Wydarzenia
V Konkurs Recytatorsko-Muzyczny poświęcony pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
Wpisany przez Administrator   

Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów województwa podlaskiego.

Miejsce i termin konkursu:

Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Konkurs recytatorski (poezja) – 6 czerwca 2019 r. godz. 9.30

Konkurs Pieśni o Ks. Jerzym Popiełuszce i czasach Solidarności – 6 czerwca 2019 r. godz. 9.30

Serdecznie zapraszamy!

<<<< Regulamin Konkursu i Formularze zgłoszeniowe- pobierz >>>>

<<<< „Wybór poezji związanej z postacią  Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki” - pobierz >>>>

 


 

 
Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Razem z Ekoludkiem chronimy zagrożone gatunki”.
Wpisany przez Monika Kaliszewska i Anna Truskolawska   

5 kwietnia 2019 roku klasy „0” i I-III uczestniczyły w podsumowaniu Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Razem z Ekoludkiem chronimy zagrożone gatunki”, którego tematyka była zgodna z tegoroczną kampanią edukacyjną w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 2019r. Organizatorkami konkursu i uroczystości były panie z klas III – p. Monika Kaliszewska i p. Anna Truskolawska, które przygotowały prezentacje multimedialne na temat zagrożonych gatunków zwierząt i roślin na świecie oraz w Polsce. Dzięki uprzejmości wójta Gminy Juchnowiec Kościelny pana Krzysztofa Marcinowicza, który objął patronatem konkurs oraz zasponsorował nagrody, aż 16 uczestników zostało wyróżnionych upominkami:

 

I kategoria   klasy 0 – I

I MIEJSCE Justyna Maciejczuk kl. I b ZS w Juchnowcu Górnym (p. Anna Wysocka-Borys)
II  MIEJSCE Zuzanna Kościuczyk kl. „02” ZS w Juchnowcu Górnym (p. Monika Zawadzka)
III  MIEJSCE Emilia Maciejczuk kl. „01” ZS w Juchnowcu Górnym  (p. Anetta Śliwowska)

WYRÓŻNIENIA Zuzanna Borowska kl. „02” ZS w Juchnowcu Górnym  (p. Monika Zawadzka)
Maja Kubiak kl. „02” ZS w Juchnowcu Górnym (p. Monika Zawadzka)
Hanna Ramotowska kl. I b  ZS w Juchnowcu Górnym (p. Anna Wysocka-Borys)
Maria Skorulska kl. I b ZS w Juchnowcu Górnym  (p. Anna Wysocka-Borys)

II kategoria   klasy II – III

I MIEJSCE Maria Kiryluk kl. III a ZS w Juchnowcu Górnym (p. Anna Truskolawska)
II MIEJSCE Natalia Olechnicka kl. III b ZS w Juchnowcu Górnym (p. Monika Kaliszewska)
III MIEJSCE Maja Kazuczyk kl. II b ZS w Juchnowcu Górnym (p. Mariola Sagun)
Zuzanna Puchacz kl. II b SP w Kleosinie (p. Ewa Popławska)

WYRÓŻNIENIA Amelia Kozak kl. III a ZS w Juchnowcu Górnym (p. Anna Truskolawska)
Julia Niewiadomska kl. II b ZS w Juchnowcu Górnym (p. Mariola Sagun)
Zuzanna Sobocińska kl. III a ZS w Juchnowcu Górnym (p. Anna Truskolawska)
Mateusz Kwiatkowski kl. II b ZS w Juchnowcu Górnym (p. Mariola Sagun)
Zofia Lubecka kl. III a ZS w Juchnowcu Górnym (p. Anna Truskolawska)

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zabawy z Ekoludkiem już w przyszłym roku!


 
Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego “Baje, bajki, bajeczki...”
Wpisany przez Monika Żochowska   

10 kwietnia 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje XXXI Małego Konkursu  Recytatorskiego „Baje,  bajki,  bajeczki...”. Jury konkursu (p. Anna Radziewicz oraz p. Monika Żochowska) oceniała młodych recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych.

Spośród 13 uczestników z klas I-IV wyróżniły się Gabriela Sobocińska z kl. Ia oraz Amelia Wojewódzka z kl.IIb. Laureatami zostali:

I miejsce – Emilia Jabłońska, kl. IIb

II miejsce – Amelia Jaroszko, kl. IIa

III miejsce – Jan Sic, kl. IIb

W klasach starszych (V-VIII) zaprezentowało się 17 uczniów. Na wyróżnienie zasłużył Marcin Kowalski z kl.VIa. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Anna Pełszyńska, kl. VIa

II miejsce – Marcin Domaszuk, kl. Vb

III miejsce – Aleksandra Gilewska, kl. VIb

Na etapie gminnym naszą szkołę będą reprezentować zdobywcy I i II miejsca. Już teraz trzymamy za nich kciuki, a wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

 
Konkurs Pieśni Religijnej
Wpisany przez Iwona Dudzik   
05.04.2019. w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Religijnej. Udział wzięło 12 uczniów S.P.
Występy uczestników oceniane były w dwóch kategoriach:
  • I kategoria - klasy IV - VI
  • II kategoria - klasy VII - VIII S.P. i kl. III gim.
W I kategorii I miejsce zajęła Wiktoria Mróz z kl. VIa, II miejsce zajęła Aniela Urbanowicz z kl. Vb, III miejsce zajęła Zofia Litwińczuk z kl. Va.
Wyróżnienie otrzymał Filip Zajkowski z kl. IVb.
W II kategorii I miejsce zajęła Julia Kozak z kl. VIIb.

 

 
Wizyta kl. VII w Muzeum Wojska Białystok
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko   

„Sfinansowano ze środków Fundacji PZU”

5 kwietnia uczniowie klas VII - członkowie Ludowego Uczniowskiego Klubu „Amator” - odwiedzili Muzeum Wojska w Białymstoku. W muzeum siódmoklasiści wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Polska moją Ojczyzną”. Z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o okolicznościach wyzwalania Białegostoku w 1919 r. po umownym zakończeniu II wojny światowej. Chłopcy mieli możliwość przymierzenia elementów autentycznego munduru żołnierskiego z r. 1919.

Młodzież z dużym zaangażowaniem pracowała też w trakcie warsztatów pt. „Polska to dla mnie ... Ojczyzna to dla mnie ... Mała ojczyzna to dla mnie...” w Muzeum Wojska Białystok. Uczniowie za pomocą wycinków z aktualnych gazet próbowali zdefiniować indywidualnie swoje osobiste rozumienie pojęcia Ojczyzna. Efektem pracy w grupie są ciekawe kolaże, które zabrane zostały do siedziby klubu.

Wycieczka do Muzeum Wojska Białystok odbyła się w ramach projektu „Drogi do Niepodległej Polski” finansowanego ze środków Fundacji PZU. Projekt jest adresowany do uczniów klas VII.

 

 

 

 

 
Targi Edukacyjne
Wpisany przez Administrator   

W dniu 3 kwietnia 2019r. w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Wybór przyszłości - wiele możliwości"”po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole "Targi Edukacyjne”. Na zaproszenie organizatorów - doradców zawodowych: Beaty Cylwik i  Elżbiety Jaroszuk - odpowiedziało 18 placówek :Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej, Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych WSAP w Białymstoku, Liceum Ogólnokształcące CN-B Feniks w Białymstoku, Zespół Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku,  Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, Technikum Usług Fryzjerskich DEHAG w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku, Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 w Białymstoku, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Technicznych w Białymstoku, Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku, Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku (XIII LO), X Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku (IX LO), Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Każda szkoła przygotowała swoje stanowisko promocyjne. Młodzież miała  okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami wystawiających się szkół, poznać warunki nauki, obejrzeć prezentację z działalności szkół. Wśród uczniów prezentujących szkoły byli nasi absolwenci, którzy zachęcali do pójścia w ich ślady. Targi zwiększyły dostępności informacji edukacyjnej i zawodowej dla uczniów. Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się do kalendarza imprez w naszej szkole.

 
Wyjazd klas VIII na Targi Edukacyjno-Zawodowe w Białymstoku
Wpisany przez I. Szczerbińska, A. Kosińska, I. Dacewicz   

Uczniowie klas VIII pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w Targach Edukacyjno-Zawodowych, które odbyły się 28 marca 2019 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wyjazd miał na celu pomoc uczniom w zaplanowaniu dalszej kariery edukacyjnej w kontekście przyszłego zatrudnienia. Targi były częścią promującego kształcenie zawodowe projektu „Dobry zawód, fajne życie”, realizowanego w województwie podlaskim. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszego regionu oraz uzyskać szczegółowe informacje o danej placówce oraz dowiedzieć się o zasadach rekrutacji do szkół.

