Aktualne informacje
Drodzy Rodzice Przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Klimaszewska   

W związku z pozytywnym testem na koronawirusa u pomocy nauczyciela, po uzgodnieniu z SANEPID-em oraz Panem Wójtem, podejmuję decyzję o zdalnym nauczaniu w grupie „Żabki” na okres od 23 listopada do 28 listopada 2020 ze względu na konieczną kwarantannę dzieci i nauczyciela prowadzącego. Pani Katarzyna Sawicka poinformuje Państwa o sposobie przesyłania materiałów na zajęcia. Żywienie na ten tydzień będzie odpisane w całej grupie, nie ma konieczności informowania szkoły.

Pozostałe grupy pracują normalnie. Decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola należy do Państwa. Kontakt z osobą zakażoną pozostałych dzieci był krótkotrwały (przyjmowanie i wydawanie dzieci) i przebiegał w reżimie sanitarnym (maseczka, dezynfekcja, możliwy dystans) w związku z tym SANEPID ocenił ryzyko zakażenia dzieci z innych grup jako małe.

Proszę o obserwację stanu zdrowia wszystkich dzieci i informowanie wychowawców o istotnych kwestiach (tj. stwierdzonych przypadkach koronawirusa u dzieci lub członków Rodzin).

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia – dyrektor Barbara Klimaszewska

 
Konkurs plastyczny w Kasztanowym Przedszkolu pt. „Herb naszej grupy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zawadzka, Dorota Ogonowska   

Plakat informacyjny Herb Grupy

 
Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego "Kasztanowa wieś" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Birycka, Kamila Sawicka   

W tegorocznym kasztanowym konkursie zatytułowanym „Kasztanowa wieś” udział wzięło jedenaścioro dzieci wraz z Rodzinami. Spośród zgłoszonych prac Jury w składzie: Beata Cylwik, Anna Borowska, Anna Łysenko, Agnieszka Skarżyńska, Anna Truskolawska, wytypowało następujących zwycięzców:

I MIEJSCE - JOANNA RADZIWOŃSKA Z RODZINĄ

II MIEJSCE - IGNACY PAŃKOWSKI Z RODZINĄ

III MIEJSCE - OLIWIER DRĄGOWSKI Z RODZINĄ

WYRÓŻNIENIE - MIKOŁAJ RYŻYK Z RODZINĄ

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a pozostałym uczestnikom pięknie dziękujemy za udział w konkursie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Nagrody dla uczestników wręczone zostaną w drugim tygodniu listopada, przy czym organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przesunięcia tego terminu w przypadku wystąpienia sytuacji niezależnych od nich.

 

 
Zajęcia kulinarne w Kasztankach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Jesień to czas obfitujący w warzywa i owoce. Korzystając z tego faktu Kasztanki w ramach zajęć kulinarnych 22 października przygotowały owocowe jeżyki.  Najpierw umyły owoce (oczywiście wcześniej umyte :) ), a następnie za pomocą wykałaczek tworzyły swoim jeżykom kolce z winogron na gruszkowym brzuszku. Na końcu zrobiły jeżom oczy i nosek z goździków. Kiedy jeżyki były gotowe, pozostało do zrobienia tylko jedno- konsumpcja. Większość owocowych jeży w całości (oprócz wykałaczek i goździków ;) ) zniknęła w kasztankowych brzuszkach. To były bardzo smaczne jeżyki!

 

 
Spotkanie z rajdowcami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Sawicka   

20 października 2020 r. grupa Żabek i Pszczółek uczestniczyła w spotkaniu z rajdowcami z Automobilklubu Podlaskiego. Panowie, którzy przyjechali samochodem rajdowym, przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Przygotowany do rajdów samochód z klatką bezpieczeństwa, dodatkowymi wlotami powietrza oraz nietypowym wnętrzem budził wśród dzieci wielkie emocje. Przedszkolaki mogły także zobaczyć, jak wygląda podstawowe wyposażenie rajdowej załogi, czyli kask, rękawice oraz kombinezon. Na koniec usłyszały głośny ryk silnika i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki z logo Automobilklubu Podlaskiego oraz logo przedszkola.

Celem spotkania, oprócz zapoznania z zawodem "kierowca rajdowy", było przede wszystkim przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drogach oraz uświadomienie, jakie zagrożenie niesie ze sobą nadmierna prędkość.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 26