Wydarzenia
Kapliczka Maryjna
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Miesiąc maj jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. Na Dzień Matki uczniowie klas IV wykonali przepiękne kapliczki Maryjne. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej. Gratuluję pięknej pracy.

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Wpisany przez Monika Żochowska, Dorota Staleńczyk   

1 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki przywitali nowy rok szkolny wraz z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Po prawie półrocznej przerwie od nauki stacjonarnej  wróciliśmy do szkolnych murów. Mimo że będziemy pracować w reżimie sanitarnym ze względu na epidemię koronawirusa, cieszymy się, że możemy być razem. Każdy z nas podczas zdalnego nauczania tęsknił za bezpośrednim kontaktem z uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły, dlatego podczas pierwszego spotkania po wakacjach wymienialiśmy się serdecznymi uśmiechami. Wychowawcy zapoznali swoje klasy z zasadami bezpiecznego funkcjonowania w szkole. Tego dnia wspominaliśmy również 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Doceniliśmy, że mimo utrudnionych warunków pracy mamy swobodny dostęp do nauki. Na kolejne dni wspólnych szkolnych spotkań życzymy wszystkim zdrowia, pogody ducha, cierpliwości, wyrozumiałości i wzajemnej życzliwości.

 
.
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

Drodzy Absolwenci,

31 lipca 2020 odbieram z OKE Wasze zaświadczenia z egzaminu po klasie ósmej. W szkole będą one do odebrania najwcześniej w poniedziałek 3 sierpnia od godziny 10.00. Przygotujemy Wam również jedna kopię zaświadczenia poświadczoną za zgodność z oryginałem. Pozdrawiam, życzę  dostania się do swojej wymarzonej szkoły.

 
Akcja #mojaflaga w klasie 4b
Wpisany przez Monika Żochowska   

Wybrani uczniowie z klasy 4b wzięli udział w akcji #mojaflaga, przesyłając zdjęcia z flagą Polski na maila swojej wychowawczyni ? Pani Moniki Żochowskiej. Prezentując biało-czerwone barwy narodowe, uczciliśmy 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 
Uczniowie z klasy 4b twórcami komiksów
Wpisany przez Monika Żochowska   

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klasy 4b mieli okazję omawiać na lekcjach języka polskiego jeden z komiksów z serii ?Kajko i kokosz?. Podczas zajęć poznali cechy komiksu, jego charakterystyczny język , tajniki jego historii:

https://www.youtube.com/watch?v=AQZbDBJmoaw

oraz proces tworzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=-VFG-22R-14 https://www.youtube.com/watch?v=OX3qmx7BSFg

Zwieńczeniem lekcji było wyzwanie postawione przed uczniami ? stworzenie własnego komiksu na dowolny temat. Wybrane najciekawsze prace możemy podziwiać na zdjęciach. Dzieci wykazały się nie tylko znajomością specyfiki tej formy książki, ale ujawniły swoją kreatywność, talent plastyczny oraz literacki.

 

 

 
Koronawirus w oczach uczniów klas 6c,6d
Wpisany przez Monika Żochowska   

Jednym z zadań podczas nauki zdalnej w ramach zajęć z języka polskiego rozwijających kompetencje kluczowe w klasie 6c i 6d było napisanie w dowolnej formie utworu inspirowanego czasem epidemii koronawirusa. W ten sposób młodzież zostawiła po sobie niezapomniany ślad. Uczniowie wybierali najczęściej jako formęwypowiedzi wiersz, fragment dziennika oraz list. Najciekawszy utwór wersowany prezentujemy poniżej, a trzy pozostałe najlepsze prace ? w załączniku.

 

<<<<  Prace uczniów w formacie PDF >>>>

Zachęcamy do lektury oraz stworzenia własnych tekstów jako pamiątki z tego wyjątkowego czasu.

?Epidemii czas?

 

Nadszedł trudny czas.

Stanął świat wokół nas.

Nie ma szkoły, nie ma pracy

kwarantanna dziś rodacy!

 

Puste ulice, nie spieszy się nikomu,

wszędzie słychać: Zostań w domu!

Każdy boi się o zdrowie,

gdy tylko ktoś koronawirus powie.

 

Choć słońce świeci,

nie mogą na placach bawić się dzieci.

 

Cały świat woła do Boga,

kiedy skończy się ta trwoga?

kiedy znowu będzie można,

z kolegami znów się spotkać?

 

Więc wirusie błagam wręcz,

idź już sobie precz!

 

(Weronika Falkowska)

 

 

 
Ubierz się w książkę
Wpisany przez Monika Żochowska, Agnieszka Słomińska   

23 października 2019 roku uczniowie klas IV z grupy teatralnej ?Za kurtyną? wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem "Wyobraź sobie", przystępując do akcji ?Ubierz się w książkę?. Zadaniem dzieci było stworzenie zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wizyty w szkolnej bibliotece, w której wybraliśmy odpowiednie książki. Kolejnym etapem była wycieczka do szkolnej garderoby, z której wypożyczyliśmy stosowne stroje. Po powrocie do Sali Nr 2, w której odbywały się zajęcia, przystąpiliśmy do tworzenia zdjęć, co okazało się wcale nie takim łatwym wyzwaniem. Do zrobienia dwóch fotografii potrzebowaliśmy bardziej naturalnego tła, więc na chwilę wyszliśmy na teren przyszkolnego placu zabaw. 3-godzinne zajęcia zakończyliśmy prezentacją zdjęć, którymi dzielimy się tutaj. Jesteśmy ciekawi, czy rozpoznacie ukrytych na zdjęciach czwartoklasistów oraz czy znacie treść wszystkich wykorzystanych w akcji książek.

 

 
Występ grupy teatralnej "Lustro" w Ignatkach
Wpisany przez Monika Żochowska   

 
Warning: opendir(/autoinstalator/joomla/images/stories//wydarzenia/2020/65</p> <p> </p> <p>/wydarzenia/2020/64) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /autoinstalator/joomla/plugins/content/jwsig.php on line 100
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Wpisany przez Anna Borowska   

26 czerwca 2020 roku zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok niezapomniany, bo II semestr upłynął pod znakiem narodowej kwarantanny ze względu na COVID-19, zdalnego nauczania i lekcji online. Uroczystości końcoworoczne miały zdecydowanie skromniejszą oprawę niż zwykle. Obyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego. O godz. 8.30 klasy VIII otrzymały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z rąk wychowawców. Był to także czas wspomnień, wzruszeń? Bo to przecież ostatni dzień w tej szkole? Następnie o godz. 9.30, w obecności Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza, Proboszcza Parafii pw. Świętej Trójcy ks. Dziekana Andrzeja Kondziora,  dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów klas VIII, odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu. Wójt Gminy wręczył także MEDALE WÓJTA GMINY JUCHNOWIEC KOŚCIELNY ZA WYBITNE WYNIKI W NAUCE najlepszym uczniom w naszej szkole. Otrzymali je: Miłosz Koszykowski ? kl. Vc, Julita Matys ? kl. VIIa, Zofia Lubecka ? kl. IVa. Gratulujemy.

Po zakończonej uroczystości wszyscy mogli udać się na zasłużony odpoczynek. Uczniowie klas I - VII odbierali swoje świadectwa według określonego grafiku.

Udanych wakacji! Do zobaczenia 1 września.

 

{gallery}/wydarzenia/2020/65{/galllery}

 

{gallery}/wydarzenia/2020/64{/gallery}

 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ?MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA?
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

W czasie zdalnego nauczania, w marcu 2020 r., biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pt. ?Moja ulubiona książka?. Był on skierowany do uczniów klas I ? III naszej szkoły, których zadaniem było stworzenie ilustracji obrazującej ich ulubioną książkę. Prace konkursowe można było dostarczyć do końca czerwca 2020 r. do biblioteki szkolnej lub przesłać drogą elektroniczną.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce ? Hanna Ramotowska, kl. II b,

II miejsce ? Jan Śliwowski, kl. I a,

III miejsce ? Natalia Bujnarowska, kl. II b.

Serdecznie gratulujemy laureatom. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone we wrześniu 2020 r.

 
Działania profilaktyczne
Wpisany przez Agata Pućkowska   

Okres zdalnego nauczania  to czas w którym nie można było zapomnieć o profilaktyce uzależnień. Oprócz działań podejmowanych przez pedagoga,  psychologa i nauczycieli skierowanych do uczniów i rodziców  sami uczniowie  (klas  VI)  pod  kierunkiem nauczyciela plastyki przygotowali ulotki o tematyce uzależnień.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 44
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto