Konkursy
KONKURS „ NAJPIĘKNIEJSZA GWIAZDA KOLĘDNICZA” 2013 r.
Wpisany przez Jan Sagun   

W dniach 9-13 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Gwiazdę Kolędniczą". Prace były wykonane z różnych materiałów (tektura, drewno, słoma itp.). Gwiazdy kolędnicze zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Spośród 13 prac komisja w składzie: mgr Anna Radziewicz, mgr Iwona Dudzik, mgr Małgorzata Jabłońska, mgr Małgorzata Dakowicz, mgr Jan Sagun, wybrała najlepsze prace, których autorami są następujące osoby:

I miejsce – Karol Stasiewicz IIA Gim.,

II miejsce – Julia i Łukasz Muszyńscy z kl. IIIb SP,

III miejsce – Wiktoria i Aleksandra Zalewskie.

Wyróżniono pracę Adriana Kuczyńskiego i Jakuba Perkowskiego z kl IIIB Gim.

Gratulujemy!

 
Konkurs Piosenki Dziecięcej „O Tobie śpiewam Ojczyzno”
Wpisany przez Mariola Sagun   

10.05.2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Dziecięcej „O Tobie śpiewam Ojczyzno”. Zorganizowany został przez p. Mariolę Sagun w ramach całorocznych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział uczniowie z klas I-III. Jury w składzie p. Teresa Radziewicz i p. Małgorzata Stasiewicz wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Filip Zajkowski z klasy IIIa z utworem „Jak długo w sercach naszych”
II miejsce – Zuzanna Sobocińska z klasy IIa z utworem „Taki kraj”
III miejsce – Antonina Litwińczuk z klasy Ia z utworem „Nasze polskie ABC”
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Konkurs na „Szopkę Bożego Narodzenia 2013 r."
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

W dniach 10-13 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym odbył się konkurs na „Szopkę Bożego Narodzenia”. Celem corocznego konkursu jest podtrzymywanie tradycji chrześcijańskiej, promowanie postaw twórczych, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości artystycznej, zachęcanie do wspólnej rodzinnej  twórczości, utrwalanie tradycji lokalnej. Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Spośród 18 prac komisja w składzie: mgr Anna Radziewicz, mgr Iwona Dudzik, mgr Małgorzata Jabłońska, mgr Małgorzata Dakowicz, mgr Jan Sagun, wybrała najlepsze prace, których autorami są następujące osoby :

I miejsce - Anna i Jan Muszyńscy z rodziną,

II miejsce - Weronika i Karol Stasiewicze z rodziną,

III miejsce – Dominika Skórak z rodziną.

Wyróżniono pracę Magdaleny Matys z kl. IIIb Szkoły Podstawowej.

Gratulujemy!

 
XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska   

W dniu 11 maja 2018 r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży. Jury w składzie:  Kinga Matusiak (przewodniczący), Julita Skiepko, Paulina Miłkowska, Helena Marcinkiewicz (członkowie), po wysłuchaniu uczestników postanowiło przyznać:
I miejsce Gabrieli Matwiejczuk  ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku za recytację wiersza Leonardy Szubzdy „W Kuryłach”;
II miejsce Aleksandry Szabuńko ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku za recytację wiersza Teresy Radziewicz „Sonia kocha”;
III miejsce Wiktorii Głażewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku za recytację wiersza Joanny Tołłoczko „Ja Penelopa”.
Ponadto przyznano wyróżnienia:
- Dominice Skórak z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Kościelnym za recytację wiersza Józefy Drozdowskiej „Widzenie nad Czarną Hańczą”;
- Julii Grabowik ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku za recytację wiersza Teresy Radziewicz „Wiersz, który nie może mieć tytułu”;
- Samancie Sikorze z Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie za recytację wiersza Dariusza Adamowskiego „Sonet”.

 

 

 

 

 
„Maraton matematyczny”
Wpisany przez Sylwia Naliwko   

Dobiegł końca trzyetapowy szkolny konkurs „Maraton matematyczny”. Celem konkursu było wzbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką, pobudzanie do twórczego myślenia oraz samodzielnego rozwiązywania problemów. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej przez ponad dwa tygodnie zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. 4 grudnia 2013 r. nastąpił finał konkursu, w którym zmierzyli się najlepsi. Komisja konkursowa w składzie p.Sylwia Naliwko i p. Renata Karwowska wyłoniła następujących zwycięzców:
Joanna Kuczyńska, uczennica kl.VI – I miejsce
Natalia Mościcka, uczennica kl. IV – II miejsce
Dawid Kulesza, uczeń kl. VI – III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Powiatowy Turniej BRD
Wpisany przez Jan Sagun   

23 kwietnia 2018r. odbyły  się w naszej szkole  powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD. W zawodach wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych i 6 gimnazjów z terenu powiatu białostockiego. Na początku głos zabrała dyrektor naszej szkoły p. Barbara Klimaszewska, która w ciepłych słowach dodała otuchy wszystkim startującym. Udanych zawodów i bezpiecznej jazdy życzyli również:  Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny p. Krzysztof Marcinowicz oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i WORD w Białymstoku. Po przemówieniach  uczestnicy  turnieju  obejrzeli występ dziewcząt z Młodzieżowego Zespołu Ludowego  „Jarzębinki – plus”. A później były już zmagania turniejowe – uczniowie musieli rozwiązać test pisemny z przepisów ruchu drogowego, przejechać rowerowy tor przeszkód i udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Suma punktów ze wszystkich części turnieju decydowała o kolejności zajętych miejsc. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że nasi uczniowie zakończyli tę rywalizację z sukcesem. Obie drużyny zajęły drugie miejsca - zarówno w klasyfikacji szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.

Drużyny wystąpiły w składzie:

Szkoła podstawowa: Korytkowska Natalia, Sołtan Dominika, Głowacki Dawid, Nowakowski Mateusz

Gimnazjum:  Barbarewicz Marlena, Błoszyński Piotr, Jezierski Dawid

Gratulujemy!

 
KONKURS CZYTELNICZY „CZY ZNASZ DZIECI Z BULLERBYN?”
Wpisany przez Anna Kieczka   

 

21 listopada 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej „Czy znasz Dzieci z Bullerbyn?”. Uczestnicy współzawodnictwa, po uprzednim przeczytaniu książki napisanej przez Astrid Lindgren, rozwiązywali pisemny test sprawdzający znajomość treści tej – uważanej za najlepszą książkę dla dzieci – powieści.

WYNIKI KONKURSU

KLASY II

I miejsce oraz tytuł NAJLEPSZY ZNAWCA KSIĄŻKI „DZIECI

Z BULLERBYN” NA POZIOMIE KLAS II:

ŁUKASZ KISZYCKI z kl. II a

II miejsce Julia Kozak z kl. II b

III miejsce Weronika Mielech z kl. II a

KLASY III

I miejsce oraz tytuł NAJLEPSZY ZNAWCA KSIĄŻKI „DZIECI

Z BULLERBYN” NA POZIOMIE KLAS III:

ex aequo JULIA KORZENIECKA z kl. III a

i KACPER MUSZYŃSKI z kl. III b

II miejsce - Oliwia Grabowska z kl. III b

III miejsce - Aleksandra Kuczyńska z kl. III b

 

 

 
ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI”
Wpisany przez Anna Kieczka   

26.04.2018 r. dziesięcioro reprezentantów naszej szkoły konkurowało z przedstawicielami szkół podstawowych w Kleosinie i w Księżynie podczas eliminacji gminnych XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Poziom konkursu był wysoki. W kategorii klas V-VII komisja zarządziła „dogrywkę”, w której trzy uczestniczki zostały poproszone o przedstawienie drugiego przygotowanego wiersza: Julita Matys z kl. V b i Jagoda Radziewicz z kl. VI a z naszej szkoły oraz uczennica z ZS w Kleosinie. Zwyciężyła Julita Matys, i to ona – obok najlepszej recytatorki w kategorii kl. I-IV ze szkoły w Kleosinie – będzie reprezentować Gminę Juchnowiec Kościelny podczas finału wojewódzkiego tego konkursu 25 maja w Białymstoku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim reprezentantom. Julicie gratulujemy i życzymy wielu  sukcesów w przyszłości!

 
Konkurs Polonistyczny
Wpisany przez Monika Żochowska   

12 i 13 listopada odbył się w naszej szkole I etap X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”pod patronatem KNP przy Polskiej Akademii Nauk. We wtorek uczniowie klas IV-VI SP oraz przedstawiciele gimnazjum napisali test „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, zaś w środę  zmierzyli się z częścią konkursową pod hasłem „Z ortografią na co dzień”. Uczniowie przygotowywali się do obu konkursów na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie www.poprawnapolszczyzna.pl. Do II etapu zakwalifikują się Ci, którzy uzyskają 75% poprawnych odpowiedzi. Na wyniki czekamy do 18 grudnia, ale nie tracąc czasu, zabieramy się do przygotowań do kolejnego etapu.

 
VII Wojewódzki Konkurs Historyczny „Mikołaj Kopernik i jego czasy”
Wpisany przez Alicja Borchert, Marek Borchert   

16 kwietnia 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych – Kinga Jastrzębska z klasy III a oraz Igor Makarski z klasy II b – wzięli udział w VII Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mikołaj Kopernik i jego czasy” zorganizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego przez Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Dla uczniów naszej szkoły konkurs wiedzy zakończył się pomyślnie – Igor Makarski zajął I miejsce, zaś Kinga Jastrzębska otrzymała tytuł finalistki.

Opiekunami uczniów byli Alicja i Marek Borchertowie. Gratulujemy naszym uczniom odniesionych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach na wysokim szczeblu.

 
Rozstrzygnięcie konkursu na zbiórkę baterii
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka i Małgorzata Skwarko   

W ramach działań ekologicznych uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym przez cały rok szkolny 2012/2013 uczestniczyli w Szkolnym Programie REBA Organizacji Odzysku S.A. i FundacjiZielone Płuca Polskirealizowanymw ramach kampanii „Nasza Misja-Mniejsza Emisja”. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, licznie wzięli udział w konkursie na  „Zbiórkę zużytych baterii” przynosząc wiele kilogramów szkodliwych odpadów ( 5062 sztuk). Konkurs rozstrzygnięto na 3 poziomach edukacyjnych.

Klasy I –III SP

I miejsce – Jakub Skarżyński, II miejsce – Mateusz Nowakowski, III miejsce – Łukasz Żółkowski

Klasy IV – VI SP

I miejsce – Magdalena Chraboł,  II miejsce – Tomasz Siemaszko,  III miejsce – Piotr Skarżyński

Klasy I – III gimnazjum

I miejsce – Edyta Domaszuk, II miejsce – Aleksandra Harasimczuk, III miejsce –Kamil Chroscicki

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8