Damy radę
JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI!!!

Gra symulująca działalność Młodzieżowej Rady Gminy trwała od września 2013 r. do czerwca 2014 r. Chwilami wydawało nam się, że rok staje się wiecznością. Jednak z nieukrywaną dumą i radością możemy powiedzieć: ?Finis coronat opus?. Kończymy grę jako zwycięzcy ? jesteśmy na 1. miejscu w rankingu ogólnopolskim i wojewódzkim (uzyskaliśmy 226 punktów) oraz na 1. miejscu w rankingu wyróżnień (zdobyliśmy ich aż 14).

 
WSPÓŁPRACA ?NOWEJ PRZYSZŁOŚCI? Z MŁODZIEŻOWYMI RADAMI Z CAŁEJ POLSKI

Przez ponad miesiąc ?Nowa Przyszłość? pracowała nad zad. H ? Networking. Polegało ono na stworzeniu sieci kontaktów z Młodzieżowymi Radami z całej Polski. Pewną barierą ? jak się okazało do pokonania ? było zachęcenie przedstawicieli MR do podjęcia kontaktów nie tylko z nami, ale również między sobą. Namiastkę swojej pracy ukazaliśmy w pracy opublikowanej na http://speedy.sh/8Xnhs/fb-Nowa-Przyszlosc-i-Mlodziezowe-Rady.ppt. Wszystkim reprezentantom MR, których wymieniliśmy w przygotowanej przez nas prezentacji, serdecznie dziękujemy, bo dzięki ich życzliwości i otwartości mogliśmy przekonać się o potrzebie istnienia MR oraz nawiązaliśmy kontakty z wieloma wartościowymi ludźmi. Chylimy czoła przed tak ambitnymi ludźmi, którzy w natłoku spraw znaleźli chwilę również dla nas. Trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy w pracy na rzecz młodzieży.

 
Razem w przyszłość

Grupa ?Nowa Przyszłość? spotkała się z Wójtem Gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztofem Marcinowiczem. Rozmawiano m.in. o powołaniu Młodzieżowej Rady Gminy. Spotkanie zakończyło się podpisaniem przez wójta deklaracji, będącej wstępem do utworzenia młodzieżowej rady.

 

6 czerwca 2014 r. w Urzędzie Gminy Juchnowiec Kościelny odbyło się spotkanie członków grupy ?Nowa Przyszłość? z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym z panem Krzysztofem Marcinowiczem. Wynikiem przeprowadzonej rozmowy było podpisanie przez wójta deklaracji wyrażającej chęć podjęcia dalszych konsultacji z młodzieżą ? uczestnikami rocznego, ogólnopolskiego projektu ?Gramy w Radę, damy radę? ?  dotyczących utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy.

Celem spotkania było zasygnalizowanie potrzeby utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Juchnowiec Kościelny. Młodzież omówiła swoje dotychczasowe dokonania, a także przedstawiła argumenty przemawiające za utworzeniem Młodzieżowej Rady Gminy oraz wskazała potrzeby organizacyjne związane z tym procesem. Wielomiesięczne starania grupy ?Nowa Przyszłość? pozytywnie ocenił obecny na spotkaniu Krzysztof Sokólski ? dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, z którym zespół wielokrotnie współpracował podczas realizacji projektowych zadań.

Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze ? Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny z uwagą oraz ze zrozumieniem wysłuchał głosu przedstawicieli młodego pokolenia. Ogromna życzliwość okazana członkom ?Nowej Przyszłości? jest dowodem na to, że władze samorządowe są otwarte na wszelkie wartościowe ? również śmiałe i nowatorskie ? propozycje, które mają na względzie nie tylko dobro gminy, lecz także jej mieszkańców, nawet tych najmłodszych.

 

 

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego ze spotkania.

http://www.itvjuchnowiec.com.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=9&video_id=51

 
Zapraszamy do obejrzenia filmów

Od września 2013 r. grupa ?Nowa Przyszłość? opublikowała już wiele filmików nakręconych podczas realizacji kolejnych zadań wykonywanych w ramach projektu ?Gramy w radę, damy radę?. Ostatnio powstały trzy wartościowe nagrania, do obejrzenia których serdecznie zachęcamy.

Wywiad z p. Krzysztofem Sokólskim ? dyrektorem Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny ? jest dostępny na http://itvjuchnowiec.com.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=9&video_id=41.

Filmik podsumowujący przeprowadzone przez Nową Przyszłość referendum młodzieżowe można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=ELaRgfDSOM4.

Ostatnio zrealizowaliśmy film prezentujący gminną uroczystość z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, który został opublikowany m.in. na

http://www.itvjuchnowiec.com.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=3&video_id=49.

 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 223. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W ramach projektu ?Gramy w radę, damy radę? Nowa Przyszłość przygotowała gminną uroczystość z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, która 3 maja 2014 r. rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przeszli na cmentarz w Juchnowcu Kościelnym, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Uczestniczyły w niej m.in. władze samorządowe, kościelne oraz szkolne, a także poczty sztandarowe. W lokalnych miejscach pamięci narodowej ? przy pomniku poległym za Wiarę i Ojczyznę i pomniku żołnierzom Wojska Polskiego poległym w wojnie polsko-bolszewickiej ? okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Krzysztof Marcinowicz oraz ksiądz dziekan Andrzej Kondzior. Dalsza część obchodów odbyła się w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym, gdzie można było obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez Nową Przyszłość, w której uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Zgromadzeni goście otrzymali biało-czerwone kotyliony. Prowadzący uroczystość ? Marlena Felczuk i Jakub Perkowski ? przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jej doniosłość dla historii Polski. Całość wzbogaciła recytacja wielu utworów poetyckich, a także piękne pieśni wykonane przez chór prowadzony przez p. Iwonę Dudzik oraz wzruszające piosenki śpiewane przez utalentowane laureatki Konkursu Pieśni Ojczystej ? trzy uczennice ze szkoły w Juchnowcu. Na koniec Nowa Przyszłość zaprosiła do udziału w ankiecie dotyczącej potrzeby organizowania uroczystości z okazji świąt państwowych. 5 maja 2013 r. program artystyczny przygotowany na gminną uroczystość został zaprezentowany społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.

 
Zaproszenie na uroczystość

 
Referendum w wielkim skrócie

Prezentacja

 
WYNIKI REFERENDUM

 
Referendum w naszej szkole

 
MAPOWANIE GMINY JUCHNOWIEC KOŚCIELNY

Poprzez portal Map Tales http://maptal.es Nowa Przyszłość miała stworzyć opowieść w języku angielskim o Gminie Juchnowiec Kościelny, używając znajdującego się na portalu określonego mechanizmu. Wyniki naszej pracy można obejrzeć na http://maptal.es/tales/6918#intro .

Wkrótce stworzyliśmy w języku polskim dodatek do mapowania, który jest dostępny na http://speedy.sh/7rS2t/NOWA-PRZYSZLOSC-MAPOWANIE-WERSJA-POLSKA.ppt .

Mamy nadzieję, że praca ?Śladami juchnowieckiej cywilizacji? rozbudzi wyobraźnię naszych fanów.

 

 
OPINIOWANIE AKTÓW PRAWNYCH JUŻ ZA NAMI

Zadanie 6., nad którym ostatnio pracowaliśmy, polegało na zaopiniowaniu 4 aktów prawnych (2 aktów opublikowanych przez Zespół Ekspertów projektu ?Gramy w radę, damy radę? oraz 2 dotyczących polityki lokalnej, np. zarządzenia Wójta lub uchwały Rady Gminy Juchnowiec Kościelny). W swoich opiniach mieliśmy poruszyć pozytywne i negatywne aspekty sprawy, której dotyczył akt prawny, a także przedstawić własne propozycje zmian, udoskonaleń i poprawek w zakresie analizowanych zagadnień. Powyższe zadanie było niezwykle pracochłonne ? jego wykonaniu poświęciliśmy kilka dni ciężkiej pracy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto