Wydarzenia
Zdobyliśmy Miano Szkoły Niepodległej!
Wpisany przez Administrator   

Rok przed wielką rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym włączył się do programu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej „Niepodległa 1918–2018” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności. Do programu zgłosiło się czterysta szkół i przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel. Otrzymaliśmy więc piękne Miano Szkoły Niepodległej i zostaliśmy, jako szkoła, która konsekwentnie realizowały zadania i nie poddała się w połowie drogi, uhonorowani zaproszeniem do Warszawy na uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających zdobycie zaszczytnego miana.

 

 
Bożonarodzeniowa wieczornica – 13 stycznia 2019 r.
Wpisany przez Administrator   

W niedzielny zimowy wieczór wiele osób odpowiedziało na nasze świąteczne zaproszenie. Rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, przyjaciele i znajomi zapragnęli obejrzeć jasełka „Gdy Bóg podróżuje koleją” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym przygotowane przez p. Teresę Radziewicz i p. Annę Borowską oraz włączyć się w koncert kolęd szkolnego chóru pod opieką p. Iwony Dudzik. O nastrój zadbali zajmujący się światłem i dźwiękiem uczniowie Patryk Lewko i Karol Lewko wraz z p. Krzysztofem Grzegorczykiem. Pięknie zabrzmiały bożonarodzeniowe melodie, wielu wzruszeń dostarczyły jasełka. Po spotkaniu można było usłyszeć słowa podziwu i zachwytu. Dziękujemy naszej widowni i zapraszamy na kolejne spotkania!

 
Obchody Dnia Babci i Dziadka w klasach I-III
Wpisany przez Mariola Sagun, Justyna Matuszczyk   

15 stycznia 2019r. mimo śnieżnych zasp i chłodu w szkole było nadzwyczaj miło i ciepło, a to za sprawą naszych wspaniałych gości - babć i dziadków. Tego dnia wnukowie zaprezentowali im specjalne pokazy artystyczne , złożyli życzenia i wręczyli upominki , aby wyrazić swoim ukochanym dziadkom miłość i wdzięczność. Były również tańce ludowe w wykonaniu zespołu „Jarzębinki”. Kolejnym punktem uroczystości były konkursy, tańce i zabawy dedykowane babciom i dziadkom. W konkurencji  składania ubrań precyzją i dokładnością zaskoczyli dziadkowie, babcie pięknie zaprezentowały modę, a portrety rysowane na balonach urzekały podobieństwem. Były również tańce – pokaz tańca babci  i dziadka w parze, a także wspólne zatańczenie popularnych „Kaczuszek”. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek. Jak co roku to spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości.

 
Uczniowie klas pierwszych i drugich ukończyli Akademię Bezpiecznego Puchatka
Wpisany przez Mariola Sagun   

W  pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych i drugich odbyli cykl zajęć w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów,  dzieci przystąpiły do Ogólnopolskiego Testu  Bezpieczeństwa. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom,  a szkoła Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Mamy nadzieję, że ten program pomoże w tym, aby nasi uczniowie jeszcze bardziej dbali o bezpieczeństwo swoje i rówieśników.

 

 
Spotkanie z policjantami
Wpisany przez Anna Wysocka - Borys   

W ramach realizacji programu wychowawczego oraz Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego klasy pierwsze szkoły podstawowej rozpoczęły spotkania, na których poznają specyfikę pracy zawodowej swoich rodziców. Na pierwsze zaproszenie odpowiedziała pani Katarzyna Roszko – mama Edka z kl. I b, która zaprosiła do naszej szkoły swoich kolegów – policjantów z Wydziału  Ruchu Drogowego w Białymstoku. 9 stycznia pierwszaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpiecznego zachowania się w szkole i w domu. Pani Aneta i pan Karol zaprezentowali swój strój oraz jego wyposażenie, zwrócili uwagę na szczegóły, jak rozpoznać policjantów drogówki od innych funkcjonariuszy policji. Następnie wszyscy przećwiczyli bezpieczną pozycję, tzw. „żółwik” oraz utrwalili numery alarmowe – 997, 998, 999 i 112. Pod koniec spotkania został poruszony temat bezpiecznych ferii zimowych. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem, aktywnie uczestniczyły w dyskusji i wykazały się ogromną wiedzą na temat poruszanych problemów. W nagrodę otrzymały odblaskowe opaski.

 

 
ZAPROSZENIE
Wpisany przez Administrator   

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców, Dziadków i Rodziny naszych uczniów na wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie odbędzie się 13 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 (niedziela) w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.

W progranie:

  • jasełka
  • katolickie i prawosławne kolędy w wykonaniu szkolnego chóru.

