie", Mateusz "Biszop" Biskup "Śladami zapomnianych bohaterów"), ilustrowane opowiadania historyczne (Joanna i Jarosław Szarkowie "Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci"). Mamy nadzieję, że festiwal przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania uczniów książkami o tematyce patriotycznej.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 44
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto