Konkursy
Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne Wakacje 2014”
Wpisany przez Małgorzata Dakowicz   

W dniach 2-9.06.2014 w Zespole Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, odbył się  konkurs informatyczny na prezentacje multimedialną pt. „ Bezpieczne Wakacje 2014” dla klas VI Szkoły Podstawowej i kl. I-II Gimnazjum.

Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa, uświadamianie młodzieży zagrożeń związanych z wakacyjnymi wyjazdami, poprawa bezpieczeństwa w okresie roku szkolnego, promocja bezpiecznych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu.

Prace konkursowe zostały ocenione przez komisję w składzie:
mgr Iwona Dudzik,
mgr Małgorzata Dakowicz,
mgr Agnieszka Zajkowska.

Na podstawie następujących kryteriów: zgodność pracy z tematyką, inwencja i pomysłowość prezentacji  oraz ogólne wrażenia estetyczne, wybrano zwycięzców:

I  miejsce- Dawid Kulesza VIb sp,
II miejsce- Ola Kuczyńska IB gim,
III miejsce- Julita Markiewicz IB gim,
wyróżnienie: Julita Felczuk IB gim.

 
XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu „Wielcy Polacy – ich dokonania i zasługi”
Wpisany przez Alicję Borchert   

W czerwcu został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs poświęcony wybitnym postaciom z historii Polski. Organizatorzy zaproponowali bardzo atrakcyjne formy prac konkursowych, czyli prezentację multimedialną oraz film, dlatego młodzież chętnie do niego przystąpiła. Wśród reprezentujących nas uczniów najlepszą pracę wykonała Dominika Sałacińska z kl. III b gimnazjum, która zajęła II miejsce. Jury wyróżniło również pracę stworzoną przez trzy gimnazjalistki - Izabelę Zalewską z kl. III b, Kamilę Kuleszę z kl. III a, a także Izabelę Tarasiuk z kl. III b.

 

 
KONKURS PIOSENKI ZAGRANICZNEJ
Wpisany przez Dorota Staleńczyk   

28.05.2014r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Zagranicznej. Zgłosiło się 5 wykonawców w tym duet i zespół muzyczny. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie: Barbara Cylwik, Agnieszka Kosińska, Dorota Staleńczyk, Iwona Szczerbińska, Małgorzata Wiska-Koszykowska. Ocenie podlegały: muzykalność, walory głosowe, dykcja/ poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureaci konkursu:

I miejsceKinga Jastrzębska wykonała piosenkę My heart will go on Celine Dion,

II miejsceJulia Grzywińska zaśpiewała utwór When I was your man Bruno Mars’a,

III miejsce ex aequoMarta Zalewska z piosenką My heart will go on Celine Dion i zespół „Szalone Matrioszki” w składzie: Anna Badalian, Edyta Domaszuk, Aleksandra Jaroszuk, Monika Korzeniecka, Sylwia Litwiejko, Anna Sidor i Dominika Zubrzycka zaprezentował  Niebiesa Jewropy Aleksandra Rybaka.

Wyróżnienie otrzymał duet: Katarzyna Lubecka i Izabela Litwiejko za wykonanie piosenki Make it shine Victorii Justice.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

 
XI ogólnopolski konkurs literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”
Wpisany przez Alicję Borchert   

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu zorganizowała bardzo ambitny konkurs dla miłośników baśni. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego według określonych kryteriów. W każdym utworze należało połączyć wybrane motywy z twórczości Hansa Christiana Andersena z wiedzą o swoim regionie (opisami strojów, potraw, obyczajów, krajobrazów itp.). Autorką pracy opublikowanej w tomiku baśni pokonkursowych pt. „I ty możesz zostać baśniopisarzem. Prace wybrane” jest nasza uczennica z klasy V a – Gabriela Bieryło. Jej szkolnym opiekunem była pani Alicja Borchert. Gratulujemy dziewczynce pierwszego poważnego sukcesu literackiego.

 
Konkurs pieśni o Patronie szkoły i czasach Solidarności
Wpisany przez Iwona Dudzik   

26.05.2014 r. w naszej szkole odbył się Konkurs pieśni o Patronie szkoły i czasach Solidarności.

Udział w konkursie wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Laureatkami zostały:
Szkoła Podstawowa
I miejsce - Kinga Woźniuk Va
II miejsce - Kinga Jastrzębska Va
III miejsce - Marta Zalewska VIb
Gimnazjum
I miejsce - Monika Korzeniecka IIIa
II miejsce - Dominika Zubrzycka IIIa

 
Konkurs czytania ze zrozumienie klas pierwszych
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 14.06.2018r. na pierwszej lekcji odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem klas pierwszych. Wzięło w nim udział po pięć osób z  klasy Ia i Ib. Każdy uczestnik konkursu musiał z wielka uwagą przeczytać tekst „W  pokoju Ewy” i odpowiedzieć poprawnie i w dobrym tempie na 12 pytań. Najlepiej poradzili sobie:

I miejsce – Jan Sic kl.Ia

II miejsce  - Michał Ochocki kl. Ia

III miejsce – Jakub Lipski kl.Ib

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury: pani Agata Brzósko i pani Mariola Sagun. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a  szczególnie zwycięzcom. Życzymy im jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku.

 
IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży
Wpisany przez Agnieszka Zajkowska   

Dnia 15 maja 2014r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży w ramach XXI Powiatowego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Juchnowcu Kościelnym– Melpomena 2014. 17 recytatorów z gimnazjów z terenu powiatu białostockiego prezentowało utwory poetów regionalnych.
Jury postanowiło nagrodzić następujących recytatorów:
I miejsce – Patrycja Karłów z Zespołu Szkół w Gródku;
II miejsce – Dominika Zubrzycka z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
III miejsce – Edyta Domaszuk z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wyróżnienia:
Laura Magnuszewska z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Aleksandra Ostapczuk z Zespołu Szkół w Gródku
Katarzyna Papińska z Zespołu Szkół w Poświętnem
Anna Sidor z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Monika Woronicz z Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie

 
Klasowy konkurs pięknego czytania w klasie III a
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

30 maja 2018 roku chętni uczniowie klasy III a wzięli udział w Klasowym Konkursie Pięknego Czytania. Każdy uczestnik otrzymał wcześniej do przygotowania teksty,  a następnie losowo wybierał jeden z nich do zaprezentowania na forum klasy. Wszyscy czytający bardzo ładnie przygotowali swoje prezentacje. Publiczność z uwagą słuchała ciekawych i niejednokrotnie pouczających tekstów, a następnie nagradzała każdy występ gromkimi  brawami. Najlepiej poradzili sobie:

I miejsce Filip Zajkowski

II miejsce Kacper Domaszuk

III miejsce Adam Filipczuk

Jurorami w konkursie była pani Agnieszka Skarżyńska, pani Iwona Niewińska oraz przedstawicielka samorządu klasowego Maja Orłowska.

 
Wojewódzki konkurs- Podlasie
Wpisany przez Jan Sagun   

20 maja 2014 r. w  Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie
II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa”. Bardzo duży sukces odniosło w nim dwoje uczniów z klas III naszego gimnazjum, gdzie w kategorii form przestrzennych pierwsze miejsce zajęła  Katarzyna Wojszko, a Jakub Perkowski otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu uczniom oraz p. Janowi Sagunowi , pod kierunkiem którego prace zostały wykonane.

 
IV Konkurs Recytatorsko-Muzyczny poświęcony pamięci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Wpisany przez Administrator   

 
KONKURS RECYTATORSKI „BAJE, BAJKI, BAJECZKI...”
Wpisany przez Anna Kieczka   

7 maja 2014 r. odbyły się szkolne eliminacje XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki...” dla uczniów klas I-VI SP.  Komisja w składzie: p. Teresa Radziewicz, p. Anna Kieczka, p. Monika Żochowska i p. Marek Muszyński wytypowała spośród 26 recytatorów ośmioro reprezentantów naszej szkoły do etapu gminnego tego konkursu. Są to w kategorii klas I-III: Franciszek Korzeniecki z kl. I b, Kacper Iwaniuk i Julia Korzeniecka z kl. III a oraz Szymon Zajkowski z kl. III b i w kategorii klas IV-VI: Weronika Stasiewicz z kl. IV a, Kinga Jastrzębska i Kinga Woźniuk z kl. V a oraz Julia Jaroszewicz z kl. V b.

Eliminacje gminne konkursu „Baje, bajki, bajeczki...” zorganizowano 8.05.2014 r. w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Rywalizowali w nich uczniowie ze szkół w Juchnowcu Górnym i w Kleosinie. Komisja konkursowa wybrała dwie osoby, które reprezentować będą naszą gminę podczas tegorocznego wojewódzkiego finału konkursu w Białymstoku. Zarówno w kategorii klas I-III jak i IV-VI będą to uczennice SP w Kleosinie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8