 

Dyrekcja i społeczność szkolna

 
Wizyta kl. VII w Instytucie Pamięci Narodowej
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko   

„Sfinansowano ze środków Fundacji PZU”

17 stycznia uczniowie klas VII - członkowie Ludowego Uczniowskiego Klubu „Amator” - wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Siódmoklasiści mieli okazję śledzić różne drogi do Niepodległości w Instytucie Pamięci Narodowej, układając puzzle czy grając w memory.

Młodzież z dużym zaangażowaniem starała się np. odtworzyć granice Polski z roku 1918 czy zlokalizować miasta naszego kraju wyzwalane przez wojsko polskie. Lekcja historii w formie gier edukacyjnych dedykowanych Niepodległości naszej Ojczyzny wywołała sporo entuzjazmu wśród uczniów.

Wycieczka do Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbyła się w ramach projektu „Drogi do Niepodległej Polski” finansowanego ze środków Fundacji PZU. Projekt jest adresowany do uczniów klas VII.

 

 
Nocne czytanie „Opowieści wigilijnej”
Wpisany przez Administrator   

 

Śnieg sypiący gęsto oraz biała, zimowa aura – w takich warunkach odbierali rodzice uczniów klasy VII a o północy w piątek 4 stycznia 2019 r. ze szkoły. Cóż owi uczniowie robili o tej porze w placówce edukacyjnej?! Otóż… czytali wspólnie „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa . Wszystko sprzyjało tej lekturze – poświąteczny czas, pogoda oraz nocne ciemności, które rozświetlało światło świec. Opiekę sprawowały panie: Anna Borowska i Teresa Radziewicz, które przygotowały też słodką przekąskę oraz przebrania. Zaludnił więc szkołę zestaw duchów, których zgromadził główny bohater książki, Ebenezer Scrooge. Takiej lektury długo się nie zapomina…

 

 
Nasi uczniowie w IX Podlaskich Potyczkach Recytatorsko -Plastycznych "Polska poezja patriotyczna słowem i pędzlem malowana. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości”
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

14 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Polska poezja patriotyczna słowem i pędzlem malowana. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kleosinie.

Maja Kazuczyk z kl. II b zajęła III miejsce w konkursie plastycznym,  zaś  Krystian Sokołowski z kl. V b został wyróżniony w konkursie recytatorskim. Gratulujemy.

 

 
Konkurs na kartkę świąteczną „My Christmas card”
Wpisany przez Iwona Szczerbińska   

W grudniu uczniowie klas III sp mieli okazję uczestniczenia w szkolnym konkursie „My Christmas card” zorganizowanym przez p. Iwonę Szczerbińską. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie kartki świątecznej oraz wpisanie życzeń w języku angielskim. I miejsce zdobył Maciej Pełszyński z kl. IIIa, II miejsce otrzymała Amelia Kozak z kl. IIIa, natomiast III miejsce zdobył Kuba Staśkowski z klasy IIIa. Wyróżnienia otrzymała Roksana Fiedorek z kl. IIIb. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

 

 
Wigilia w szkole
Wpisany przez Dyrekcja   

Wigilia w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym to wyjątkowy dzień. Od rana uczniowie przygotowują wigilie klasowe, dzielą się opłatkiem, siadają do wspólnego stołu wigilijnego, obdarowują się prezentami. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście gromadzą się w dużej sali gimnastycznej. W tym roku świętowanie rozpoczął chór szkolny pod kierunkiem p. Iwony Dudzik, a po chwili mogliśmy podziwiać recytacje wierszy o Bożym Narodzeniu w wykonaniu uczennic młodszych klas. Pani dyrektor Barbara Klimaszewska wraz z zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy panem Krzysztofem Marcinowiczem, Ks. Dziekanem Andrzejem Kondziorem oraz Ks. Adamem Dawidowiczem wręczyła nagrody laureatom świątecznych konkursów: za najpiękniejszą gwiazdę kolędniczą i szopkę bożonarodzeniową, najpiękniejszą bombkę oraz świąteczny stroik. W międzyczasie słuchaliśmy różnorodnych kolęd, które prezentował nasz chór. Świąteczne życzenia złożyła wszystkim obecnym p. dyrektor, goście oraz Samorząd Uczniowski. Jak zwykle całość uwieńczyły jasełka, w tym roku przygotowane przez p. Teresę Radziewicz z wsparciem p. Anny Borowskiej. Światłem i dźwiękiem zajęli się uczniowie: Patryk Lewko i Karol Lewko pod czujną opieką p. Krzysztofa Grzegorczyka. Spektakl „Gdy Bóg podróżuje koleją” różnił się od tradycyjnych jasełek. Wprawdzie na scenie pojawiły się anioły, ale akcja działa się na współczesnym dworcu kolejowym, gdzie pośród spieszących się w wieczór wigilijny podróżnych miejsca poszukiwała Święta Rodzina. Całość wzruszającymi słowami podsumowały prowadzące spotkanie uczennice: Natalia Mościcka i Martyna Olechnicka. Ten wyjątkowy dzień zakończyło spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników szkoły z zaproszonymi gośćmi.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 44