Wydarzenia
Zaproszenie na wieczór kolędowy
Wpisany przez Agata Pućkowska   

Serdecznie zapraszamy całe rodziny w dniu 13 stycznia 2018 roku ( sobota) o godz. 17.00 na „Wieczór kolędowy” w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki Juchnowcu Górnym.

W programie:

  • Koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru
  • „Jasełka” przygotowane przez uczniów klas VII szkoły podstawowej

Podczas spotkania  odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz dzieci z Syrii w ramach Projektu UNICEF  „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.

 
Akcje charytatywne
Wpisany przez Agata Pućkowska   

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy mamy potrzebę dzielić się dobrocią  z innymi bardziej niż kiedykolwiek, dlatego też organizujemy, bądź włączamy się w organizowane akcje charytatywne. Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję „Gwiazdka dla dziecka”, dzięki której siedmioro dzieci z naszej szkoły otrzymało przygotowane przez nauczycieli paczki świąteczne. Oprócz tego cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowanie „Szlachetnej paczki” dla matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci, będącej w trudnej sytuacji materialnej.

 
Najładniejszą Szopkę Bożego Narodzenia i Gwiazdę kolędniczą
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz i Jan Sagun   

W dniach 18- 22 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym odbył się konkurs na „Najładniejszą Szopkę Bożego Narodzenia i Gwiazdę kolędniczą". Prace były wykonane z różnych  materiałów (tektura, drewno, słoma, itp.). Szopki i Gwiazdy zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Spośród prac komisja w składzie:

mgr Małgorzata Jabłońska, mgr Bogumiła Fidziukiewicz, mgr Małgorzata Dakowicz, mgr Jan Sagun, w kategorii Gwiazdy wybrała najlepsze prace, których autorami są następujące osoby:

1 miejsce: Aleksandra Gilewska Vb SP i Igor Gilewski IIIa SP,

2 miejsce: Dawid Jezierski, Maciej Bieryło IIIB GIM,

3 miejsce: Marlena Barbarewicz, Krzysztof Kuczyński, Jakub Głowacki IIIA GIM .

Wyróżnienie: Przemysław Sacharzewski, Klaudiusz Gryc, Adrian Dawidowicz IIIB GIM.

W kategorii Szopki wybrała najlepsze prace, których autorami są następujące osoby:

1 miejsce: Izabela, Emilia, Natalia Tarasiuk,

2 miejsce: Wiktor Zalewski Va SP, Emilia Zalewska IIIc SP  i Tomasz Macutkiewicz Va SP,

3 miejsce: Aleksandra i Joanna Trzeciak,

Wyróżnienie: Marcin Domaszuk IVb SP

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Z „Opowieścią Gabriela” na Wigilii Bajkowej Fabryki Nadziei
Wpisany przez Administrator   

W ubiegłym roku nauczyciele Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym pracowicie przygotowywali szkolne jasełka. „Opowieść Gabriela” obejrzało mnóstwo osób. W tym roku okazało się, że naszymi jasełkami możemy uradować dzieci z onkologii DSK oraz ich rodziny w czasie Wigilii organizowanej przez Fundację „Bajkowa Fabryka Nadziei” w Rezydencji Protasy. W niedzielę więc, 17 grudnia 2017 r., zebraliśmy scenografię, kostiumy i rekwizyty i w bajkowym otoczeniu popłynęła opowieść o cudzie Bożego Narodzenia… Radości, wzruszeniom i zachwytom nie było końca.

 
Życzenia

 

<<<< Link do Jasełek "Opowieść Gabriela" >>>>

 
Zaproszenie
Wpisany przez Administrator   

 

 
DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STANU WOJENNEGO
Wpisany przez Administrator   

12 grudnia 2017 r. uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu – obchodach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku, Wojewodę Podlaskiego, Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych oraz Radę Konsultacyjną ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Nasi uczniowie zostali zaproszeni, aby swoim występem uświetnić uroczystości. Spektakl o Odzyskaniu Niepodległości przygotowała p. Monika Żochowska, dodatkową oprawę stanowił chór szkolny pod opieką p. Iwony Dudzik. Występ wzbudził wzruszenie wśród licznie przybyłych gości.  Byliśmy świadkami wręczenia przez Wojewodę Podlaskiego odznaczeń państwowych oraz wysłuchaliśmy przesłania skierowanego przez bohaterów wydarzeń Grudnia ’81 do młodego pokolenia.

 
Zbiórka żywności Caritas
Wpisany przez Agata Pućkowska   

W dniu 8 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Agaty Pućkowskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas pod hasłem „ TAK POMAGAM”. W tym roku żywność z długim okresem przydatności do spożycia zbieraliśmy w sklepie „Biedronka” w Horodnianach.

 
„Mikołaje z Juchnowca”
Wpisany przez Agata Brzósko   

Wczuwając się w trudne położenie Polaków w małych miejscowościach na Litwie już kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności, materiałów papierniczych, przyborów szkolnych, sprzętu sportowego i środków czystości. Koordynatorem akcji pomocowej w szkole była p. A. Brzósko wraz z wychowankami -  kl. Ia, segregacją przyniesionych darów chętnie zajęła się pani Anna Truskolawska z p. Małgorzatą Grzegorczyk. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie  i wychowawczynie grupy przedszkolnej „Żabki” oraz klas O1, Ia,  IIa, IIIa,b,c,  IVa,b,c,d, Va,b, VIa,b, VIIa,b, IIb gim., IIIa gim., IIIb gim. – ucz. Karolina Kamińska oraz nauczyciele: p. K. Mosiej. Pomoc zostanie przekazana do polskich placówek – Domu Dziecka w Solecznikach oraz Wielofunkcyjnego Centrum Edukacyjnego w Taboryszkach jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przez OM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania  w Białymstoku. Wszystkim dziękujemy za dar serca.

 

 
Projekt "Domek dla lalek"
Wpisany przez Anna Radziewicz, Justyna Zdziech   

Projekt "Domek dla lalek" trwał od października do grudnia 2017 r. W tym "dużym" przedsięwzięciu brały udział dzieci ze świetlicy z klas I-III. Głównym celem tego projektu było zaplanowanie działań tak, by osiągnąć konkretny cel (domek  dla lalek) w określonym czasie (do 5 grudnia 2017r). Domki powstawały pod kierunkiem wychowawców świetlicy p. Anny Radziewicz i p. Justyny Zdziech. Te wspaniałe prace można obejrzeć na wystawie szkolnej do 20 grudnia 2017 r.

 
Igrzyska młodzieży szkolnej województwa podlaskiego w badmintonie
Wpisany przez Elżbieta Jaroszuk   

W dniu 12 grudnia  2017 r. dziewczęta  i chłopcy naszego gimnazjum uczestniczyli w IGRZYSKACH MŁODZIEZY SZKOLNEJ  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE.     Zawody odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku. Finały wojewódzkie otworzył Wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marek Sadowski. Podczas uroczystego zamknięcia zawodów Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku Pan Lech Szargiej udekorował zwycięzców medalami oraz wręczył puchary, dyplomy, statuetki oraz koszulki z logo „Mistrza Województwa Podlaskiego”. W finałach startowało osiem szkół wyłonionych na igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich.

W finałach wojewódzkich startowało po 8 najlepszych  drużyny dziewcząt i chłopców z naszego województwa.

Dziewczęta naszej szkoły zajęły w końcowej kwalifikacji 5 miejsce a drużyna chłopców 4 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

 

Skład drużyny dziewcząt:

1.Martyna Olechnicka IIa

2.Anna Zalewska IIa

3.Klaudia Waszkiewicz II a

4.Natalia Mościcka IIb

 

Skład drużyny chłopców:

1.Piotr Błoszyński IIIa

2. Dawid Jezierski IIIb

3. Kacper Gierej IIb

4.Igor Makarski IIb

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 26