Wydarzenia
Warsztaty „ Jak sobie radzić ze stresem?”
Wpisany przez Pedagog- Agata Pućkowska   

 

W dniu 7 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole pracownika Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej  w Białymstoku- p. K. Puławską.   W warsztatach „ Jak sobie radzić ze stresem?” uczestniczyli uczniowie  klas VII.

 
Pod okiem trenera - lektura na deskach szkolnego teatru
Wpisany przez Monika Żochowska, uczniowie klasy 5c oraz 5d szkoły podstawowej   

14 marca 2019 roku uczniowie klasy 5c oraz 5d wspólnie z panią Moniką Żochowską dokonali podsumowania innowacji pod hasłem „Pod okiem trenera - lektura na deskach szkolnego teatru”. Zakładała ona realizację w ramach zajęć rozwijających kompetencje kluczowe projektu edukacyjnego, którego celem było opracowanie przez uczniów podczas pracy w grupach samodzielnego spektaklu teatralnego w oparciu o jedno wybrane przez nich opowiadanie ujęte w podstawie programowej jako lektura (René Goscinny, Jean-Jacques Sempé “Mikołajek” (wybór opowiadań)). Po przeczytaniu wszystkich 19 opowiadań uczniowie zdecydowali, z kim chcą pracować w grupie, które opowiadanie pokażą na deskach szkolnego teatru, następnie przekształcili tekst opowiadania na scenariusz teatralny. Dziewczęta i chłopcy weszli w role twórców teatralnych (reżysera, aktorów, charakteryzatora, scenografa, kostiumologa, operatora muzyki i światła).

Tak ukształtowany program wyzwolił w uczniach potencjał twórczy, kreatywność,  samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność zarządzania czasem, zasobami (mocne strony, pomysły, zasoby materialne), pracy zespołowej, komunikacji w grupie, prezentacji publicznej, przełamywania oporu przed występami przed publicznością. Innowacja pozwoliła odkrywać różnorodne uzdolnienia, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości. Rozwinęła również umiejętności związane z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, a także kształtowała umiejętności polonistyczne związane z odbiorem tekstów kultury oraz redagowaniem własnych wypowiedzi.

Zapisy z ankiet ewaluacyjnych świadczą o tym, że taka forma zajęć spodobała się klasom i przyniosła wymierne korzyści. Potwierdzają to fragmenty wypowiedzi wybranych uczniów:

“Nauczyłam się pracy w grupie oraz tego, jak napisać scenariusz.” (Karolina)

“Podczas pracy zespołowej dowiedziałam się, że mam fajne pomysły i jestem kreatywna.” (Wiktoria)

“Nauczyłam się większej współpracy i komunikacji w grupie.” (Maria)

“Każdy z nas lepiej się poznał. Podczas wspólnej pracy dowiedzieliśmy się, że wszystko jest możliwe!!!” (Amelia)

“Dowiedziałam się, że fajnie jest pracować w grupie.” (Marta)

“Podczas pracy zespołowej dowiedziałam się, że każdy ma swoje mocne strony.” (Julia)

“Nauczyłem się odwagi. Dowiedziałem się, że jestem silny.” (Mateusz)

“Nauczyłem się, że praca zespołowa to nie tylko przyjemność, ale wymaga też dużego zaangażowania.” (Sebastian)

“Nauczyliśmy się tego, w jaki sposób zgodnie pracować. Dowiedzieliśmy się, co nam najlepiej wychodzi i jakie obowiązki można przydzielić innym.” (Artur)

“Dowiedzieliśmy się, że trzeba sobie pomagać podczas pracy.” (Dominik)

“Fajnie jest być aktorem.” (Dominika)

“Podczas pracy zespołowej dowiedziałam się, że nie wolno wszystkiego robić na ostatnią chwilę.” (Monika)

“Największego zaangażowania wymagało od grupy nauczenie się tekstu na pamięć.” (Weronika)

“Najtrudniejsze było to, kto po kim mówi.” (Natalia)

“Aktorstwo nie jest takie łatwe.” (Jakub)

“Podczas pracy zespołowej trzeba podejmować trudne decyzje.” (Oliwier)

“W czasie pracy nad spektaklem nauczyłam się tego, żeby nie bać się występu przed klasą.” (Anna)

“Zobaczyłam, jak ciężko zgrać się z grupą. Rozmowa całej grupy ułatwiła współpracę nad projektem.” (Julia)

“Dowiedziałem się, jaki jestem pracowity.” (Gerard)

 
„Balladyna” w wykonaniu Teatru Młodego Pokolenia
Wpisany przez Monika Żochowska   

12 marca 2019 roku o godzinie 8:00 uczniowie klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum obejrzeli spektakl na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. „Balladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Pokolenia była doskonałą okazją do przybliżenia fabuły znanej tragedii. Młodzież mogła również przypomnieć sobie podstawowe elementy języka teatru, podziwiając stroje, rekwizyty, scenografię, muzykę, grę aktorską twórców przedstawienia.

 
Wizyta uczniów klasy I a w sali edukacyjnej „Ognik”
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

8 marca uczniowie klasy I a wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Skarżyńską i Anną Skorulską odwiedzili jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przy ulicy Transportowej. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy strażaków. Zwiedziły garaże, w których znajdowały się wozy bojowe, oraz niezbędny sprzęt strażacki. Dzieci wzięły także udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których utrwaliły znajomość telefonów alarmowych, nauczyły się w jaki sposób wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Prezentowane filmy edukacyjne pokazywały jak poradzić sobie w sytuacji pojawienia się pożaru w różnych miejscach i sytuacjach. Była też chwila na zabawę w strażaka. Jednym słowem wyjazd był udany!

 
Spotkanie z Policją
Wpisany przez Pedagog- Agata Pućkowska   

 

W dniu 21 lutego 2019 roku uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów z Komisariatu Policji w Łapach. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jaką odpowiedzialność ponoszą wobec obowiązującego prawa oraz zgłębić temat cyberprzemocy.

 

 
Wyjazd integracyjny klas VIII do kina oraz Strefy Wysokich Lotów w Białymstoku
Wpisany przez I.Szczerbińska, A. Kosińska, I. Dacewicz   

25 lutego klasy VIII a,b i c pod opieką swoich wychowawców integrowały się na wspólnym wyjeździe do Białegostoku. Ten miły dzień uczniowie rozpoczęli akrobacjami w Strefie Wysokich Lotów. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji, setki metrów kwadratowych trampolin oraz profesjonalni trenerzy! Każdy mógł wypróbować trampoliny sportowe, baseny z gąbkami, arenę do swobodnego skakania, ściankę wspinaczkową, ścieżki akrobatyczne oraz kosze do ćwiczenia wsadów. Po tak wesołym poranku pojechaliśmy do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy bardzo wartościowy film pt. „Nienawiść, którą dajesz”.

 
Wywiadówka – 14 marca 2019 r.
Wpisany przez Administrator   

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zaprasza na spotkanie rodziców uczniów klas IV-VIII sp i III gim w  dniu 14 marca 2019 r. (czwartek). Program obejmuje następujące punkty:

  • 16.30 – spotkanie rodziców z policjantem,
  • 17.00 – spotkanie rodziców z psychodietetyczką,
  • 17.30 – spotkanie rodziców kl. VIII sp i III gim z doradcą zawodowym na temat rekrutacji do szkół średnich, następnie spotkania z wychowawcami,
  • 17.30 – spotkania rodziców z wychowawcami kl. IV-VII w klasach,
  • 18.00-19.00 – konsultacje (nauczyciele oczekują w wyznaczonych salach).
 
Wyjazd klas I do kina
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

26 lutego uczniowie klas pierwszych, pod opieką pani Agnieszki Skarżyńskiej, Anny Wysockiej - Borys, Anny Skorulskiej i Anny Łysenko, uczestniczyli w wyjeździe do kina. Dzieci obejrzały film pt. „ O psie, który wrócił do domu”.  Historia przyjaźni człowieka z psem oraz liczne przygody tytułowej Belli wywołały wiele emocji i wzruszeń.  Po projekcji filmu, w oczekiwaniu na transport spędziliśmy aktywnie czas na placu zabaw przy galerii handlowej. Po powrocie do szkoły dzieci jeszcze długo wspominały przygody Belli i jej opiekuna oraz wykonały piękne prace plastyczne.

 

 
Bezpieczeństwo dzieci na wsi - spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielką KRUS-u
Wpisany przez Mariola Sagun   

27.02.2019r.  odbyło się szkolenie uczniów klas I-III prowadzone przez  przedstawicielkę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym. Uczniowie uczyli się pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, poznawali czynności szczególnie niebezpieczne związane z prowadzeniem gospodarstwa. Spotkanie było także przygotowaniem do wykonania prac plastycznych na konkurs plastyczny ph. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”,  mającym na celu zwrócenie uwagi na sposoby zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

 

 

 

 
Tłusty czwartek w szkole – 28.02.2019 r.
Wpisany przez Teresa Radziewicz   

Zupełnie spontanicznie uczniowie zaproponowali wspólną zabawę na korytarzu. Znalazła się kolumna, znalazło źródło muzyki i zaraz  na holu szkolnym uczniowie ruszyli do tańca. Bawili się i mali, i duzi – karnawał jeszcze trwa, korzystaliśmy więc z radosnego czasu.

 
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Białystok w klasach I – III
Wpisany przez Anna Wysocka-Borys i Anna Truskolawska   

19 lutego 2019 roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w apelu poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Białystok. Wychowawcy klas I – III przeprowadzili również zajęcia według scenariusza przygotowanego przez panią Annę Wysocką-Borys i panią Annę Truskolawską. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną pod hasłem „Białystok dawniej i dziś”, wykonały karty pracy, rozwiązały krzyżówkę. Z zainteresowaniem obejrzały wystawę z pamiątkami dotyczącymi historii Białegostoku i ludzi walczących o wolność naszej Małej Ojczyzny.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 44