Wydarzenia
Poznajemy bibliotekę publiczną – wycieczka klas III a i III b do Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Anna Truskolawska, Monika Kaliszewska   

24 maja 2019 r. uczniowie klas III a i III b odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Juchnowcu Kościelnym. Uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, przeprowadzonych przez p. Bożenę Cylko, mających na celu uświadomienie uczniom roli książki w życiu człowieka. Uczniowie zapoznali się również z księgozbiorem i funkcjonowaniem biblioteki publicznej.

 

 

 
RAMOWY PROGRAM V Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Administrator   

 

godz. 9.30 - Uroczyste otwarcie konkursu i powitanie przybyłych gości.

godz. 9.35 - Przesłuchania konkursowe.

ok. godz. 11.30 - Przerwa na obrady jury, obiad.

godz. 12.00 -  ogłoszenie wyników i prezentacja nagrodzonych utworów.

ok. godz. 13.00 - Zakończenie konkursu.

 

Uwaga! Godzina zakończenia konkursu może ulec zmianie.

 

 
Wyjazd klas pierwszych do opery
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska, Anna Wysocka - Borys   

28 maja uczniowie klas pierwszych pod opieką pań : Agnieszki Skarżyńskiej, Anny Skorulskiej i Anny Wysockiej – Borys wyjeżdżali na spektakl muzyczny pt. „Księga dżungli”, do gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Spektakl został oparty na  motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga, został jednak przeniesiony na współczesny grunt, na teren dżungli miejskiej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Mowgli , bohater opowieści, musiał się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie. Świat egzotycznej dżungli nagle wydał nam się dziwnie znajomy.  W twardych, krwiożerczych bestiach momentami rozpoznawaliśmy świat wokół nas i nas samych.  Jest to więc przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni.

 

 
Festyn rodzinny 1 czerwca 2019
Wpisany przez Administrator   

Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci

1 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem  „W co się bawią dzieci w Europie?”. Festyn połączony jest z otwarciem nowego placu zabaw dla dzieci. Zaplanowano różne atrakcje.

W ramach akcji charytatywnej wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą zbiórkę funduszy dla potrzebującej wsparcia rodziny uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy do udziału w akcji.

 
VII Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Scrabble
Wpisany przez Monika Żochowska, Justyna Dziech, Agnieszka Słomińska, Marek Muszyński   

 

21 maja po raz siódmy biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w indywidualnych oraz  drużynowych mistrzostwach w Scrabble. Przez 3 godziny lekcyjne 2-osobowe reprezentacje klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum zmagały się z układaniem słów podczas trzech partii “jeden na jeden”. W razie wątpliwości mogli korzystać z multimedialnego oficjalnego słownika gry w Scrabble. Nad poprawnością oraz sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwały osoby pracujące w szkolnej bibliotece na czele z panem Markiem Muszyńskim. Kolejne rozgrywki wywoływały dużo emocji związanych z rywalizacją między poszczególnymi uczestnikami oraz reprezentacjami klas, ale sprawiły również dużo radości oraz umożliwiły poznanie nowych, nieznanych dotąd słów. Tytuł Mistrza obroniła zeszłoroczna zwyciężczyni Anna Bieryło z kl.VIIa, II miejsce zajął Rafał Kowalczuk z kl.IIIa gim., a na III miejscu uklasyfikowała się Natalia Cylwik z kl. VIIa. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa VIIa, na II miejscu znaleźli się reprezentanci klasy VIIIc (Sebastian Szoda, Patryk Wojszko), a III miejsce wywalczyła klasa IIIa gim. (Rafał Kowalczuk, Patrycja Wysocka). Szczegółowe wyniki Turnieju wyeksponowane są na gazetce przy szkolnej bibliotece. Już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznych rozgrywkach, do których można przygotowywać się cały rok, poświęcając wolne chwile na grę w Scrabble.

 
Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka
Wpisany przez Administrator   

W imieniu społeczności szkolnej zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 (planowane zakończenie ok. 12.30). W programie otwarcie placu zabaw, występy artystyczne uczniów, gry i zabawy oraz mnóstwo innych atrakcji.

