Informacje dla Rodziców
Informacje od pedagoga/psychologa
Wpisany przez Annę Łysenko   

Drodzy Rodzice,

wprawdzie nie wszystkie dzieci wróciły do nauki stacjonarnej, ale już dziś warto zastanowić się nad pytaniami kierowanymi do naszych pociech.

 

Pytania rodziców do dzieci

10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci - plik PDF

Depresja młodzieńcza - plik PDF

Naucz się mówić do osób chorych na depresję wieku młodzieńczego - film informacyjny

Symptomy ryzyka dysleksji

 


Wstyd

Wstyd nie należy do 6 podstawowych i wrodzonych uczuć (wg Eckmana są to: radość, smutek, złość, obrzydzenie, zaskoczenie, strach). Dziecko musi się go "nauczyć", to znaczy doświadczyć go w oczach lub zachowaniu bliskich mu osób. A wstydzimy się siebie, nie zachowania. To jest ta podstawowa różnica między wstydem a poczuciem winy. Każdy z nas ma jakiś standard postępowania, jakieś reguły, do których porównuje swoje doświadczenia.

Kiedy więc coś się dzieje, pierwszą refleksją jest (często nieświadomą):

 • czy to, co się dzieje, wynika z mojego zachowania lub decyzji?
 • Jeśli tak, to następnie będziemy to interpretować na dwa sposoby: jako sukces (sprawa jest wtedy przyjemna), lub jako porażkę.
 • Kiedy w grę wchodzi to ostatnie, powstaną następne dwie opcje. Uważamy, że tak się stało, bo MY JESTEŚMY głupi, niekompetentni (i wtedy odczujemy wstyd), albo tak się stało, bo NASZE ZACHOWANIE było nieodpowiednie, głupie, kompromitujące (wtedy odczujemy poczucie winy).

Co jest bardziej obciążające, wyniszczające? Odpowiedź jest prosta. Jak to się jednak dzieje, że jedni ludzie będą częściej myśleć, że to oni są głupi, a nie ich zachowanie było nie na miejscu? To wypadowa cech osobowości i wychowania.

Najważniejsze jest jednak to, że jak na cechy wrodzone nie mamy wpływu, tak na wychowanie i czyny oraz słowa tak. A wstyd wyniszcza, hamuje dzieci.

 • Sprawia, że usłyszane komentarze dotyczące konkretnych sytuacji "jesteś leniwy", "jesteś głupi", "nic nie potrafisz zrobić sam" przeniesie na wszystkie inne i ostatecznie na siebie.
 • Przypnie etykiety, które będzie ciężko mu potem zmienić i uwierzyć w swoją wartość.
 • Nie podejmie wyzwań, bo stwierdzi, że i tak nie podoła.
 • Przestanie się starać, bo "jest leniwy".
 • Skoro jest czyimś rozczarowaniem, to po co ma tutaj być...?
 • Gdy nastolatek słyszy od dzieciństwa krytyczne słowa i doświadcza pośrednich, zawstydzających zachowań, to jak ma być przebojowy, pewny siebie, otwarty?

 

Jeśli rodzic się na niego obraża, okazuje mu wrogość, rozczarowanie, trudno mu będzie wykształcić w sobie stabilną i dobrą samoocenę. Zawstydzenie go zahamuje i spowoduje obwinianie siebie, a nie swojego zachowania o wszystkie zaistniałe negatywne sytuacje.

 

Rodzice! Pamiętajcie, że to wy kształtujecie pewność siebie i poczucie wartości waszego dziecka od samego początku. Odpowiednie komunikaty mogą mu pomóc, a inne osłabić. Należy wybierać rozważnie. (źródło: Monika Kalinowska psycholog)

Plakat

 
Rada Rodziców
Wpisany przez Igor Dacewicz   

Prośba o dokonywanie wpłat na działalność Rady Rodziców w roku szkolnym 2020-2021

 
.
Wpisany przez Administrator   

 

Drodzy Rodzice,

W związku z rozpoczęciem zdalnego nauczania informujemy, że osoby, które mają trudności z zalogowaniem się na konto uczniowskie dziennika elektronicznego, mogą uzyskać pomoc w poniedziałek i wtorek 16, 17 marca w godzinach 9:00-12:00 pod nr tel. 697 011 206.

 


 

 

Drodzy Rodzice,

decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej

 • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie dzieciom zapewniona będzie opieka;
 • zajęcia w szkołach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych będą zawieszone od poniedziałku 16 marca do25 marca 2020;
 • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;

W związku z tym informujemy, że w dniach od 12 marca do 25 marca  nie będą organizowane dowozy do szkoły.

Dzieci zgłoszone do świetlicy szkolnej należy dowieźć i odebrać własnym transportem. Proszę je również zaopatrzyć w suchy prowiant (obiadów dla nich nie będzie).

Dzieci zgłoszone do przedszkola na 12i 13 marca będą miały zapewniony obiad.

Obiady zostaną odpisane (bez konieczności zgłaszania):

- wszystkim uczniom w szkole podstawowej od 12 marca do 25

- wszystkim przedszkolakom od 16 marca do 25 marca 2020

- oraz przedszkolakom, których rodzice zadeklarują, że dzieci         nie będą obecne w dniu 12 i 13 marca

Informacje o bieżącej sytuacji będziemy zamieszczać na stronie internetowej, dzienniku elektronicznym.

O sytuacji na Podlasiu i w Polsce informuje na swojej stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Tam znajdziecie Państwo również obowiązujące procedury i komunikaty.

z poważaniem dyrektor Barbara Klimaszewska

 


 

Szanowni Państwo,

zajęcia zostały odwołane do 25 marca, jednak nauczyciele codziennie skierują do uczniów zadania do wykonania. Kontaktować się będą z uczniami przez Librus itp. Prosimy o zwrócenie uwagi, czy zadania są wykonywane systematycznie. Prosimy o zadbanie o to, by uczniowie pozostali w domach, nie spotykali się z kolegami/koleżankami, nie udawali się w miejsca, gdzie są skupiska ludzi (kina, siłownie, centra handlowe, komunikacja publiczna itp.). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja i na bieżąco śledzenia tej strony.

Z poważaniem,

dyrekcja

 

 


 

Drodzy Uczniowie,

zgodnie z informacją Ministra Edukacji Narodowej w czasie odwołanych zajęć nauczyciele będą Wam przekazywać zadania do wykonania. Skontrolują je po powrocie do szkoły. Proszę codziennie sprawdzać wiadomości w Librusie i postępować zgodnie z poleceniami. Ponadto pamiętajcie: pozostańcie w domach, nie spotykajcie się z koleżankami/kolegami, unikajcie skupisk ludzkich (kina, siłownie, centra handlowe, komunikacja publiczna itp.). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja i na bieżąco śledzenia tej strony.

Pozdrawiamy,

dyrekcja

 


 
Koronawirus
Wpisany przez Administrator   

 

 
Oszczędzaj w SKO ? akcja Banku PKO BP
Wpisany przez Aneta Białous   

Serdecznie zachęcam rodziców uczniów w wieku 5 ? 13 lat do założenia konta dla dziecka w SKO prowadzonej przy współpracy z bankiem PKO BP.

Niewątpliwą zaletą posiadania konta przez dziecko jest nauka oszczędzania pieniędzy już od najmłodszych lat. Dziecko, które założy konto, otrzyma dostęp do bankowości elektronicznej, gdzie na bieżąco będzie obserwować, jak procentują ulokowane na koncie pieniądze. Konto jest bezpłatne. Oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł. Do planowania, oszczędzania i wytyczania celu oszczędzania pieniędzy zachęca dzieci także atrakcyjny interaktywny serwis internetowy.

Uczniowie mogą wpłacać pieniądze codziennie na przerwach u szkolnej pani opiekun SKO, Anety Białous, w sali nr 45, a rodzice z kolei mają możliwość dokonywania przelewów drogą elektroniczną bezpośrednio na konto dziecka. Rodzic może również w dowolnym momencie wycofać pieniądze dziecka z banku PKO BP, a także zamknąć konto.

Chętne osoby zapraszam po kartę zgłoszeniową do pani opiekun SKO.

 
Dzień otwarty i spotkania z wychowawcami.
Wpisany przez Administrator   

Szanowni Państwo,

2 grudnia 2019 r. (poniedziałek) w godzinach 16.30-19.00 odbędą się spotkania z wychowawcami klas IV-VIII oraz dzień otwarty. Najpierw odbędzie się spotkanie z wychowawcą (16.30-17.00) oraz przekazanie informacji o prognozowanych śródrocznych ocenach (w tym grożących ocenach niedostatecznych), a następnie będzie można spotkać się ze wszystkimi nauczycielami uczącymi Państwa dzieci i indywidualnie porozmawiać. Listy nauczycieli wraz z salami zostaną zamieszczone przy wejściu do szkoły oraz przy pokoju nauczycielskim.

 

Zapraszamy!

 
Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Wpisany przez Administrator   

 

2 września 2019 r. ? rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

28 września 2019 r. (sobota) ? Rodzinny Bieg po Zdrowie (za 24.04.2019)

14 października 2019 r. (poniedziałek) ? Święto Edukacji Narodowej

1 listopada 2019 r. (piątek) ? Uroczystość Wszystkich Świętych

23 ? 31 grudnia 2019 r. ? zimowa przerwa świąteczna

1 stycznia 2020 r. ? Nowy Rok

2-3 stycznia 2020 r. ? dni wolne (Szkoła zapewnia opiekę świetlicową, deklaracje pobytu dziecka w świetlicy należy przekazać wychowawcom świetlicy do dnia 19 grudnia)

6 stycznia 2020 r. (poniedziałek) ? Uroczystość Trzech Króli

7 stycznia 2020 r. (wtorek) ? pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia (prawosławne) (Szkoła zapewnia opiekę świetlicową, deklaracje pobytu dziecka w świetlicy należy przekazać wychowawcom świetlicy do dnia 19 grudnia)

20 stycznia ? 2 lutego 2020 r. ? ferie zimowe

9 kwietnia ? 14 kwietnia 2020 r. ? wiosenna przerwa świąteczna

20 kwietnia 2020 r. (poniedziałek) ? drugi dzień świąt wielkanocnych (prawosławne) (Szkoła zapewnia opiekę świetlicową, deklaracje pobytu dziecka w świetlicy należy przekazać wychowawcom świetlicy do dnia 16 kwietnia)

21-23 kwietnia 2020 r. ? egzamin ósmoklasisty (Szkoła zapewnia opiekę świetlicową, deklaracje pobytu dziecka w świetlicy należy przekazać wychowawcom świetlicy do dnia 16 kwietnia)

24 kwietnia 2020 r. (piątek) ? odpracowany 28 września 2019 r.

11 czerwca 2020 r. (czwartek) ? Uroczystość Bożego Ciała

12 czerwca 2020 r. (piątek) ? dzień wolny po Bożym Ciele (Szkoła zapewnia opiekę świetlicową, deklaracje pobytu dziecka w świetlicy należy przekazać wychowawcom świetlicy do dnia 8 czerwca)

26 czerwca 2020 r. ? zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 
Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 6 sierpnia 2019 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020
Wpisany przez Administrator   
 
Spotkania z wychowawcami oraz dzień otwarty
Wpisany przez Administrator   

Szanowni Państwo,

15 maja 2019 r. (środa) w godzinach 16.00-19.00 odbędą się spotkania z wychowawcami klas IV-VIII i gimnazjum oraz dzień otwarty. Najpierw odbędzie się spotkanie z wychowawcą (16.00-16.30), a następnie będzie można spotkać się ze wszystkimi nauczycielami uczącymi Państwa dzieci i indywidualnie porozmawiać. Listy nauczycieli wraz z salami zostaną zamieszczone przy wejściu do szkoły oraz przy pokoju nauczycielskim.

 

Zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto