Wyniki konkursów (osiągnięcia)
Wygraliśmy konkurs dotacyjny „Niepodległa 2018. Fundacja PZU z Kulturą” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko, Wojciech Rogowski   

 

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Amator" w Juchnowcu Górnym wygrał konkurs dotacyjny „Niepodległa 2018. Fundacja PZU z Kulturą”

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Amator" w Juchnowcu Górnymotrzymał dotację na realizację projektu „Drogi do Niepodległej Polski”. Projekt będzie finansowany ze środków Fundacji PZU.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej z obszarów wiejskich i małych miejscowości. Ponadto projekt ma się przyczynić do pogłębienia wiedzy dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości. Autorzy projektu zaplanowali następujące działania: dwudniową wycieczkę do Warszawy pt. „Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec”, obejrzenie musicalu pt. „Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma, wyjazdy do Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historycznego w Białymstoku oraz wizytę w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Adresatami projektu są uczniowie klas siódmych Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym – członkowie Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Amator" w Juchnowcu Górnym. W wyniku realizacji projektu uczestnicy w większym stopniu będą potrafili docenić dar niepodległości i w sposób szczególny pielęgnować osobisty patriotyzm.

Realizatorami projektu są Katarzyna Mosiej, Sylwia Naliwko, Wojciech Rogowski.

Partner Fundacja PZU

 


 
Szkolny konkurs na ulotkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicję Borchert   

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą ulotkę upamiętniającą powyższe wydarzenie. Dzięki nietypowej formie pracy konkursowej młodzież miała możliwość skorzystania z profesjonalnych programów do tworzenia ulotek, co pozwoliło jej zdobyć nowe doświadczenie. Przygotowane przez uczniów prace będą rozpowszechniane na terenie gminy przed Narodowym Świętem Niepodległości. W gimnazjum I miejscem może się poszczycić Izabela Zalewska z kl. III b, II miejscem – Radosław Kowalczuk z kl. III a, zaś III miejscem – Kamila Kulesza z kl. III a. W szkole podstawowej I miejsce zdobyła Julita Matys z kl. V b, II miejsce – Zofia Skarżyńska z kl. V b, natomiast III miejsce – Julia Rudczuk. Konkurs został zorganizowany przez panią Alicję Borchert oraz pana Marka Borcherta.

 
XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu „Wielcy Polacy – ich dokonania i zasługi” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicję Borchert   

W czerwcu został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs poświęcony wybitnym postaciom z historii Polski. Organizatorzy zaproponowali bardzo atrakcyjne formy prac konkursowych, czyli prezentację multimedialną oraz film, dlatego młodzież chętnie do niego przystąpiła. Wśród reprezentujących nas uczniów najlepszą pracę wykonała Dominika Sałacińska z kl. III b gimnazjum, która zajęła II miejsce. Jury wyróżniło również pracę stworzoną przez trzy gimnazjalistki - Izabelę Zalewską z kl. III b, Kamilę Kuleszę z kl. III a, a także Izabelę Tarasiuk z kl. III b.

 

 
XI ogólnopolski konkurs literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicję Borchert   

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu zorganizowała bardzo ambitny konkurs dla miłośników baśni. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego według określonych kryteriów. W każdym utworze należało połączyć wybrane motywy z twórczości Hansa Christiana Andersena z wiedzą o swoim regionie (opisami strojów, potraw, obyczajów, krajobrazów itp.). Autorką pracy opublikowanej w tomiku baśni pokonkursowych pt. „I ty możesz zostać baśniopisarzem. Prace wybrane” jest nasza uczennica z klasy V a – Gabriela Bieryło. Jej szkolnym opiekunem była pani Alicja Borchert. Gratulujemy dziewczynce pierwszego poważnego sukcesu literackiego.

 
Konkurs czytania ze zrozumienie klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Brzósko   

Dnia 14.06.2018r. na pierwszej lekcji odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem klas pierwszych. Wzięło w nim udział po pięć osób z  klasy Ia i Ib. Każdy uczestnik konkursu musiał z wielka uwagą przeczytać tekst „W  pokoju Ewy” i odpowiedzieć poprawnie i w dobrym tempie na 12 pytań. Najlepiej poradzili sobie:

I miejsce – Jan Sic kl.Ia

II miejsce  - Michał Ochocki kl. Ia

III miejsce – Jakub Lipski kl.Ib

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury: pani Agata Brzósko i pani Mariola Sagun. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a  szczególnie zwycięzcom. Życzymy im jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14