Damy radę
Spotkanie z Dyrektorem Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

3 października 2013 r. przestawiliśmy Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym, Barbarze Klimaszewskiej, główne założenia projektu „Gramy w radę, damy radę” oraz naszą grupę Nowa Przyszłość. Na spotkaniu omówiliśmy również znaczenie naszego logo oraz wybranej przez nas nazwy. Nasza inicjatywa uzyskała poparcie. Pani Dyrektor oświadczyła, że w każdej chwili oferuje nam swoją pomoc. Pozwoliła nam zamieścić na stronie naszej szkoły (www.zsj.home.pl) informację nt. projektu, w którym uczestniczymy. Pogratulowała nam naszych dotychczasowych osiągnięć (m.in. sprawnej organizacji) i życzyła szczęścia w realizacji przyszłych zadań.

 
Spotkanie z radnymi Gminy Juchnowiec Kościelny

3 października 2013 r. zaprezentowaliśmy naszą grupę i opowiedzieliśmy o projekcie „Gramy w radę, damy radę” przedstawicielom Rady Gminy Juchnowiec Kościelny, Pani Bożenie Maliszewskiej i Panu Markowi Muszyńskiemu. Zaprosiliśmy ich na spotkanie, które odbyło się w naszej szkole. Zasiedliśmy z radnymi przy wspólnym stole (przy prostokątnym, nie zaś okrągłym, ponieważ jesteśmy po tej samej stronie i będziemy siebie wzajemnie wspierać J). Radni chętnie nas wysłuchali. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z radnymi naszej gminy. Może w przyszłości również będziemy pełnić tę funkcję. J Pan Marek Muszyński bardzo zainteresował się naszym projektem.

 
Nowa Przyszłość na ,,Rodzinnym biegu po zdrowie”

5 października 2013 r. (w sobotę) nasza grupa zaprezentowała się po raz kolejny. Tym razem byliśmy na ,,Rodzinnym biegu po zdrowie’’, na który przybyli rodzice wraz z dziećmi uczącymi się w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym,  Pani Dyrektor, nauczyciele, księża oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Panie kucharki, a także absolwenci naszej szkoły. Chcieliśmy dobrze wypromować naszą grupę, więc zrobiliśmy plakat zawierający podstawowe informacje nt. celu powstania Nowej Przyszłości oraz promujący grę „Gramy w radę, damy radę”. Upiekliśmy również ciasteczka. Dzięki nim wszystkie częstujące się osoby zapamiętały nasze logo oraz nazwę, ponieważ przygotowane wypieki były na nich wzorowane. Naszych ciasteczek spróbowały panie gotujące w naszej szkole. Powiedziały, że za pomocą tak „pysznej promocji” zdobędziemy mnóstwo głosów poparcia. Nikt nam nie zarzuci, że uczestnictwo w „Biegu po zdrowie” to tylko słowa, a nie czyny, ponieważ wystawiliśmy swoich zawodników. Jeden z nich stanął nawet na podium, promując projekt, logo oraz numer naszej grupy – „18”, przyznany nam przez organizatorów „Gramy w radę, damy radę”!!! Przedstawiliśmy naszą grupę członkom Rady Rodziców – Panu Mariuszowi Gierejowi (przewodniczącemu) oraz Pani Małgorzacie Stasiewicz (zastępcy przewodniczącego). Wszyscy, do których dotarliśmy, wnikliwie studiowali przygotowane przez nas ulotki. Rodzice naszych rówieśników byli pod wrażeniem, czym zajmują się tak młodzi ludzie. Jak widać, słońce, które mamy w logo, bardzo wspierało inicjatywę grupy Nowa Przyszłość, ogrzewało nas swoimi promieniami. Podczas imprezy ponownie rozmawialiśmy z Panią Dyrektor, Barbarą Klimaszewską. Na biegu był również obecny ksiądz Wiesław Kulesza (proboszcz parafii w Tryczówce, od niedawna wicedziekan) uczący w naszej szkole, którego szczegółowo zapoznaliśmy z celem projektu. Z uczestnikami biegu zrobiliśmy wiele wspólnych zdjęć. Ulotki i ciasteczka rozdaliśmy również wszystkim nauczycielom naszej szkoły.

 
CZŁONKOWIE GRUPY NOWA PRZYSZŁOŚĆ

DZIEWCZĘTA

Anna Badalian 

Edyta Domaszuk

Marlena Felczuk

Aleksandra Jaroszuk

Monika Korzeniecka

Dominika Zubrzycka

CHŁOPCY   

Bartłomiej Olchowik

Jakub Kosiński

Jakub Perkowski

Jakub P. Półtarzycki 

Karol Szymański

 

Chcesz wiedzieć więcej???

Informacje o projekcie, a także o grupie, są dostępne na stronach internetowych:

http://gramywrade.pl/

http://gramywrade.pl/konsultacje-spoleczn/18grupa/

http://gramywrade.interklasa.pl/

 

Chcesz pomóc? Polub nas na facebook’u!!!

https://www.facebook.com/grajuchnowiec

 
Po raz pierwszy pokazaliśmy się światu.

Prezentację naszej grupy "Gramy w radę, damy radę" w środowisku lokalnym rozpoczęliśmy w atmosferze zabawy na ognisku integracyjnym klas I gimnazjum. Chętnie odpowiadaliśmy na wszystkie pytania dotyczące projektu – czasem poważnie, a czasem na wesoło. Po ogólnej prezentacji młodsi koledzy i koleżanki zaczęli dyskusję między sobą, która dotyczyła pomysłów na działania w naszej gminie. Poczęstowali nas pieczonymi ziemniaczkami i zaprosili do smażenia kiełbasek . Z wielką przyjemnością skorzystaliśmy z propozycji . Przy ognisku przyszło nam do głowy jeszcze wiele pomysłów, jak zaprezentować się społeczności lokalnej. Nasi koledzy życzyli nam powodzenia i zwycięstwa.

 
"Gramy w radę, damy radę"

Nowa Przyszłość w projekcie Gramy w radę, damy radę!

Co to Nowa Przyszłość?

 Nowa Przyszłość jest to grupa założona przez młodzież uczącą się w szkole w Juchnowcu Górnym. Opiekę nad grupą sprawuje Pan Marek Borchert oraz Pani  Alicja Borchert. Wszyscy członkowie angażują się we wspólną pracę i starają się jak najlepiej wykonać zadane przez kierowników gry polecenia.

Po co taki  projekt???

 Ideą projektu jest stworzenie, realizacja i upowszechnienie innowacyjnego programu edukacji i aktywizacji obywatelskiej młodzieży na obszarach o najniższym w Polsce poziomie rozwoju kapitału społecznego. Program opiera się na społecznej grze symulacyjnej wspomaganej platformą internetową. „Gramy w Radę, damy radę” to symulacja działalności Młodzieżowej Rady. W trakcie 10 miesięcy 300 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w 30 zespołach pod opieką 30 tutorów przygotuje się kompetencyjnie i motywacyjnie do działalności obywatelskiej w środowiskach lokalnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3