Jednocześnie informujemy, że:

- tego dnia zostanie odpracowany 14 czerwca – piątek (14 czerwca będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych),

- autokary dowożące uczniów przyjadą godzinę później,

- będzie sprawdzana obecność,

- uczniowie, którzy przyjadą z rodzicami, pozostają pod ich opieką,

- nowe place zabaw będą dostępne dla dzieci młodszych od godz. 11.30.

 

 
Udział w grze strategicznej "Żywioły lasu"
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

Dnia 22.05.2019r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym wzięli udział w ogólnopolskiej strategicznej grze planszowej „Żywiołu lasu”.

Wydarzenie to promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu. Zakwalifikowane drużyny otrzymały bezpłatne egzemplarze gry „Żywioły lasu”, dzięki którym mogły ćwiczyć i przygotować się do udziału w turnieju.

Z naszej szkoły zgłosiły się 3 zespoły w składzie:

„Paprotki”: Aleksandra Gilewska, Anna Głowacka, Kacper Kulikowski i Artur Zapisek- klasa VI b

„Mustangi”: Dominika Kozioł, Karolina Kuśnierczuk, Julita Matys i Anna Pełszyńska- klasa VI a

„Sowy”: Kacper Muszyński- klasa VIII b, Julia Korzeniecka, Michał Marciniak i Sebastian Szoda- klasa VIII c

Uczniowie każdej 4-osobowej drużyny zapoznali się z regulaminem rozgrywek.
Dokładnie poznali zasady gry. Systematycznie, choć czasu było niewiele, trenowali i opracowywali strategię na turniej.  Rozgrywka regionalna odbyła się w Nadleśnictwie Supraśl w Kopnej Górze. Najwyższy wynik uzyskała drużyna „Paprotek” (w dniu turnieju zajęła ósme miejsce w Polsce), drugie miejsce zajęły „Sowy”, a trzecie „Mustangi”. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy od Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Supraśl. Uczniowie dzięki udziałowi w grze pogłębili swoją świadomość ekologiczną. Wiedzą, że należy chronić lasy przed skutkami sił żywiołów i dbać o to, aby las trwał dalej, z korzyścią dla ludzi i dla przyrody. Piękne otoczenie Puszczy Knyszyńskiej, miła atmosfera podczas dwóch etapów rozgrywek i smaczny, posiłek to wszystko sprawiło, że owocnie i przyjemnie spędziliśmy czas.
 

 
Szkolny konkurs pięknego czytania „Audiobook na żywo”
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech, Monika Żochowska   

22 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny finał konkursu pięknego czytania „Audiobook na żywo”. Głównymi celami konkursu były krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promowanie mody na czytanie, przygotowanie do wystąpień publicznych. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas V – VIII SP i klas III gimnazjum, którzy zostali wyłonieni podczas rozgrywek klasowych zorganizowanych przez nauczycieli języka polskiego. Etap szkolny został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych (klasy V – VI SP, klasy VII – VIII i III gimnazjum). Komisja konkursowa podczas oceny uczestników wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.

Jury nagrodziło następujących uczniów:

- w kategorii wiekowej klasy V – VI SP:

I miejsce – Filipczuk Julia kl. V d

II miejsce – Olszewski Oliwier kl. V c

II miejsce – Sorko Karolina kl. V d

III miejsce – Domaszuk Marcin kl. V b

III miejsce – Matys Julita kl. VI a

- w kategorii wiekowej klasy VII – VIII SP i III gimnazjum

I miejsce – Grabowska Oliwia kl. VIII a

II miejsce – Wesołowska Wiktoria kl. VIII b

II miejsce – Szoda Sebastian kl. VIII c

III miejsce – Radziwon Sylwia kl. VIII b

III miejsce – Kowalczuk Rafał kl. III a gim.

 
Eliminacje szkolne V Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Monika Żochowska, Justyna Zdziech, Agnieszka Słomińska   

20 maja 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne V Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Komisja w składzie Justyna Zdziech oraz Monika Żochowska wysłuchała recytacji utworów  nawiązujących nastrojem, tematyką do przemyśleń i osobowości Ks. Jerzego Popiełuszki w wykonaniu uczniów klasy VIIa (Aleksandra Orzełek), VIIb (Natalia Korytkowska), VIIIa (Oliwia Grabowska, Kacper Muszyński) oraz VIIIc (Sebastian Szoda). I miejsce zdobyła Oliwia Grabowska, prezentując utwór ks. Jerzego Filewicza “Listy do księdza Jerzego”, II miejsce wywalczył Kacper Muszyński, recytując wiersz Teresy Boguszewskiej “Biegnę do Ciebie, Polsko”, III miejsce jury przyznało Julii Korzenieckiej za wygłoszenie utworu Anny Kamieńskiej “Przy grobie księdza Jerzego Popiełuszki”. Młodzież wykazała się niezwykłą dojrzałością, wrażliwością emocjonalną, oddając swoimi interpretacjami głosowymi tragizm postaci Patrona szkoły. Laureaci będą reprezentować naszą szkołę

