Wydarzenia
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19
Wpisany przez I. Szczerbińska   

19 czerwca 2019 roku uczniowie klas VIII oraz III gimnazjum pod opieką wychowawców wraz z muzycznym wsparciem szkolnego chóru przygotowali uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Był to wyjątkowy dzień, gdyż rozstawaliśmy się z absolwentami klas VIII i III gimnazjum. Cała uroczystość odbywała się z podziałem na trzy grupy wiekowe tj., klasy I-III, klasy IV- VI oraz VII-VIII wraz z gimnazjum.

Uroczyste zakończenie roku rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej „Marsz , marsz Polonia”, którą to w kwietniu, wraz i innymi utworami, zaprezentowaliśmy komisji konkursowej w Ogólnopolskim Konkursie „DO HYMNU”. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów w szkole podstawowej i wsparciu nauczycieli nasza szkoła zajęła I miejsce w województwie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Następnie pani Dyrektor Barbara Klimaszewska podsumowała miniony rok szkolny oraz wręczyła uczniom nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie, działalności artystycznej i charytatywnej, a  rodzicom absolwentów klas III gimnazjum i klas VIII listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie w kilkuletnią pracę na rzecz szkoły oraz wysiłek wkładany w rozwój i wychowanie dzieci. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy VIII, Karolina Domaszuk, która otrzymała Puchar dla Najlepszego Sportowca w szkole. Uczennica ta, dzięki swojej wytężonej pracy i ciężkim treningom, zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w sumo i  została powołana do kadry narodowej, co oznacza, że będzie reprezentować kraj w zawodach w sumo na arenie międzynarodowej. Na zakończenie tej części uroczystości wręczono Nagrodę OPTIMUS, ufundowaną przez dr hab. inż. Profesora Politechniki Białostockiej pana Macieja Zajkowskiego, dla czterech wyróżniających się w dziedzinie matematyki uczniów.

W Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki symbolem wspólnych dążeń rodziców i nauczycieli oraz tradycji patriotycznych i szacunku dla człowieka jest sztandar. W związku z tym odbyła się uroczysta ceremonia przekazania sztandaru przez klasy trzecie gimnazjum klasom siódmym. Towarzyszyło jej ślubowanie absolwentów, podczas którego przyrzekali, iż będą godnie reprezentować imię naszej szkoły i szerzyć wartości, które są dla nas ważne. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, gdyż po raz ostatni  widzieliśmy na jej murze naszej szkoły tablicę Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym. W ten uroczysty dzień przedstawiciele gimnazjum zdjęli ją i przekazali na ręce pani dyrektor do Izby Tradycji.

W kolejnej części uroczystości absolwenci podziękowali wszystkim za lata spędzone w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym i złożyli na ręce Dyrekcji, wychowawców oraz nauczycieli kwiaty w geście docenienia ich wieloletniej pracy. Pożegnali się z nami prezentując w tle zdjęcia z kilku lat spędzonych w murach naszej szkoły. Na zakończenie zostali obdarowani przez klasy VII  drobnymi upominkami.

 
Wycieczka klas pierwszych „Szlakiem rękodzieła ludowego”.
Wpisany przez Anna Wysocka-Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

11 czerwca 2019r. uczniowie klas pierwszych pod opieką pań: Anny Wysockiej-Borys, Agnieszki Skarżyńskiej, Anny Skorulskiej i Anny Łysenko pojechali na wycieczkę „Szlakiem rękodzieła ludowego”. Uczniowie poznali zawody, które są już rzadko spotykane. Najpierw poznaliśmy pracownię łyżkarza w Zamczysku, w której p. Lucjan Popławski pokazał w jaki sposób powstają drewniane łyżki. Wszyscy byliśmy zaskoczeni i zachwyceni pracowitością, sprytem i siłą pana Lucjana.

Większość uczestników zakupiło na pamiątkę łyżki, widelce i drewniane miseczki. Następnie udaliśmy się do pracowni garncarza w Czarnej Wsi Kościelnej, w której pan Rafał Piechowski wraz ze swoim stryjem pokazali, jak toczy się gliniane naczynia na kole garncarskim. Zamiana małego grubego dzbanuszka w wysoki smukły wazon dzieci określiły mianem „magii”. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego niektóre dzbanki są brązowe, a niektóre szare. Każdy z nas wyszedł z pracowni z glinianym dzbankiem, śpiewającym ptaszkiem czy piękną doniczką. Na koniec udaliśmy się do kuźni – pracowni kowala p. Mieczysława Hulewicza.

Z wielka uwaga obserwowaliśmy artystę przy pracy. Na naszych oczach pan Mieczysław z kawałka żelaza stworzył małego ptaszka. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także rzeźby aniołów, papieża, przepiękne róże oraz różnej wielkości pająki. Tu uczniowie zakupili na pamiątkę małe podkowy, które mają przynieść szczęście. Wycieczkę zakończyliśmy w Świętej Wodzie. Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, a kustosz sanktuarium, ks. Alfred Butwiłowski, opowiedział nam jego historię. Po krótkiej modlitwie w kościele i przy grocie oraz obejrzeniu Wzgórza Krzyży, udaliśmy się do Krainy Radości. Tu był czas przeznaczony na wspólną zabawę oraz pieczenie kiełbasek. Przy pięknej słonecznej pogodzie zbawienne było chlapanie się wodą, w której uczestniczyli także dorośli – na czele z księdzem Alfredem.

Był to bardzo atrakcyjny wyjazd. Bezpiecznie i zdrowo wróciliśmy do szkoły.

 
Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY"
Wpisany przez Bogumiła Fidziukiewicz   

W roku szkolnym 2018/2019 Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY” odbył się 21 marca 2019r..Tego dnia w naszej szkole został również ten konkurs zorganizowany.  Wzięło w nim udział 33 uczniów  w następujących kategoriach:
•    ŻACZEK – 8 uczniów
•    MALUCH – 9 uczniów
•    BENIAMIN – 13 uczniów
•    KADET – 3 uczniów
Uczniowie rozwiązywali przez 75 minut zadania o różnym stopniu trudności: za 3punkty, 4 punkty i najbardziej złożone za 5 punktów.
Wyróżnienie w tym bardzo trudnym konkursie uzyskało czworo uczniów:
a)w kategorii MALUCH – Matys Szymon z klasy IV
b)w kategorii BENIAMIN- Matys Julita z klasy VI oraz Marcin Korolczuk i Olivier Olszewski z klasy V.
Uczniowie ci otrzymają nagrodę książkową oraz dyplom podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Uczeń klasy V Tymoteusz Radziewicz uzyskał tytuł laureata i nagrodę odebrał 6 czerwca  2019r. podczas uroczystego podsumowania konkursu w sali konferencyjnej CEN w Białymstoku. Gratulacje !!!
Gratulacje również wyróżnionym
 
Zajęcia przyrodnicze "Mali odkrywcy"
Wpisany przez Anna Skorulska   

W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 dzieci z grup „Motylków” oraz „Żabek” brały udział w zajęciach przyrodniczych pt. „Mali Odkrywcy”. Przedszkolaki zgłębiały tajniki przyrody, robiły różne doświadczenia, „obserwowały świat przez mikroskop”. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach.

 
FESTYN RODZINNY
Wpisany przez Anna Borowska, Elżbieta Jaroszuk   

1 czerwca 2019 r., czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka, był doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną podczas festynu, który od kilku lat jest organizowany w naszej szkole. W tym roku połączony był z otwarciem nowych placów zabaw dla maluchów, powstałych w ramach projektu „Przedszkola Marzeń”. Jednocześnie zbiegł się z 15. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Stąd hasło przewodnie imprezy: „W co się bawią dzieci w Europie?”.

Festyn otworzył nasz Dziecięcy Zespół Ludowy JARZĘBINKI (pod opieką pań Marioli Sagun, Agnieszki Skarżyńskiej, Anny Wysockiej-Borys orz pana Jana Saguna). Występ sprawił, że wszyscy zaczęli podrygiwać w rytm piosenek ludowych. Potem mogliśmy obejrzeć popisy szkolnej grupy cyrkowej – żonglowanie piłeczkami, talerzami, chustami. Ku uciesze dzieci były także wielkie bańki mydlane. Nad tym wszystkim czuwały panie Anna Radziewicz i Justyna Zdziech. Następnie pani Dyrektor Barbara Klimaszewska wraz z Wójtem Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofem Marcinowiczem otworzyła nowe place zbaw. Dzieci natychmiast opanowały huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i bawiły się doskonale.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa dla wszystkich. Atrakcji było mnóstwo, dla każdego coś miłego:

 • 10 stanowisk państw Europejskich, gdzie można było ułożyć puzzle z budowlą – wizytówką danego państwa, zagrać w grę charakterystyczną dla tego państwa, bądź nawiązującą do sportu narodowego, poznać flagę, wyrażenia w języku urzędowym, skojarzenia,
 • stanowisko Unii Europejskiej, na którym można było sprawdzić swoją wiedzę w quizie, dostać balon, przypinkę, kamizelkę odblaskową, ułożyć puzzle,
 • minimistrzostwa Europy, podczas których reprezentacje 10 krajów europejskich walczyły o zwycięstwo w dość nietypowych konkurencjach, np. rzut woreczkiem do celu, skoki z miejsca dodawane, pchnięcie piłka lekarską. Zwyciężyła Belgia,
 • spektakl pt. „W poszukiwaniu zaginionego czasu” w wykonaniu uczniów kl. IIa i IIb pod opieką pań Marioli Sagun oraz Justyny Matuszczyk,
 • stanowisko Spółdzielni Uczniowskiej z potrawami z różnych państw europejskich,
 • stanowisko cyrkowe, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w żonglowaniu talerzami, piłeczkami, w robieniu ogromnych baniek mydlanych,
 • strefa artystyczna z kolorowaniem obrazków, ale też i twarzy, z fotobudką, modelowaniem balonów,
 • stoisko profilaktyczne, na którym można było wziąć ulotkę i poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież,
 • „Programowanie od podstaw” z robotami, którym trzeba było zaprogramować drogę,
 • słodkie stanowisko z ciastem i kawą, które ufundowała Rada Rodziców,
 • pożywne stanowisko z grochówką, która został ugotowana dzięki wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Warto dodać, że wszelkie gry i zabawy dostępne na stanowiskach europejskich, chorągiewki, balony i przypinki promocyjne, materiały do malowania twarzy, gadżety na stanowisko fotograficzne, balony do modelowania zostały zakupione przy wsparciu finansowym Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach programu Podlaskie Lokalnie.

3 godziny zabawy i zdrowej, sportowej rywalizacji minęły bardzo szybko. Pozostały miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy.

 
Wyjazd uczniów na Politechnikę Białostocką
Wpisany przez Anna Skorulska, Mariola Sagun, Monika Kaliszewska, Justyna Matuszczyk   

W ramach projektu „Programowanie od podstaw – rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów  klas 1 – 3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego” dnia 05.06.2019 r. uczniowie z klas II i III wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Białostockiej. Dzieci mogły utrwalić wiedzę zdobytą w ramach projektu. Uczniowie chętnie oraz z zaangażowaniem brali udział w zajęciach zaproponowanych przez wykładowców Politechniki Białostockiej.

 
Wyjazd grupy teatralnej „Lustro” na „Hobbita”
Wpisany przez Monika Żochowska   

11 czerwca 2019 roku 17 uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej (grupa teatralna „Lustro” działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym) wzięło udział w wyjeździe do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Młodzież pod opieką p. Moniki Żochowskiej oraz p. Bożeny Cylko miała okazję obejrzeć spektakl pt. „Hobbit”. Po przedstawieniu dodatkową atrakcją była możliwość wykonania wspólnie z aktorami pamiątkowej fotografii. Prawie dwugodzinny spektakl zachwycił nas kreacjami aktorskimi, scenografią, kostiumami, charakteryzacją, efektami specjalnymi, muzyką i śpiewem. Niełatwo było nam powrócić do naszej rzeczywistości po teatralnej podróży w fantastyczny świat Krasnoludów, Goblinów, Elfów oraz innych postaci z Tolkienowskiej powieści. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Speculum” realizowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 
Do hymnu - I miejsce w województwie podlaskim
Wpisany przez Administrator   

Do hymnu - I miejsce w województwie podlaskim - szczegóły

 
Wyniki V Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przeprowadzonego w dniu 6 czerwca 2019 r.
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Iwona Dudzik   

 

a) Konkurs Recytatorski

Komisja konkursowa w składzie:

1. Przewodniczący: Dariusz Kulesza

2. Anna Zawadzka

3. Rafał Makarski

4. Mariola Wojtkiewicz

5. Krzysztof Korotkich

 

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce        Kacper Muszyński –Zespół Szkół im. Ks. Jerzego  Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

II miejsce       Maciej Bankiewicz - Szkoła Podstawowa nr 2 im. R. Traugutta w      Czarnej Białostockiej

III miejsce      Julia Korzeniecka –  Zespół Szkół im. Ks. Jerzego  Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

 

 

Wyróżnienia:

1. Karolina Grabowska –Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie

2. Anna Klimaszewska - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku

3. Karolina Angielczyk - Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie

4. Wiktoria Łupińska - Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie

 

 


b) Konkurs Pieśni o Ks. Jerzym Popiełuszce i czasach Solidarności

 

Komisja konkursowa w składzie:

1. Przewodniczący: Rafał Makarski

2. Dariusz Kulesza

3. Mariola Wojtkiewicz

4. Anna Zawadzka

5. Krzysztof Korotkich

 

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce        Agata Daniłowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

II miejsce       Martyna Podskarbi - Szkoła Podstawowa nr 2 im. R. Traugutta w Czarnej Białostockiej

III miejsce      Kornelia Zajkowska – Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku

 
Wycieczka klas IV a, b, c do Torunia i Golubia-Dobrzynia.
Wpisany przez Iwona Niwińska, Jolanta Samojluk, Agnieszka Zajkowska   

W dniach 21 – 22.05.2019 klasy 4 SP miały przyjemność po raz trzeci w tym roku szkolnym wziąć udział w wyjeździe klasowym. Uczniowie podczas dwudniowej wycieczki  zwiedzili Toruń i Golub – Dobrzyń.

W towarzystwie przemiłego Pana Pilota Zbigniewa i sympatycznych toruńskich przewodników wychowankowie zobaczyli m.in.: Stare Miasto, Rynek Staromiejski
z Ratuszem, Katedrę Świętojańską, Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz). Seans w Planetarium dostarczył niesamowitych wrażeń podczas wirtualnej podróży w kosmos.
Na koniec intensywnego dnia dzieci miały wyjątkową lekcję pieczenia najprawdziwszych toruńskich pierników w Muzeum Piernika.

W drugim dniu wizyty czwartoklasiści zwiedzali Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Następnie przejechali do Golubia-Dobrzynia, by tam zwiedzić zamek z przewodnikiem. W trakcie wycieczki nie zabrakło czasu na zakup pamiątek.

Do domu dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

 
Ogólnopolski konkurs programowania gier „Dżemik”
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

Dnia 31 maja 2019 r. na Politechnice Białostockiej odbył się konkurs programowania gier. Nasz zespół w składzie Tomasz Macutkiewicz z klasy VI a i Marcin Kowalski z kl. VI a zajęli drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 44