 
Ogólnopolski konkurs plastyczny „W bajkowym świecie Mikołajka, Asterixa, Tintina …”
Wpisany przez Agnieszka Słomińska   

W marcu 2019 r. uczniowie klas II –VI szkoły podstawowej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „W bajkowym świecie Mikołajka, Asterixa, Tintina…”,  organizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. o. Anastazego Pankiewicza w Łodzi. Do biblioteki szkolnej dostarczono 20 prac, które zostały wysłane organizatorowi konkursu.

W konkursie nagrodzono dwóch uczniów naszej szkoły:

- Michał Skowroński z kl. VI b otrzymał wyróżnienie,

- Gabriela Gąsiorowska z kl. V c zdobyła III miejsce.

 

 
Audycja muzyczna dla klas I-IV
Wpisany przez Mariola Sagun   

01.04.2019r. uczniowie klas I-IV uczestniczyli w audycji muzycznej pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”. Wspólnie odbyli podróż wodami Wisły od Tatr po Bałtyk, zatrzymując się w Krakowie, Warszawie i Toruniu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w poszczególnych zadaniach. Tańczyły, śpiewały, odgrywały role postaci historycznych  związanych z różnymi regionami Polski.

 
Rekolekcje
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

W dniach 18-20 marca 2019 roku w naszej szkole przeżywaliśmy Szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Zanurzeni w Bożym Miłosierdziu”. Podczas trzydniowych praktyk wielkopostnych punktem centralnym każdego dnia była Eucharystia, na którą chodziliśmy    do kościoła parafialnego. W kościele przeżywaliśmy także adorację krzyża, sakrament pokuty i pojednania oraz drogę krzyżową prowadzoną przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Podczas zorganizowanych zajęć w szkole mogliśmy poznać ciekawych prelegentów, którzy głosili do nas Słowo Boże.

Konferencje w szkole głosili: siostra Marzena Kucharska Albertynka z Warszawy (Miłosierdzie realizowali swoim życiem- św.  Brat Albert Chmielowski i św.  Matka Teresa  Kalkuty),  Ks. Adam Dawidowicz (Miłosierdzie  realizował swoim życiem św. Jan Paweł II i konferencję   o spowiedzi świętej Porządki duszy), siostra Julita Zawadzka ze zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny (Słudzy  Miłosierdzia Bożego- św. siostra Faustyna Kowalska i bł. Ks. Michał Sopoćko). Ks. Piotr Zimnoch (Caritas- miłosierdzie w praktyce), Ks. Wiesław Kulesza (Miłosierni czynią świat bardziej ludzkim). Naukę rekolekcyjną w kościele parafialnym głosił Ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy.  Bóg zapłać wszystkim prelegentom tegorocznych rekolekcji.

Uczniowie młodszych klas brali udział w konkursie wiedzy dotyczącej Wielkiego Postu i Wielkanocy, oglądali  film pt.  „Opowieść o  Jezusie”, rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki i rebusy wielkopostne. Wykonali także dwie prace plastyczne: stacje drogi krzyżowej i witraż wielkopostny. Czas tegorocznych rekolekcji przepełniony był modlitwą, Słowem Bożym, pantomimami i wspólnym śpiewem na chwałę Pana.

 

 

 
Wyjazd uczniów na mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Wpisany przez W. Rogowski, A. Opryszczko, I. Dacewicz   

16 marca 2019 roku uczniowie klas VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe na mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Koroną Kielce, rozegranego w ramach 26 kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Młodzież miała okazję na żywo zobaczyć zmagania piłkarzy na najwyższym szczeblu rozgrywek w naszym kraju, mogła uczestniczyć w kulturalnym kibicowaniu białostockiej drużynie. Była to okazja do promowania aktywności fizycznej oraz zachowania w duchu fair play w rywalizacji sportowej. Mimo gorącego dopingu naszej "Jadze" nie udało się zdominować rywala i mecz zakończył się przegraną 1:3. Nie zważając na to zawsze jesteśmy z drużyną i trzymamy kciuki za wyniki kolejnych rozgrywek.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36