6 czerwca 2019 r. podczas finału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

 
Hazard? Nie, dziękuję
Wpisany przez Administrator   

 

W 2018 r Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną „Hazard? Nie, dziękuję”, która w swoich założeniach ma m.in. podnosić świadomość młodych osób oraz rodziców na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą hazard i granie w gry online.
W ramach kampanii 10 i 13 maja 2019 r. odbyły się w naszej szkole  spotkania dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum  przeprowadzone przez panów Aleksego Dunikowskiego i Michała Błaszczyka  z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Młodzież poznała rodzaje gier hazardowych, także internetowych, dowiedziała się, jaka jest skala zysku dla ich organizatorów i jak iluzoryczne są wygrane ich uczestników. Uczniowie uzyskali wiedzę o nielegalności większości takich przedsięwzięć, i konsekwencjach udziału w nielegalnym hazardzie . Poznali też mechanizm uzależnienia od gry, szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi. W trakcie spotkania przekazane zostały również informacje o zawodach związanych z pracą w KAS i różnych drogach dojścia do nich.

Celem działań w ramach kampanii  „Hazard? Nie, dziękuję” jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Dlaczego? Po pierwsze, z uwagi na powszechny dostęp do niego w szczególności ludzi młodych, często niepełnoletnich, traktujących coraz częściej hazard w sieci jako formę rozrywki. Po drugie, osoby niepełnoletnie, jako mniej dojrzałe emocjonalnie, są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynącą z Internetu, w tym hazardu on-line.
Poczucie anonimowości w Internecie sprzyja przestępcom. Przestępstwa w Internecie to nie tylko Silk Road, phishing, oszustwa czy piractwa, ale również nielegalny hazard, któremu sprzyja fakt, że Internet nie zna granic państwowych. To co zakazane jest w jednym kraju, w innym bywa w pełni legalne. Z takim właśnie zjawiskiem borykamy się w Polsce. Dotyczy ono głównie zakładów wzajemnych. Legalnie w Polsce zarejestrowanych jest dziesięć firm mogących oferować zakłady wzajemne (np. obstawianie meczów piłkarskich) online. Hazard jest działalnością gospodarczą niezwykle lukratywną, która we wszystkich właściwie państwach na świecie podlega – bardziej lub mniej restrykcyjnej – regulacji prawnej. Państwowa regulacja prawna hazardu jest dokonywana z uwagi na względy społeczne, w tym realne zagrożenie uzależnienia od hazardu. Również i w Polsce urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo. Podstawowym aktem prawa normującym ten obszar jest ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.  Urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach jest dozwolone wyłącznie na zasadach określonych w ustawie o grach hazardowych. Ustawa ta wprowadza szereg warunków i ograniczeń dotyczących działalności w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Są one instrumentami polityki państwa, której celem jest przede wszystkim ochrona gracza -konsumenta przed niekorzystnymi skutkami, jakie może nieść dla niego nadmierna konsumpcja usług hazardowych.

 

 
Laureaci konkursu recytatorskiego
Wpisany przez Monika Żochowska, Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

 

17 maja 2019 roku uczestnicy eliminacji szkolnych XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie podczas powiatowego finału. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klasy VIIa szkoły podstawowej: Anna Bieryło, Aleksander Juszczuk,  Weronika Mielech oraz Aleksandra Orzełek, która zdobyła III miejsce, a także reprezentantka klasy IIIa gimnazjum – Weronika Stasiewicz – zwyciężczyni konkursu. Laureatki wystąpiły w Gminnym Ośrodku Kultury w sobotę 18 maja podczas Gali z Melpomeną. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać recytacji utworu Sylwii Chorąży “I stała się Sylwia” oraz wiersza “W dolinie tej rzeki” Józefy Drozdowskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 44